Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Почистване на матрица
Автор: guciguci   
Дата:   30-03-08 21:51

Знам,че има подобна тема,но отварям нова,защото моят въпрос е малко по-различен.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: guciguci   
Дата:   30-03-08 21:51

Забелязах,че на еднакъв цвят-например на светлосиньо (небе) или на бяло, на всеки кадър има едно петно. Смених обектива,щракнах-пак е там.
Сложих на 25 секунди,отворих и погледнах матрицата. Имаше нещо като косъмче с дължина около 3-4 мм,което на снимката си излизаше доста голямо. Не знаех какво да правя и просто го издухах с въздух (не с уста [smile] ,а с помпичка). Знам,че не трябва да се духа,а трябва да се изсмуче(прашинката де),но нямах с какво да я смукна. Сега я няма,но очаквам пак да се появи някъде,защото си е още вътре.
Та искам да попитам как да се почиства матрица. Не мога всеки път за всяка прашинка да нося на сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: navy   
Дата:   30-03-08 21:56

Марица по принцип е бая мътна [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: guciguci   
Дата:   30-03-08 22:03

Интересно ми е дали ще получа поне един сериозен отговор

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: asahi   
Дата:   30-03-08 22:12

Не подобна тема, множество подобни теми има.
Ако ще се самообслужваш ще трябва да си купиш инструменти и консумативчета. С тях се духа, смуче и бърше. Според комплектчето и начина за работа.
Провери във Фотопавилиона, Фотосинтезис, http://www.studiolight-bg.com/
.


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: GenaDP   
Дата:   30-03-08 22:30

Ми като се появи пак - изсмучи я, и толкоз. А може и да си я издухал навън...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: doca   
Дата:   30-03-08 22:50

Направи си вакуум-помпичка, добре е да е с моторче и воден филтър.
Сега е такава евтиния, че с 2-3 пластмасови тръбички от система за кръвопреливане и 1-2 щуцера можеш да си я направиш сам. Моторчето-помпа не струва повече от 5 лв.
Аз ползвам вградената прахопочистваща система, въпреки че се съмнявам малко в ефективността й.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: guciguci   
Дата:   30-03-08 23:03

Чак толкова сложна система не искам,но все пак благодаря за идеята. Може би само помпа за изсмукване ще ми свърши работа. Но и нея от какво да я направя

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: GenaDP   
Дата:   30-03-08 23:08

Помпата трябва да дава достатъчно налягане, та да можеш да вдигаш прахоляка от разстояние, без да докосваш матрицата със смукалото. Има и купешки решения, но са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: guciguci   
Дата:   30-03-08 23:46

А,сега се сещам. Не продаваха ли нещо подобно за почистване на клавиатури на лаптоп? Някаква машинка беше. Някой да се сеща?

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: asahi   
Дата:   30-03-08 23:56

Не прави подобни аналогии.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: ivan.draganov   
Дата:   30-03-08 23:57

Сещам се ,продават това което ти трябва във Фотопавилиона!

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: GenaDP   
Дата:   31-03-08 00:13

http://www.green-clean.at/index.php?id=2

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: bauer   
Дата:   31-03-08 00:23

Според мен тези неща дето духат и смучат са ташак работа :-). Много е бях нацапал матрицата на апарата и духах, бърсах, и с четка ровичках накрая :-). Оказа се здрава пущината (чук, чук на дърво и пу пу да не е уроки [smile] ), обаче нищо не направих, тая матрица полепва всичко ! Накрая Зентекса е намаза с някаква течност и е забърса със суха щатола и матрицата лъсма като за изложба :-). Ако някой каже каква е точно тая течност, ще съм много happy, само така ще си чистя загорялите прашинки, дето с духалката само ги чещя (при късмет разхождам).
:-)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: Amigo   
Дата:   31-03-08 00:28

На мойто никонче вече 3 пъти му чистят матрицата и като гледам пак се е намацала, ама с тази смяна на обективи непрекъснато... [smilie8] [smilie21] Става и само с духане, ама за съжаление не винаги, или може би духалката не ми е яка. [smilie2] [smilie8] [smilie21] Май пак при Зентекс ще се ходи тези дни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: nsirakov   
Дата:   31-03-08 00:29

за 1 година имам само 10тина прашинки които се виждт на бленда 26 нагоре.. а досег а не съм снимал на такава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: guciguci   
Дата:   31-03-08 01:01

Тези Зентекс къде са? В София ли само

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: asahi   
Дата:   31-03-08 01:05

Тези Зентекс са 1 човек - Николай. Бачка си в София, но куриерите са отлични посредници в такива сделки.
Малко беше болен, но се надявам от понеделник (то вече станало?) да е здрав и в добра форма.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на матрица
Автор: GenaDP   
Дата:   05-04-08 03:34

Ето ви ръководство за почистване:

http://www.studiolight-bg.com/greenclean/


Може да ползвате и алтернативни почистващи инструменти, стига да работят на същия или подобен принцип...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »