Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фото принтер въпрос ?
Автор: arminius   
Дата:   28-03-08 14:13

Днеска четох едно срванение между 3 модела принтери,в случая: Canon PIXMA iP3500, Epson Stylus Photo R265 и Hewlett-Packard Photosmart D7160.И нещо ми бръмна мухата да си взема едно принтерче.Изчетох тук из форума мненията за CANONA и EPSONA ама за това HP не видях сякаш някой да го има и ползва, а като че ли на него се спрях. А и във въпросното списание беше "избора
на редактора" доколкото може да им се вярва.. та има ли някой впечатления от него..?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: varneneca   
Дата:   28-03-08 17:33

https://photo-forum.net/i/580962

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: varneneca   
Дата:   28-03-08 17:33

https://photo-forum.net/i/580962

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: tofo61   
Дата:   28-03-08 18:01

ТАЗИ МАЦКА МАЙ НЕ Е КОПИРАНА С ПРИНТЕР[smilie10] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: dd5   
Дата:   28-03-08 19:38

Епсън

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: digitalgab   
Дата:   28-03-08 20:30

А някой да каже за IP4500? Струва ли си в сравнение с IP4300?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: panaiot   
Дата:   29-03-08 16:21

Зависи за какво ти трябва! За домашно ползване не знам дали ще има каквото и да е значение какъв принтер ще си избереш от споменатите [cool] За висок клас принтер гледай ЕПСОН и ХП, Канон там отстъпват! Аз работя с ХП про версия, формат А3+ и е перфектен![smilie24]

[shtrak] [shtrak] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: avjijata   
Дата:   30-03-08 14:38

Аз съм много доволен от IP 4500.Ползвам го за мои нужди.Пълня му касетите без проблеми и не се налага да давам 120лв. за оригинални /комплект/.По нов и по добър модел,защото е по бърз от IP 4300.Ако се колебаеш между двата модела, вземай 4500.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: beliot   
Дата:   30-03-08 17:51

Аз вчера купих IP4500. Не знам дали има разлика от предишния модел, но разпечатките на този върху хубава хартия за мен са по добри от тези във фотостудио[smilie24] .
Мисля да купя и система за непрекъснато подаване на мастило, защото сега себестостйноста на едно копие е доста височка. Когато имам повече впечатления ще пиша.
avjijata, забелязъл ли си разлика в качеството на разпечатките от оригиналните мастила и тези които ползваш сега?



Публикацията е редактирана (30-03-08 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: digitalgab   
Дата:   30-03-08 18:05

4300 имам, но вижда се, трябва да купува и другия.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: avjijata   
Дата:   30-03-08 19:32

beliot,
не съм забелязал!Ползвам мастила и хартия от Прокарт.Мастилата са немски на ОСП и според мен са отлични,както и най-добрата им хартия Premium Glossy-50л. А4 са 30лв,но и по евтината гланцова е добра и още по изгодна.Комплект от 5-те цветове на мастилата по 100 гр. струват 54.40лв.Аз съм много доволен от тази комбинация и си печатам с удоволствие и без финансови притеснения. 10/15 е конкурентна на фото студио-да не говорим за А4!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: moketa   
Дата:   01-04-08 12:50

Най-оптималния избор "цена-качество"- Канон 4500 или Канон 5300. Напълно поддържам avjijata. И аз ползвам мастила на Прокарт, пълня си касетките със спринцовка с крива игла и нямам проблеми. Гледал съм много внимателно, но не откривам разлика в цветовете на снимките с оригинални и напълнени мастилени касети /освен космическата разлика в цените!/. Даже за по-непретенциозни снимки ползвам хартия ARO от Метро- цена 12-15лв за 50 бр. А-4 /даже съм я намирал на промоция за 9 лв!/ Единствено трябва да си направиш "цветен профил" на принтера и да коригираш излишъка /засилените цветове/ при отпечатване- обикновено има малко излишък на червено-жълто.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: danbi   
Дата:   01-04-08 13:12

Тъй като оригиналните с които се бях запасил посвършват.. и на мен ми хрумна да ги пълня. Та въпроса е каква е процедурата?

Случи ми се принтера да не харесва едната касета -- наполовина пълна е, но твърди че е празна. Как научава, че ръчно напълнената касета е пълна?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: pepsy   
Дата:   01-04-08 13:15

Да попитам нещо ,за моя принтер ,с две глави е цветна и черна.Черната си я пълна с мастило ама цветната може ли да се пълни или трябва глава да си копувам?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: beliot   
Дата:   01-04-08 13:26

И аз искам да попитам каква е процедурата при пълнене на патроните с мастило. Има ли нещо специфично? При това положение заслужава ли си да се купува система за непракъснато подаване на мастило или само пълненето на патроните върши същата работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: moketa   
Дата:   04-04-08 11:48

Принтерите Canon Pixma имат в касетите микрочипове които броят колко капчици мастило са изхвърлили. Като се знае какво количество фабрично мастило е заредено микрочипът изчислява колко мастило е изхвърлил и затова дори и ръчно да напълните касетата чипът не я познава като пълна. Трябва специален стенд, на който да се включи микрочипът и да му се програмира информация, че касетата отново е пълна.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: stormfx   
Дата:   04-04-08 12:32

Въпросния стенд е една малка пластмасова кутиййка - chip resetter. За някои модели има, за някои няма. Като цена са несъществени.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: Tenev   
Дата:   04-04-08 13:12

и къде ги има тия кутийки?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер въпрос ?
Автор: arminius   
Дата:   04-04-08 17:10

Я,то доста се изписало по темата :) [smile]

Благодаря на всички отзовали се... [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »