Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: Elessar   
Дата:   30-03-08 13:22

Вчера чух, че било вредно да се записват снимки върху DVD, защото изображенията се компресирали при качването. Някой знае ли нещо по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: dau   
Дата:   30-03-08 13:23

абе хора вие собствен мозък нямате ли? [smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: джъмбо   
Дата:   30-03-08 13:25

най-добре се записват на тетрадка с малки квадратчета

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: magnifico   
Дата:   30-03-08 13:31

Джъмбо, забрави да кажеш, че писането почва един пръст навътре [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: Elessar   
Дата:   30-03-08 13:35

Някой от вас пробвал ли е да запише един и същи файл на CD и DVD и да види дали има разлика в качеството след това? На мен също ми звучи крайно странно, но източникът ми уж е достоверен и затова си позволявам да пускам тема, която звучи толкова абсурдно.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: dau   
Дата:   30-03-08 13:40

ами хващаш си източника шибваш му 2 шамара, след това го наплюваш и намразваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: darksorrow   
Дата:   30-03-08 13:44

като стане блу реят масов, ще бъде страшно. всички файлове ще бъдат като от бенк [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: djogata   
Дата:   30-03-08 13:56

Elessar, пробвай да запишеш голям текстов документ на DVD. След това пробвай да го отвориш както си е на DVD-то и да го сравниш с оригинала. Няма да има разлика, нали? Всичко ще си се чете нормално [smilie18] [smilie18] [smilie18]


ДВДто записва... единици и нули. А какво съдържат тези единици и нули, го определяш ТИ

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: geokar   
Дата:   30-03-08 14:04

От собствен опит знам, че CD е по-дълготрайно от DVD. За съжаление с времето настъпват промени и тези носители стават нечетливи. Затова записвам фотофайлове на CD предимно. Иначе разлика във файла няма как да има, джогата го е казал най-точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: Elessar   
Дата:   30-03-08 14:11

dau, няма как скоро да се случи това, защото е преподавател на моя приятелка в Австрия, а не ми се очертава скоро пътуване в тази посока.

djogata, аз питам за изображение, а не за текстов документ.

geokar, благодаря за мнението ти![smilie24] Най-после нещо смислено да прочета в тази тема!

М/у другото и аз не съм блондинка играеща си с информационни носители и съм наясно, че няма логика в това, което съм чул, но въпреки всичко реших да видя дали не е в мен грешката.



Публикацията е редактирана (30-03-08 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: djogata   
Дата:   30-03-08 14:19

Елесар, я сега кажи как точно ДВД-то ще разбере дали е изображение, или текстов документ, като информацията върху самото ДВД се записва като ЕДИНИЦИ И НУЛИ

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: darksorrow   
Дата:   30-03-08 14:21

преподавател на моя приятелка

той да не е от тия същите, дето разправят, че дигиталните камери нямат затвор, а издават само шум от затвор? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: marto   
Дата:   30-03-08 14:31

той да не е от тия същите, дето разправят, че дигиталните камери нямат затвор, а издават само шум от затвор?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: djogata   
Дата:   30-03-08 14:31

Еми щом е преподавател на твоя приятелка, дали не се е получило нещо като развален телефон [smilie5]

Компресията се прави от компютъра, не от носителя. Носителят си е носител, пишеш единици и нули (в случая на оптични носители единиците и нулите са поредици от прогорени микроскопични отворчета).

Ако искаш да запишеш компресирана информация, ще я запишеш. Ако не искаш да е компресирана - няма да е компресиранта.

Но основната функция на носителя е да запази информацията във вида, в който е записана, за възможно най-дълго време и с възможно най-удобен достъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: Elessar   
Дата:   30-03-08 14:36

djogata, не знам точно принципът на запис на изображения и текст, а съответно и не знам дали записващия software не влияе по някакъв начин на различните видове файлове, затова и питам.

П.П. Не съм програмист и не уча в ТУ, за да съм осведомен как точно функционира записващия software (общата ми култура явно също издиша от време на време), а и не съм длъжен да знам. Нали така? :)

П.П.П. Това беше отговор на предпоследното ти съобщение. Иначе ми е ясно как става работата hardware-но и каква е целта :). Твърде вероятно е да е имало развален телефон. Има ли жена замесена в препредаването на техническа информация винаги има риск. ;)



Публикацията е редактирана (30-03-08 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: djogata   
Дата:   30-03-08 14:41

Не си длъжен да знаеш [smile]

Ето, не знаеш - питаш.
Няколко човека ти отговарят, че няма такова нещо като загуби от компресия при запис на ДВД, но ти продължаваш да не вярваш - затова ми е странно

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: Elessar   
Дата:   30-03-08 15:45

Не съм казал, че не вярвам. Просто няколкото човека (теб не те включвам в това число) не се изказаха достатъчно професионално и не счетох мнението им за компетентно.

Мерси за отговорите, лек ден и всичко на фокус! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: Fortish   
Дата:   30-03-08 16:26

http://f-start.com/?p=10


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно записът на снимки върху различни носители
Автор: Elessar   
Дата:   30-03-08 16:30

Fortish, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »