Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Нисък клас DSLR
Автор: shulio   
Дата:   28-03-08 13:44

Чета във форума и всички хвалят едно плюват друго (визирам привържениците на Canon и Nikon).Аз не съм професионалист и не си изкарвам хляба с апарат в ръка.Трябва да се има това предвид ако някой ше отговори на въпроса ми по-долу.Снимам главно за лично удоволсвие.Обикалям доста туристически обекти и маршрути за сега само в България.Гоня и птички и други разни животинчета.Обичам доста и да се разхождам нощем насам натам и да щракам по курортните градчета.
Снимах доста време с ниските класове апарати на Canon (както вие ги наричате сапунер) обаче както става с всичко по-едно време ти отеснява и трябва да го смениш.Та дойде и моето време да си купя DSLR.И тъй като не си изкарвам парите с това нещо и ги нямам чак толкова за да си взема апарат за 2800-5000 лв съм се ориентирал към ниския клас.С един телеобектив да кажем докъм 300мм за птичките мисля,че ще ми е идеално.
Спрял съм се на няколко модела и от двата лагера Nikon и Canon.В ценовия диапазон до към 1500 лева за тяло.Предполагам има доста такива като мен в този форум,който не могат да отделят пари като някой от вас за техника и все пак имат апетит да минат в лагера.Кажете си мнението относно тези комбинации.Изгледал съм доста снимки от всичките модели и моето лично мнение е,че избора ми трябва да клони към 30D или D80 нищо,че са стари модели.
Ето все пак между какво се колебая

Canon - 450D
Canon - 30D

18-55mm IS и 55-250 IS

Или

Nikon - D40x
Nikon - D60
Nikon - D80

18-55mm + VR и VR 55-200mm

Незнам дали обективите са съвместими с телата.Ако има грешка моля да ме извините и поправите.И ако има по-добра оферта за обективи който ще ми свършат работа за това което правя.Апаратите са долу горе на една цена и обективите също.Знам,че ще предизвикам полемики относно кой е по-добър и така нататък.Моля да се придържате към това за което ще се използва.На отзовалите се благодаря


Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: navy   
Дата:   28-03-08 13:51

След като всички плюят по другото и си хвалят своето... какво очакваш от тази тема [smilie7]

Нещо по различно?

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: wfw   
Дата:   28-03-08 13:51

Пентакс К100Д супер + 18-55 и сигма 70-300 АПО ДГ? Тялото има стабилизация, а виждам,ч е държиш на нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: shulio   
Дата:   28-03-08 13:58

Очаквам някой ако има желание да ми каже кое ще ми свърши на мен работа.Ако съм навътре в темата DSLR няма да питам,а ще си избера,защото ще знам какво точно ми трябва за моите нужди.А да избирам без да се допитам до професионалисти според мен няма смисъл.По добре да ида в магазина и да вярвам на продавача :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: jivkojj   
Дата:   28-03-08 13:59

По втората възможност за никон-а, ако можеш да си позволиш, вместо тези обективи дето си написал, вземи или
Nikkor AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200 mm 1:3,5-5,6
или
Sigma 18-200 mm F3,5-6,3 DC OS HSM
на втория даже има ревю в този сайт. За туристически са супер, както си написал че доста обикаляш. Съвместими са със D40x и D60 и естествено с D80.

ПС: Тея обективи дето си ги сложи също са съвместини с телата. Пише ли при Никкор af-s значи пасва и на d40, d40x, d60. На Д80 всички af пасват.



Публикацията е редактирана (28-03-08 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: shulio   
Дата:   28-03-08 14:29

Благодаря.Ще разгледам и тази възможност.Ревюто е доста обещаващо за мойте цели.



Публикацията е редактирана (28-03-08 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   28-03-08 14:34

едно ще ти кажа... ниския клас ДСЛР_и за любители е един и същ... разликата в качеството на снимките няма да го усетиш - надали ще мериш МТФ в лаб условия... вземи този дето ти е по джоба, или ти харесва как му седи капачката или ремъка.. абе никон или канон - все тази за любителите... особено с китовите обективи... б[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: ivan.draganov   
Дата:   28-03-08 14:43

Сираков,не съм много съгласен!
Замисли се и върху това ,че ти няма да купиш просто един апарат,а ще купиш дадена система!Предполага се че ще купуваш и обективи после,а тогава става...!
Купи НИКОН ,за да си доволен от китовия обектив!

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   28-03-08 14:49

напротив - имам КАНОН и съм СТРАШНО ДОВОЛЕН ОТ КИТОВИЯ!!!!!!!!


но и никон да имах пак щях да съм доволен - моите изисквания не са такива че да не ми позволяват да ползвам една или друга система



дали ще имам 350Д+18-55 ИС +70-200/4л ( това което имам)

или ще имам д40х + 18-55 (било ИС) + 70-300 ВР (горе доло на съпоставими цени) резултата в картинката пак ще е същия... за мен.. като любител...

прекалено много абсолютизирате и иконизирате отделните марки.... а това 80% от любителите не им помага а смао ги обърква... защото на практика те няма да усетят разликата в системите.. но пък ще се набутват с неща които няма да ползват реално...


и то само заради някоко хора крещящи НИКОН и другите някоко крещящи КАНОН... да бе...

взех си мамия.. и сега ми е гот.. а да ви видя ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: PolarBear   
Дата:   28-03-08 14:52

И Канон, и Никон са читави апарати. Всеки си има своите дребни различия, но това не ги прави лоши. 30Д и Д80 са дори много хубави тела. Който и да вземеш, няма да сбъркаш, затова - виж просто кой ти е по на сърце.

При така формулирания бюджет, обаче, ти остават малко пари за обективи. Затова съвсем сериозно ти препоръчвам тяло втора ръка. Разликата - в стъклария. Ако тялото ти струва два пъти повече от обективите, значи, че си се охарчил неоправдано, защото няма да получиш повече от половината на онова, на което е способно...в общия случай.

250 мм е малко къс за пилета.

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: darksorrow   
Дата:   28-03-08 14:53

но и никон да имах пак щях да съм доволен

със сигурност. щом дори на канонската пръчка се радваш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: ivan.draganov   
Дата:   28-03-08 14:53

Нищо не абсолютизирам!Новият ти китов е по-скъп от никонския все пак!
Казвам на човека да купи байонет,а не просто апарат,това е!!
Айде петък [beer] !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   28-03-08 14:56

Иди във ФотоСинтезис (В Sky City Center), или ФотоПавилион (срещу Sofia City Center), говори с продавачите там, които са много мили и симпатични, и най-важното, разбират и ще те посъветват сравнително най-безпристрастно. Освен това ще ти дадат да си поиграеш с апаратите и ще ги усетиш. Може да пробваш и директно с обективите, които те интересуват. Тук ще чуеш много мнения, всяко от които ще е вярно само за себе си, но...относително. Харесал си си качествени неща, сега остава да разбереш кои са твоите.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   28-03-08 14:56

ето пак - "пръчка" "мазня" "нам си кво"... хора осъзнайте се.. какво е лошо на тези пръчки? снимки ли не могат да правят??


мен не можете да ме хванете - аз имам фото-форум спам имунитет... но доста от новите потребители се връзват на такива думи.. а така не сте от полза за никого....

а колктоо до това дали може пръчката ми да снима - в профила ми има над 100тина снимки с нея... сам прецени може или неможе... мда...


да ми е жива и здрава мамията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: darksorrow   
Дата:   28-03-08 14:58

сираков, на бленда 8 не се сещам за обектив, който да не докарва поне прилична рязкост.

не е като да не съм снимал с всички възможни китаци, като изключим тоя на Сони... ми канонското е мноого на дъното.

дали може да се върже на тия думи, човекът да прецени сам :)

пък и новия кит го хвалят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   28-03-08 15:01

драганов - аз бях МНОГО доволен и от стария китак.... да не говорим че стария ми китак ( може да е от бройката не знам) бе по рязък от няколко 17-40/4Л а... говорим само за рязкост н за останалите качества на снимката.... и е една идея по-рязък от новия ми на 18мм... е и???

до А3 формат съм вадил със стария китак - снимктеи са перфектни... ела ми на гости ще ти покажа хартиени копия...

не снимам професионално за да ми е оправдано обектив за 1000-200 лева, при положение че си върша работата с обектив за 200 (да е жив и здрав Фотопавилиона за щедрите отстъпки на редовните си клиенти)


знаеш ли защо сега снимам с Канон а не с Никон... щото като реших да си взимам ДСЛР - намерих канона 2 месеца по-рано и от познат, а никона (д5) щеше да е свободен след 2 месеца и от непознат... е те затова... доволен съм - не съжалявам... едни от най-добрите ми приятели снимат с никон и пак ни е всело заедно....

пак повтарям ( и спиам със спама) - дали никон или канон за ЛЮБИТЕЛЯ е все тази като краен продукт - СНИМКА!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: ivan.draganov   
Дата:   28-03-08 15:02

Ами ВР на Д60 може би е по-добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   28-03-08 15:03

за теб може би - не те познавам - за пешо от драгалевци може пък да е достатъчно добро - ти откъде знаеш....


снимали сме едно и също на една и съща бленда с никон и канон - разликата не можахме да е разберем визуално - ЛЮБИТЕЛИ СМЕ ВСЕ ПАК! - лабораторните тстове може да показват едно и също...

[beer]

дай ми идея какво би снимал на 18мм с бленда под 8??? портрет ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: ivan.draganov   
Дата:   28-03-08 15:05

Съгласен съм с теб![smilie24] Никой апарат не прави снимки...сам! Просто има нови модели и човек е хубаво да се огледа,както прави форумеца! Айде УСПЕХ с и избора и недей много много да вярваш на всичко!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: Виан   
Дата:   28-03-08 15:09

Взе ми си от фотосинтезиса Е-410 с китов обектив 14-42мм само за 899лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: Myth   
Дата:   28-03-08 15:39

nsirakov написа:

> дай ми идея какво би снимал на 18мм с бленда под 8??? портрет
> ли?

Например щандовете, на изложението, което тече в момента в панаира "Винария" ела ти да ги снимаш на бленда 8, че не се сещам, как ще стане. Ето това ще снимам на бленда под 8, но пък да ти кажа снимките биват, не са чак мазня е чат пат и такива има, но то е от ЗАУ-то, ама то при тия скорости от 1/15 до 1/40 не може да не се появи някой мазничък кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: beat_junkie   
Дата:   28-03-08 15:42

Преди всичко трябва да подържиш фотоапаратите в ръце, да видиш кой ще ти е удобен, в крайна сметка са почти наравно като качества, а трябва да ти е приятно и леко да ги използваш. Виж им и менютата, кое ти харесва повече, кое е по-интуитивно. И двата производителя предлагат обективи със сходни качества, ще видиш разлики само ако седнеш да ги търсиш.
Моето предпочитание от изброените е към Nikon D80 - Nikon защото можеш да им слагаш и доста стари обективи без преходници, като разбира се губиш част от функциите на апарата (по-стари от 1987 година, от тогава датира EOS системата на Canon и работи само с обективи произвеждани от тогава - EF и EF-S) и D80, а не D40х или D60, защото има автофокусен мотор в тялото, пак за по-старите обективи, които не са AF-S.

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: droopy   
Дата:   28-03-08 15:49

снимал съм с канон затова говоря за канон /за разлика от някои хора/ [smilie5]

ако искаш да заложиш на тази марка и 2та апарата са приличен избор. за мен лично 30Д. Имам чувстото, че ще работи и след като ми писне да снимам с него. По-масивен ми стой .. по-удобен за захват .. нека не забравяме, че е по-висок клас, а това във времето има значение.
Ако държиш на новите технологии - 450Д. Има глезотий за който от който сякаш има смисъл [smilie7]

Принципно в този ценови клас каквото и да вземеш като марка и модел /особено с тези обективи/ резултата ще е идентичен [smilie5]

[beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   28-03-08 17:02

Myth написа:

> nsirakov написа:
>
> > дай ми идея какво би снимал на 18мм с бленда под 8??? портрет
> > ли?
>
> Например щандовете, на изложението, което тече в момента в
> панаира "Винария" ела ти да ги снимаш на бленда 8, че не се
> сещам, как ще стане. Ето това ще снимам на бленда под 8, но пък
> да ти кажа снимките биват, не са чак мазня е чат пат и такива
> има, но то е от ЗАУ-то, ама то при тия скорости от 1/15 до 1/40
> не може да не се появи някой мазничък кадър.


хаха искаш ли да покажа кадър с китака на 50мм на скорост 1/15.. да видим манотия има ли :) при това е на макс отворена бленда ;) не на ф8

другото което е - ако ще снимам щандове не съм ЛЮБИТЕЛ - снимането на щандове предполага снимките да са комерисални... тогава... няма да снимам с китака - ще си нося сътоветния обектив....

а ако ще е за спомен че си бил там - на щанда - ще си пусна светкавицата... и пак ще стан нали... а в последния случай много ще му пука на любителя дали ще снима с ГСМ-а си или с ДСЛР-а.. нмдаа.. за мен това не е довод... повече седи като изсмукано от пръстите ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нисък клас DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   28-03-08 17:06

ivan.draganov написа:

> Съгласен съм с теб![smilie24] Никой апарат не прави
> снимки...сам! Просто има нови модели и човек е хубаво да се
> огледа,както прави форумеца! Айде УСПЕХ с и избора и недей
> много много да вярваш на всичко!![smilie24]


това казвам и аз.. всеки трабва да се огледа, ослуша и събере мнение... но от вечните заяждания тук никон/канон много нови потребители остават с погрешни впечатления... и после се набутват - за това апелирах... да не се абсолютизират и поляризират мненията....

пука ми че някоя система ( нарочно не споменавам марка) прави най-добрите бокета /снимки на пилета/макро или портрети - най-често съответния кадър е правен с техника за токова хляди лева, че няма как да не е добра картинката... но новия потебител ще реши че дори нисък клас от същата марка с нисък клас обектив ТРЯБВА да прави това... което не е възможно и всички го знаем, но някак си тактичо.. или тенденциозно.. се премълчава...

те това е...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »