Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 19:03

Преди имаше публикувана тема за предметна фотография - как да си направим палатка от пластмасови тръби и разни други трикове.
Но нещо не мога да я намеря с търсачката.

Дали не можете да ми помогнете - бирата от мен.

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: alsash   
Дата:   20-03-08 19:12

http://www.studiolight-bg.com/index.php?page=shop.browse&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 19:15

Аз също знам от къде да си купя [smile]
но идеята ми беше да си направя за 20 - 25 лева.
Не ми се дават 100 кинта за няколко пръчки и парче плат.
Имаше много хубав линк за такива неща "Направи си сам", но не мога да го открия.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   20-03-08 19:15

Е толкоз ли е трудно да се светнеш сам как става? Правиш паралелепипед от тръбите, опъваш бяло платно в/у него и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: IvcheTo   
Дата:   20-03-08 19:17

и малко прожекторчета от типа - улични ванички

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-08 19:21

абе къде потъна онази тема как да си направиш миниван че не ми се дават 40 000 за 4 гуми и няколко ламарини

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 19:33

Джъмбо !!! [smilie24]

Велик ![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: suxzero   
Дата:   20-03-08 20:02

Заповядай май за това говориш ТУК ... въпреки че не беше никак трудно да го открия [smilie5] да не зьабравиш за [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 20:07

Благодаря, това е наистина [smile] [smilie24]

Имаш я бирата [beer]

Ако си от София, може да изпием бирата още на следващата сбирка.
Ако не, ще го поотложим малко.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vaskoni   
Дата:   20-03-08 20:08

моята,старата беше точно такава -правена. 75х75см куб, с ПВС тръби. Продавам я за 30 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: suxzero   
Дата:   20-03-08 20:12

Моля моля ....не от Пловдив съм ...но когато дида някой път ще бъда щастлив да изпием по едно! [beer] [beer] е може и по две [smilie25]

А май можеш и да си купиш за безпари кат гледам [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 20:13

Васкони, ако имаш и плат към тръбите, и си от София, направо я купувам.

Дай телефон да се разберем.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: aquarius   
Дата:   20-03-08 20:34

Култова тема по въпроса!


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: n1x0n   
Дата:   20-03-08 21:13

Според мен, единствения вариант, който си струва да си направиш сам, е онзи, който предлага качества, които купешките нямат. Иначе врътнята просто не си заслужава.

Идеята е вместо тръби се ползват ленти от 6 мм плексиглас/лексан. Така цялата конструкция става абсолютно прозрачна, без силуети от тръбите, които могат да се появят в някои случаи при стандартните палатки.

Ширината на лентите зависи от това колко голям ще бъде бокса. Лепи се със стружки от самия материал разтворени в хлороформ или кореселин.

В Софияпласт пък продават евтино PVC плоскости с дебелина от 1мм. и нагоре, от които можете да си сглобите направо цяла кутия.

Много ясно, че ако сложите 3мм ще има огромни загуби на светлина [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 22:30

n1x0n написа:

> Според мен, единствения вариант, който си струва да си направиш
> сам, е онзи, който предлага качества, които купешките нямат.
> Иначе врътнята просто не си заслужава.
>
> Идеята е вместо тръби се ползват ленти от 6 мм
> плексиглас/лексан. Така цялата конструкция става абсолютно
> прозрачна, без силуети от тръбите, които могат да се появят в
> някои случаи при стандартните палатки.
>
> Ширината на лентите зависи от това колко голям ще бъде бокса.
> Лепи се със стружки от самия материал разтворени в хлороформ
> или кореселин.
>
> В Софияпласт пък продават евтино PVC плоскости с дебелина от
> 1мм. и нагоре, от които можете да си сглобите направо цяла
> кутия.
>
> Много ясно, че ако сложите 3мм ще има огромни загуби на
> светлина [smilie5]


А не може ли от прозрачен плексиглас фолиран от вътрешната страна с бяло дифузно фолио (матово е), което пропуска светлината равномерно, ползва се за светещи реклами, но рядко, че хората пари за такива глезотии не дават, друго си е само с транслуцентно фолио :-)
Тия дни ще си правя в офиса поне при нас такива материали и условия за направата бол.

За тези, които се интересуват от къде могат да купят такова фолио, могат да го намерят в Микроасу, Геко или Васкони и трите имат офиси в София, Геко със съгурност имат, там също така можете да намерите и плексигласи и други материали. В Пловдив Васкони вече нямат офис, но Микроасу и Геко имат.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   20-03-08 22:33

Да си забелязал, че бялото дифузно фолио всъщност не е бяло? И че хората, които могат да го лепят, хич не са много?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 22:34

джъмбо написа:

> абе къде потъна онази тема как да си направиш миниван че не ми
> се дават 40 000 за 4 гуми и няколко ламарини


Ай стига пък и ти си се правил на велик, ми вярно пък 100лв. (примерно, незнам точно колко струва, но по-горе се спомена такава цифра) са си ужасно много пари за подобно нещо а НЕ Е НИКАКВА ФИЛОСОФИЯ има неща дето си струват парите има неща дето никога не бих дал пари за тях, АКО ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТА И УСЛОВИЯТА ДА СИ ГО НАПРАВЯ.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 22:40

Ми ако не могат ще дам и обяснения пък ако требе и едно филмче показно ще им направим и ще го качим някъде :-). Бе баш си е бяло е добре де, може би нееее съвсем ама, ако не дифузно може и обикновен бял транслуцентен мат да се ползва, (дифузното за по-претенциозните) ако пък дори транслуцента ви идва скъп, то тогава може от старата серия на Mactac 8300 не е транслуцентно но е тънко и пропуска достатъчно светлина, новата серия 8200 не става вече не, че не пропуска но е по-плътна, също фолиата на Авери са по тънки и не е задължително да са транслуцентни, но в София незнам дали Ролмакс имат офиси или магазини, но предполагам има други фирми, които продават фолиа на Авери. asahi написа:

> Да си забелязал, че бялото дифузно фолио всъщност не е бяло? И
> че хората, които могат да го лепят, хич не са много?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-08 22:42

смешник
предполагам и готварската печка си си я направил от 4 ламарини и 3 котлона само за някакви си 50 лв..... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

палатката струва 100 лв защото е професионален продукт.... ако можеш изкарваш пари с нея... ти явно не можеш [ezik] [ezik] [ezik]

последната палатка която си купих я изплатих само с една снимка на айпод - продадох я за 138$ а палатката купих за 100 лв

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 23:03

В ОТГОВОР НА ВЕЛИКИЯТ ФОТОГРАФ ДЖЪМБО ИЛИ КАКТО МУ Е ТАМ НИКА, забравих да вмъкна цитат.

Готварската печка, как съм си я направил не твоя работа, второ, не си спомням да съм те обиждал, трето велик фотограф, като теб случайно да е помислил, че не всики си изкарват хляба с фотоапарата и фотографията им е хоби и може би работят някъде на заплата и 100лв. наприомер ТОЧНО за палатка не могат да си ги позволят или не им се дават по една или друга причина точно за тоя продук, а ПРОФЕСИОНАЛИСТЕ това помисли ли го. След, като си добър фотограф и си изкарваш хляба с това много се радвам за теб ЕВАЛА, но не ВСИЧКИ са, като теб и това НЕ ТИ ДАВА ПРАВО да поглеждаш на ТЯХ СЪС СНИХОЖДЕНИЕ ИЛИ НАСМЕШКА. Ако можеш да помогнеш на човека, направи го ако не, то поне не му се подигравай. Да аз за сега поне не изкарвам пари редовно с фотография и не се срамувам от това, доколкото разбирам да пишеш в тоя форум и да не можеш да изкарваш пари с фотография май е срамно.
Д...а и грандоманската работа, за теб важи поговорката "Пораснаха пилци, проебаха квачки"
Някои хора толкова са заслепени от от своето "величие" че освен да се подиграват и спамят в тоя форум друго не могат. Тия дето не са на тяхното ниво във фотографията...... не си струва занимавката. Бахти високомерието.



Публикацията е редактирана (20-03-08 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Mick   
Дата:   20-03-08 23:06

И аз преди мислех да си сглобя нещо...ама само с мисленето си останах,защото си взех 'купешка': [smile]

причините:

-защото си е зашита и направена добре
-защото е сгъваема, и лесно преносима в предназначения за нея калъф( сгъната не надвишава размерите на възглавничка за табуретка).
-защото има 3-4 фона комплект с нея.


Цената и - около 100+лв (в зависимост от размера разбира се) са супер приемлива цена за палатка ...

лично на мен не ми се хабеше време за търсене на материали, шиене сглобяване ...итн.. итн.. а и пак нямаше да я направя такава [smilie8]

така че, според мен за ентусиасти със свободно време -става идеята [smilie24], но само до там...
всеки си има право да си решава


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 23:12

джъмбо написа:

> смешник
> предполагам и готварската печка си си я направил от 4 ламарини
> и 3 котлона само за някакви си 50 лв..... [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
>
> палатката струва 100 лв защото е професионален продукт.... ако
> можеш изкарваш пари с нея... ти явно не можеш [ezik] [ezik]
> [ezik]
>
> последната палатка която си купих я изплатих само с една снимка
> на айпод - продадох я за 138$ а палатката купих за 100 лв


И още нещо, великият фотограф вероятно ще го е срам да снима с подобно нещо

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=281524

, което постига същите резултати и не струва и 5лв. нищо де ти пак си дай 100лв. щото си много велик пък и са ти излишни.

Е все пак ти си изкарваш хляба с това, може би при теб е оправдано. Забравих.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 23:15

Това поне е аргументиран отговор, браво. От тук, нататък всеки сам може да си прецени, дали му трябва или не такава "купешка"[smile]
За теб това е бил по-добрият вариант за други може би не.


Mick написа:

> И аз преди мислех да си сглобя нещо...ама само с мисленето си
> останах,защото си взех 'купешка': [smile]
>
> причините:
>
> -защото си е зашита и направена добре
> -защото е сгъваема, и лесно преносима в предназначения за нея
> калъф( сгъната не надвишава размерите на възглавничка за
> табуретка).
> -защото има 3-4 фона комплект с нея.
>
>
> Цената и - около 100+лв (в зависимост от размера разбира се)
> са супер приемлива цена за палатка ...
>
> лично на мен не ми се хабеше време за търсене на материали,
> шиене сглобяване ...итн.. итн.. а и пак нямаше да я направя
> такава [smilie8]
>
> така че, според мен за ентусиасти със свободно време -става
> идеята [smilie24], но само до там...
> всеки си има право да си решава
>
>
> [beer]
>

[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   20-03-08 23:15

Джъмбо продава разни работи + палатки във фирмата на един свестен човек. За съжаление с комплексното си поведение хич не му прави добра услуга на бизнеса.

Палатка можеш да и направиш от сгъваем кош за пране (или аз каквото може да се използва) от "Магазин за 1 лев". Това произведение има гъвкава тънка рамка. Налага се да му се смени плата. Тънък бял промазан плат (някои баби му казват парашутна коприна) и малко шивашки сръчности са достатъчни за съшиване на продуктова палатка. Недостатък са фиксираните размери. Предимство - можеш да му оставиш дупка откъдето си искаш.

Продуктовата палатка е добре да се комбинира с подходящо импулсно осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 23:19

asahi написа:

> Джъмбо продава разни работи + палатки във фирмата на един
> свестен човек. За съжаление с комплексното си поведение хич не
> му прави добра услуга на бизнеса.

Явно не изкарва достатъчно пари, от снимките та му се налага и да продава продуктите на някой друг, оф, съжалявам ама не се сдържах, ако модератора сметне затрие това ми мнение, ама просто се ядосах, от високомерното му държание, добре е че тук има достатъчно свестни хора, които имат много чувство за хумор, но и когато се налага са готови да помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   20-03-08 23:26

Няма лошо да си експерт в някоя област, пък било то и в търговията с палтки + други работи. Правилно си схванал ситуацията. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   20-03-08 23:26

Продуктовата палатка е добре да се комбинира с подходящо импулсно осветление.

Е що пък требе да е импулсно, м?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   20-03-08 23:32

Щото, както добре знаеш, постоянни светлинни източници с непрекъснат спектър и подходяща цветна температура не се срещат често. Да не говорим, че любителят рядко е запознат със съществуването им.

[http://www.studiolight-bg.com/index.php?
option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=
64&Itemid=1
Тези са подходящи донякъде. (Сглобете си линка в браузера)



Публикацията е редактирана (20-03-08 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 23:32

asahi написа:

> Няма лошо да си експерт в някоя област, пък било то и в
> търговията с палтки + други работи. Правилно си схванал
> ситуацията. [beer]

Е явно във фотографията не е и в търговията не е, защото с това му държание ще си купя нещо от него на кукуво лято, ама хайде стига защото започвам да заприличвам на него. Да е жив и здрав да си снима и да си продава палатките.



Публикацията е редактирана (20-03-08 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: serg   
Дата:   20-03-08 23:35

Пожаробезопасно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   20-03-08 23:42

Ихххх... Ае да караме поред:

1. Пича иска палатка за дваесе уева. Следователно надали ще се пъне да дава пари за светкавици, по-скоро и там ще иска да мине тънко.

2. Ще си снима най-вероятно за кеф, или ще изпълнява нискобюджетна поръчка. И при двата случая правилното възпроизвеждане на цветовете няма особено значение.

3. При предметната фотография в повечето случаи няма ограничение на времето на експонация, така че силен светлинен поток в/у обекта не му е нужен. Може да си свети и с две обикновени крушки...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   20-03-08 23:46

Като за начало на "продуктовата кариера" си прав. Добави един статив към обурудването, пък бил той и тънък.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   20-03-08 23:54

Добре де тия прожектори за стълбище дето ги има в оная тема


http://jellybeanracing.com/John/Misc./Canon%2010D/Light%20Box/box842.JPG



Имат ли подходящ спектър?

Примерните снимки са ок.

А тези от студио лайт?

Аз си направих един експеримент с крушки от метро дето пишеше че са 5500 келвина (еми не са 5500 келвина баш или трябва да барна баланса зелено магента също). Но пък апарата сам си позна добре светлината (сам като му кажеш да си направи сам баланса по карта), на обикновенни крушки отказва - сърди се май са под 2500К то дори от RAW трудно се оправят да е прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: n1x0n   
Дата:   21-03-08 00:00

Повечето енергоспестяващи крушки стават само за черно-бяло или за крайно непретенциозно цветно.
Излъчват в накъсан спектър, което ги прави неподходящи за сериозна продуктова фотография.
Има и такива с коригирани спектрални характеристики, но са доста по-скъпи от тези, които срещаме по магазините.

Халогенните вани са за предпочитане, защото единствената забележка към тях е цветната температура, което пък при дигиталките не никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   21-03-08 00:11

Чак пък никакъв не е. И да докараш неутралното сиво останалите цветове се разместват, при това хич не равномерно.
За непретенциозни работи халогените стават. Спазвайте мерките за електрическа и пожарна безопасност.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vga   
Дата:   21-03-08 00:17

аз преди час си направих точно като от култовата тема-супер е резултата. имам два халогена по 300 вата и работи страхотно. сега ще ви пусна една две снимки да зяпате [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-08 00:18

Само едно не мога да вдяна - що е забучена таз светкавица в/у камерата?


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   21-03-08 00:19

Снимай една цветна скала да зяпаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   21-03-08 00:24

Гледам Гената продава едни доста евтини светкавички "Светкавица MF-45" по 49.50 лв.

Те май стават - ако слажиш две отстрани.
Има и едни "Флуорeсцентна крушка E27-40W".
Те са по 33 лева. Май и те могат да станат.

На мен на този етап не ми се влагат много средства.
Иначе и пре Гената и при Динафос има доста добри и професионални неща, но засега не ми се влагат 1000 - 2000 лева за да е горе-долу прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vga   
Дата:   21-03-08 00:27

впрочем кефа е голям защото за няма и 20 минути бях готов със изделието и започнах да се забавлявам. в крайна сметка ми е ясно, че не е сериозна цялата работа, но пък нищо не ми струваше а се позаблавлявах. сега си точа картата иначе специално като приключи ще слезна да снимам цветна скала, макар да не знам какво искаш да видиш на нея де [smilie5] тая работа си е ташак, моя кашон е малко тесничък, утре ще намеря по-широк. но пък бутилките станах страшни [smilie5]

Гена, човека снима и със светкавицата, макар да не разбирам как докарва белия баланс, но резултатиет със светкавицата са му по-добри [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: marto   
Дата:   21-03-08 00:31

има бисери и в тази тема...
радвам се [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-08 00:37

моя кашон е малко тесничък, утре ще намеря по-широк

Продавам едри кашони на народни цени... искаш ли? [smilie5]

Гена, човека снима и със светкавицата

Еми ако снима със светкавицата, за чий са му кашона и ламбите?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: IvcheTo   
Дата:   21-03-08 00:39

за екстериор[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vga   
Дата:   21-03-08 00:42

имам си кашони, мерси [smilie18]

а иначе има бяла хартия и отгоре на кашончето, и отразява светкажицата в него... негова си работа, аз не ползвам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: navy   
Дата:   21-03-08 00:50

Абе... имам един проблем [smilie2]

Вече сме 2008-а година...
Кашона от старото ТВ, дето го подарих на бабата на един роднина отдавна си замина, преди да си замине самия телевизор...

Сега няма такива кашони... големи, ЧЕТВЪРТИТИ [smilie10]

Ей го на, втори телевизор купувам, от онея, дето се закачат на стената. Ми то други няма бе!

Е то тва кашон ли е ми кажете?
Плосък, невзрачен... за нищо не става [smilie2]

Та моля ви се, пишете там на сони, панасоник, телефункен мелефункен, да пуснат нормални четвъртити телевизори, да си купим и ние кашон като хората [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   21-03-08 00:51

Купи една нова пералня на жената, кво се стискаш? Знайш ли кви кашони им правят!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-08 00:55

Сега няма такива кашони... големи, ЧЕТВЪРТИТИ

Има, има... Ела, аз ще ти продам. Ама са СКЪПИ... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vga   
Дата:   21-03-08 00:56

[smilie18] [smilie18] нейви, аз утре точно такъв кашон ще изтърбуша, от плазма, пък да видиме какво ще се получи като ефект [smilie18] [smilie18] строил съм три броя с различни големини за утре, пък де да видиме дали ще има поразителна разлика... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vga   
Дата:   21-03-08 00:59

хоп, ето ви 12 кадъра http://tranz.it/load.php?id=kQSXWPfnOm0xiIVE73414


съжалявам, но не ми се качваше една по една та затова в транзита.... [smilie18]
да се вземе предвид, че не съм обработвал, защото не ми се обработва [smilie5] майтап да става... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   21-03-08 01:09

Мечките кефят!
Забележи как цветът бяга в лимона. Това е от неподходящата цветна температура.
Стъклата не са добре. Палатката не е доброто решение за стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: IvcheTo   
Дата:   21-03-08 01:13

при малко осветление ( моя си грешка ) в палатката пробно ( ръчно направена палатка )

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=162829


1600 исо

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vga   
Дата:   21-03-08 01:13

дам, прав си, и на мен не ми хареса стъклото. но пък набутах каквото имах около мене, различно по материал. експериментирах. ще пробвам като се наспя какво може да се постигне с конвертора като точност на цветовете за лимона, може пък да излезне нещо [smilie11]

а нейви преди 5 минути като каза за кашона от плазма каква идея ми даде... даже и той не знае! утре ще пусна how-to си направим стриплайт от кашон за плазма! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vga   
Дата:   21-03-08 01:14

ивчето, твоето е супер готино! [smilie24] [smilie24] [smilie24] аз обаче нямам макро обектив [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: IvcheTo   
Дата:   21-03-08 01:15

не е макро обектива - 70-300 ВР никор + рейнокс 250 [smile] просто му пасна на този обектив кат сутиен - 67 мм



Публикацията е редактирана (21-03-08 01:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: IvcheTo   
Дата:   21-03-08 01:16

правя си тестове още - нова система нови обективи - не ги знам какво правят , как се държат - сега са само тестове [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: IvcheTo   
Дата:   21-03-08 01:18

а за кашона ще те следя - имам 46 " кашон и се чудя какво да го правя [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-08 01:22

Предай го за вторични - плащат добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: alsash   
Дата:   21-03-08 09:47

толкова е евтино всичко , че никак не си струва да си правиш сам.....мина времето на тези работи



Публикацията е редактирана (22-03-08 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: джъмбо   
Дата:   21-03-08 11:19

на асахи явно много му бъркам в гъзеца та затова все гледа да се намеси някъде...

щото асахи мой човек аз много добре защитих и моя бизнес и бизнеса на свестния човек....

но ти явно си пишеш по инерция [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: C41   
Дата:   21-03-08 12:29

Мини през някое фото, примоли се за една 50 литрова туба или просто някоя туба, която е белезникаво прозрачна, режеш едната страна и си готов [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   21-03-08 13:29

Това с бялата туба кефи [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   22-03-08 18:38

Благодарение на съветите в темата, си купих една палатка за 30 лева и си направих втора от кашон. [smile]

Кефя се и на двете.

Сега е наред осветлението [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   22-03-08 18:42

Виж за 30лв си струва и аз бих ги дал без да се замислям много.

exo99 написа:

> Благодарение на съветите в темата, си купих една палатка за 30
> лева и си направих втора от кашон. [smile]
>
> Кефя се и на двете.
>
> Сега е наред осветлението [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: alsash   
Дата:   22-03-08 19:10

абе...давате ли си сметка , че докато стигнете до палатката за продуктова фотография трябва да изминете известен път....а?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   22-03-08 19:38

Ако не си я даваме в момента ще сия даден след, като си купим/направим палатката. И в двата случая палатка ще имаме. Може и да си прав, но човек се учи по един или друг начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vaskoni   
Дата:   22-03-08 20:15

ехо99 да я ползваш със здраве!Ама все пак трябваше да драснеш един ред че си я получил

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: alsash   
Дата:   22-03-08 20:23

освен успехи ,друго не мога да Ви пожелая......и много работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: jeremiah   
Дата:   08-10-09 19:38

Колеги, дали би се получило нещо полезно, ако от гореспоменатия млечнобял плексиглас се сглоби куб или пирамида? Те ще са по-лесни (като че ли) за изработване от цилиндъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: burningice   
Дата:   08-10-09 21:50


http://dealextreme.com/productimages/sku_5224_1.jpg


цък


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   09-10-09 07:52

Много благодаря на burningice , че ме осветли относно факта на съществуването в природата на светлининя куб.
Въпросът ми, обаче, беше насочен другаде. Попадна ми едно голямо парче бял плексиглас. Дето се казва, няма да го хвърлям я ! Струва ли си да си играя да правя цилиндър или куб. Виждал съм също така и фабричен уред за снимане на малки предмети (бижута), който пък беше пресечена пирамида.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »