Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 19:03

Преди имаше публикувана тема за предметна фотография - как да си направим палатка от пластмасови тръби и разни други трикове.
Но нещо не мога да я намеря с търсачката.

Дали не можете да ми помогнете - бирата от мен.

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: alsash   
Дата:   20-03-08 19:12

http://www.studiolight-bg.com/index.php?page=shop.browse&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 19:15

Аз също знам от къде да си купя [smile]
но идеята ми беше да си направя за 20 - 25 лева.
Не ми се дават 100 кинта за няколко пръчки и парче плат.
Имаше много хубав линк за такива неща "Направи си сам", но не мога да го открия.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   20-03-08 19:15

Е толкоз ли е трудно да се светнеш сам как става? Правиш паралелепипед от тръбите, опъваш бяло платно в/у него и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: IvcheTo   
Дата:   20-03-08 19:17

и малко прожекторчета от типа - улични ванички

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-08 19:21

абе къде потъна онази тема как да си направиш миниван че не ми се дават 40 000 за 4 гуми и няколко ламарини

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 19:33

Джъмбо !!! [smilie24]

Велик ![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: suxzero   
Дата:   20-03-08 20:02

Заповядай май за това говориш ТУК ... въпреки че не беше никак трудно да го открия [smilie5] да не зьабравиш за [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 20:07

Благодаря, това е наистина [smile] [smilie24]

Имаш я бирата [beer]

Ако си от София, може да изпием бирата още на следващата сбирка.
Ако не, ще го поотложим малко.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: vaskoni   
Дата:   20-03-08 20:08

моята,старата беше точно такава -правена. 75х75см куб, с ПВС тръби. Продавам я за 30 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: suxzero   
Дата:   20-03-08 20:12

Моля моля ....не от Пловдив съм ...но когато дида някой път ще бъда щастлив да изпием по едно! [beer] [beer] е може и по две [smilie25]

А май можеш и да си купиш за безпари кат гледам [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: exo99   
Дата:   20-03-08 20:13

Васкони, ако имаш и плат към тръбите, и си от София, направо я купувам.

Дай телефон да се разберем.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: aquarius   
Дата:   20-03-08 20:34

Култова тема по въпроса!


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: n1x0n   
Дата:   20-03-08 21:13

Според мен, единствения вариант, който си струва да си направиш сам, е онзи, който предлага качества, които купешките нямат. Иначе врътнята просто не си заслужава.

Идеята е вместо тръби се ползват ленти от 6 мм плексиглас/лексан. Така цялата конструкция става абсолютно прозрачна, без силуети от тръбите, които могат да се появят в някои случаи при стандартните палатки.

Ширината на лентите зависи от това колко голям ще бъде бокса. Лепи се със стружки от самия материал разтворени в хлороформ или кореселин.

В Софияпласт пък продават евтино PVC плоскости с дебелина от 1мм. и нагоре, от които можете да си сглобите направо цяла кутия.

Много ясно, че ако сложите 3мм ще има огромни загуби на светлина [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 22:30

n1x0n написа:

> Според мен, единствения вариант, който си струва да си направиш
> сам, е онзи, който предлага качества, които купешките нямат.
> Иначе врътнята просто не си заслужава.
>
> Идеята е вместо тръби се ползват ленти от 6 мм
> плексиглас/лексан. Така цялата конструкция става абсолютно
> прозрачна, без силуети от тръбите, които могат да се появят в
> някои случаи при стандартните палатки.
>
> Ширината на лентите зависи от това колко голям ще бъде бокса.
> Лепи се със стружки от самия материал разтворени в хлороформ
> или кореселин.
>
> В Софияпласт пък продават евтино PVC плоскости с дебелина от
> 1мм. и нагоре, от които можете да си сглобите направо цяла
> кутия.
>
> Много ясно, че ако сложите 3мм ще има огромни загуби на
> светлина [smilie5]


А не може ли от прозрачен плексиглас фолиран от вътрешната страна с бяло дифузно фолио (матово е), което пропуска светлината равномерно, ползва се за светещи реклами, но рядко, че хората пари за такива глезотии не дават, друго си е само с транслуцентно фолио :-)
Тия дни ще си правя в офиса поне при нас такива материали и условия за направата бол.

За тези, които се интересуват от къде могат да купят такова фолио, могат да го намерят в Микроасу, Геко или Васкони и трите имат офиси в София, Геко със съгурност имат, там също така можете да намерите и плексигласи и други материали. В Пловдив Васкони вече нямат офис, но Микроасу и Геко имат.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   20-03-08 22:33

Да си забелязал, че бялото дифузно фолио всъщност не е бяло? И че хората, които могат да го лепят, хич не са много?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 22:34

джъмбо написа:

> абе къде потъна онази тема как да си направиш миниван че не ми
> се дават 40 000 за 4 гуми и няколко ламарини


Ай стига пък и ти си се правил на велик, ми вярно пък 100лв. (примерно, незнам точно колко струва, но по-горе се спомена такава цифра) са си ужасно много пари за подобно нещо а НЕ Е НИКАКВА ФИЛОСОФИЯ има неща дето си струват парите има неща дето никога не бих дал пари за тях, АКО ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТА И УСЛОВИЯТА ДА СИ ГО НАПРАВЯ.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 22:40

Ми ако не могат ще дам и обяснения пък ако требе и едно филмче показно ще им направим и ще го качим някъде :-). Бе баш си е бяло е добре де, може би нееее съвсем ама, ако не дифузно може и обикновен бял транслуцентен мат да се ползва, (дифузното за по-претенциозните) ако пък дори транслуцента ви идва скъп, то тогава може от старата серия на Mactac 8300 не е транслуцентно но е тънко и пропуска достатъчно светлина, новата серия 8200 не става вече не, че не пропуска но е по-плътна, също фолиата на Авери са по тънки и не е задължително да са транслуцентни, но в София незнам дали Ролмакс имат офиси или магазини, но предполагам има други фирми, които продават фолиа на Авери. asahi написа:

> Да си забелязал, че бялото дифузно фолио всъщност не е бяло? И
> че хората, които могат да го лепят, хич не са много?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-08 22:42

смешник
предполагам и готварската печка си си я направил от 4 ламарини и 3 котлона само за някакви си 50 лв..... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

палатката струва 100 лв защото е професионален продукт.... ако можеш изкарваш пари с нея... ти явно не можеш [ezik] [ezik] [ezik]

последната палатка която си купих я изплатих само с една снимка на айпод - продадох я за 138$ а палатката купих за 100 лв

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 23:03

В ОТГОВОР НА ВЕЛИКИЯТ ФОТОГРАФ ДЖЪМБО ИЛИ КАКТО МУ Е ТАМ НИКА, забравих да вмъкна цитат.

Готварската печка, как съм си я направил не твоя работа, второ, не си спомням да съм те обиждал, трето велик фотограф, като теб случайно да е помислил, че не всики си изкарват хляба с фотоапарата и фотографията им е хоби и може би работят някъде на заплата и 100лв. наприомер ТОЧНО за палатка не могат да си ги позволят или не им се дават по една или друга причина точно за тоя продук, а ПРОФЕСИОНАЛИСТЕ това помисли ли го. След, като си добър фотограф и си изкарваш хляба с това много се радвам за теб ЕВАЛА, но не ВСИЧКИ са, като теб и това НЕ ТИ ДАВА ПРАВО да поглеждаш на ТЯХ СЪС СНИХОЖДЕНИЕ ИЛИ НАСМЕШКА. Ако можеш да помогнеш на човека, направи го ако не, то поне не му се подигравай. Да аз за сега поне не изкарвам пари редовно с фотография и не се срамувам от това, доколкото разбирам да пишеш в тоя форум и да не можеш да изкарваш пари с фотография май е срамно.
Д...а и грандоманската работа, за теб важи поговорката "Пораснаха пилци, проебаха квачки"
Някои хора толкова са заслепени от от своето "величие" че освен да се подиграват и спамят в тоя форум друго не могат. Тия дето не са на тяхното ниво във фотографията...... не си струва занимавката. Бахти високомерието.



Публикацията е редактирана (20-03-08 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Mick   
Дата:   20-03-08 23:06

И аз преди мислех да си сглобя нещо...ама само с мисленето си останах,защото си взех 'купешка': [smile]

причините:

-защото си е зашита и направена добре
-защото е сгъваема, и лесно преносима в предназначения за нея калъф( сгъната не надвишава размерите на възглавничка за табуретка).
-защото има 3-4 фона комплект с нея.


Цената и - около 100+лв (в зависимост от размера разбира се) са супер приемлива цена за палатка ...

лично на мен не ми се хабеше време за търсене на материали, шиене сглобяване ...итн.. итн.. а и пак нямаше да я направя такава [smilie8]

така че, според мен за ентусиасти със свободно време -става идеята [smilie24], но само до там...
всеки си има право да си решава


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 23:12

джъмбо написа:

> смешник
> предполагам и готварската печка си си я направил от 4 ламарини
> и 3 котлона само за някакви си 50 лв..... [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
>
> палатката струва 100 лв защото е професионален продукт.... ако
> можеш изкарваш пари с нея... ти явно не можеш [ezik] [ezik]
> [ezik]
>
> последната палатка която си купих я изплатих само с една снимка
> на айпод - продадох я за 138$ а палатката купих за 100 лв


И още нещо, великият фотограф вероятно ще го е срам да снима с подобно нещо

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=281524

, което постига същите резултати и не струва и 5лв. нищо де ти пак си дай 100лв. щото си много велик пък и са ти излишни.

Е все пак ти си изкарваш хляба с това, може би при теб е оправдано. Забравих.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 23:15

Това поне е аргументиран отговор, браво. От тук, нататък всеки сам може да си прецени, дали му трябва или не такава "купешка"[smile]
За теб това е бил по-добрият вариант за други може би не.


Mick написа:

> И аз преди мислех да си сглобя нещо...ама само с мисленето си
> останах,защото си взех 'купешка': [smile]
>
> причините:
>
> -защото си е зашита и направена добре
> -защото е сгъваема, и лесно преносима в предназначения за нея
> калъф( сгъната не надвишава размерите на възглавничка за
> табуретка).
> -защото има 3-4 фона комплект с нея.
>
>
> Цената и - около 100+лв (в зависимост от размера разбира се)
> са супер приемлива цена за палатка ...
>
> лично на мен не ми се хабеше време за търсене на материали,
> шиене сглобяване ...итн.. итн.. а и пак нямаше да я направя
> такава [smilie8]
>
> така че, според мен за ентусиасти със свободно време -става
> идеята [smilie24], но само до там...
> всеки си има право да си решава
>
>
> [beer]
>

[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: asahi   
Дата:   20-03-08 23:15

Джъмбо продава разни работи + палатки във фирмата на един свестен човек. За съжаление с комплексното си поведение хич не му прави добра услуга на бизнеса.

Палатка можеш да и направиш от сгъваем кош за пране (или аз каквото може да се използва) от "Магазин за 1 лев". Това произведение има гъвкава тънка рамка. Налага се да му се смени плата. Тънък бял промазан плат (някои баби му казват парашутна коприна) и малко шивашки сръчности са достатъчни за съшиване на продуктова палатка. Недостатък са фиксираните размери. Предимство - можеш да му оставиш дупка откъдето си искаш.

Продуктовата палатка е добре да се комбинира с подходящо импулсно осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за предметна фотография
Автор: Myth   
Дата:   20-03-08 23:19

asahi написа:

> Джъмбо продава разни работи + палатки във фирмата на един
> свестен човек. За съжаление с комплексното си поведение хич не
> му прави добра услуга на бизнеса.

Явно не изкарва достатъчно пари, от снимките та му се налага и да продава продуктите на някой друг, оф, съжалявам ама не се сдържах, ако модератора сметне затрие това ми мнение, ама просто се ядосах, от високомерното му държание, добре е че тук има достатъчно свестни хора, които имат много чувство за хумор, но и когато се налага са готови да помогнат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »