Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Можете ли да заснемете това?
Автор: Manchev   
Дата:   05-03-08 19:57

http://www.poy.org/64/WUA/first_01.php


Разгледах и прочетох този фото-разказ преди малко и се замислих за някои неща. За много неща. Аз лично не мога да си представя една година от живота си да прекарам в снимане на умиращо дете, всеки ден ,навсякъде. Не мога да го понеса. Интересно ми беше да видя мнения на други хора по темата. Колко може да бъде силен човекът с апарата. В статията за фотографите на магнум в списание ГЕО пишеше, че фотографът Джордж Роджър е спрял да снима в момента, в който е осъзнал, че докато снима трупове на хора в концлагера Берген-Белзен, се е концентрирал единствено върху светлината и композицията. Възможно ли е човек толкова да претръпне, че да има силата да заснеме най-интимните моменти на хората от близо, и да издържи? В момента мисълта ми е хаотична и несвързана, кажете нещо и вие.

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   05-03-08 20:01

Понякога суетата е по-силна и от смъртта....дори собствената - примери бол [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: itilien   
Дата:   05-03-08 20:10

Може. И то не от суерта. Когато нещо ти е постоянно пред очите, се свиква дотолкова с него, че в даден момент не му обръщаш внимание, колкото и брутално да е. Още повече пък ако не ти е по силите да промениш случващото се. Лекарите са пример за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: SpUd3r   
Дата:   05-03-08 20:10

И аз съм се замислял по този въпрос, особено като четох книжката на Нешънъл Джеографик за черно-бялата фотография и там пишеше за Брайън Питърсън, който 6 години е снимал цяло семейство болно от спин [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   05-03-08 20:13

Често фотографа е същото животно като хиената....особено тия по-по-най -котираните [smilie7]
Изпитва дори радост, когато се случи....очакваното от него.
Много хора са хвърляли апаратите, когато установят такъв момент [smilie7]
Та....незнам за суетата [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   05-03-08 20:16

То важи и за докторите разбира се.
Често когато един умира....другият прави радостно откритието си.
Примери във всички сфери на живота бол.
Когато човека не е свои, а и е професионалист - това е напълно нормално дори.
Мислех, че в случая се касае за роднина на детето ...които го снима [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: rorus   
Дата:   05-03-08 20:23

Този фото разказ е страхотен и страшен. Не го изчетох целия. Хората с деца знаят, че най-най-най-ужасното нещо на света е твоето дете да си отиде преди теб. А когато това става бавно е още по-ужасно. Но човекът е както най-слабото и ранимо същество на замята - така и най-силното. Много хора успяват да го понесат и да продължат да живеят. Познавам такива хора. Те са хора като нас но очите им са по-различни от нашите. И отношението към живота също.

Статията в ГЕО - супер интересна!!! Мисля, че хората с различни професии свикват и трябва да свикват - хирурзи, фотографи и др. Това е част от защитният им механизъм за да не се побъркат.

Дали аз мога да снема това? Не знам! Знам, че не искам никога да ми се налага да го проверявам.

Моби - не съм сигурен, че на думата "суета" и е тук мястото.

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: prism   
Дата:   05-03-08 21:06

Ако съм родител на такова дете и от толкова време знам какво ще се случи надали ще ме интересува особено присъствието на човек, който отразява всекидневието ми. Като фотограф(доколкото бих могъл да се приемам за такъв) обаче би ми било наистина трудно от морална гледна точка... Сигурно се свиква, ама не искам.

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: muter   
Дата:   05-03-08 22:04

Може и се свиква.

Тя взе Pulitzer Prize 2007 за същата фото история http://www.sacbee.com/static/newsroom/swf/april07/byer/


Авторката на този фото разказ беше една от инструкторките на уоркшопа на който бях миналата година октомври. http://www.mountainworkshops.org/
в Danville, Kentucky. Може да видите няколкосекундно видео с нея, от Menu отидете на Faculty и натиснете върху името и Renee Byer. За който му е интересно- на Photo Participants може да разгледате фото истории създадени от нас участниците по време на уоркшопа.


Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: magnifico   
Дата:   05-03-08 22:28

muter, разкажи нещо повече за този уъркшоп, на който си била [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: Manchev   
Дата:   05-03-08 22:33

Muter, благодаря за линковете, завиждам ти направо, че си била на уъркшоп с такива фотографи. [smile] Първият линк- клипчето, в което разбира, че печели наградата, ме наведе на друга мисъл. Когато разбра, че печели тя скочи и почна да пищи от радост. Всички й ръкопляскаха, а тя се усмихваше. После започна да изказва благодарности, и чак след като мина през родители, мъж,асистент, и т.н., стигна до майката и детето от серията. Докато говореше за тях избълва един куп глупости по амиракански, но в общи линии тя наистина трябва да е ужасно свикнала и претръпнала. Тя ЗАКРЕЩЯ ОТ РАДОСТ щом разбра, че печели с нещо, което е донесло толкова мъка на един човек. Не знам, не я обвинявам, просто се опитвам да си разсъждавам върху това. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: magnifico   
Дата:   05-03-08 22:40

Manchev, тя е спечелила с резултата от своя труд, а не с мъката на семейството.

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: Manchev   
Дата:   05-03-08 22:41

magnifico, факт е, че е така. [smilie24]

И все пак...знам ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: esc   
Дата:   05-03-08 22:44

баси мамата...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: stoychev   
Дата:   14-03-08 22:42

Някои неща просто не бива да се снимат!

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: nsirakov   
Дата:   14-03-08 22:54

е макар и без снимки подобни гледки ги виждам всеки де в детското онкохематологично отделение... ако искаш да го работиш трябва да свикнеш... иначе не си полезен за пациента

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   15-03-08 00:06

и аз като еsc. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: christal   
Дата:   15-03-08 00:27

Може да се снимат такива неща, разбира се, защо не. Проблемът е съвсем друг. Не става дума за крайните емоции и болезнеността - те са друга тема. А за това, че трудно ще израснеш над една проста документалност, когато тръгваш оттук. Но опита си струва.


Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: sniffe   
Дата:   15-03-08 02:36

Много силно есе! А защо да не снима? А нима някой се сети за децата от дома за който събираха средства, преди ББС да направи филм? Детето цени всеки миг от живота си това което малцина от нас правят...Дано живота стане по добър, браво на хората който са били постоянно до него! Снимките излъчват толкова много обич а на други радостта е несравнима ,че просто не можеш да останеш безучастен, ставаш част от историята , великолепно! Браво на фотографът.

Christal [smilie24]

П.С. Защо да не снима, хората гледат по телевизията толкова много насилие в тези филми и просто реалността не им се вижда същата трябва да я видят такава каквато е в действителност по един или друг начин по дяволите.Браво на фотографът.[smilie24]



Публикацията е редактирана (15-03-08 02:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: prozium   
Дата:   15-03-08 04:09

Аз не можах да го изгледам, пробвах преди известно време да гледам и Warphotographer и това не успях.Лично аз ако видя фотограф да снима такъв момент около мен...горко му, не знам защо би ме избило на агресия, но 100% това ще се случи.Аз се присъединявам към мнението, че някой неща не бива да се показват по тоя начин гадно репортерски.

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: Kanonir   
Дата:   15-03-08 04:36

muter написа:

> Може и се свиква.
>
> Тя взе Pulitzer Prize 2007 за същата фото история http://www.sacbee.com/static/newsroom/swf/april07/byer/

>
> Авторката на този фото разказ беше една от инструкторките на уоркшопа на който бях миналата година октомври. http://www.mountainworkshops.org/
в Danville, Kentucky. Може да видите няколкосекундно видео с нея, от Menu отидете на Faculty и натиснете върху името и Renee Byer. За който му е интересно- на Photo Participants може да разгледате фото истории създадени от нас участниците по време на уоркшопа.



Мутер, тя (Renee Byer) има ли деца?


Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: bdin20a   
Дата:   15-03-08 06:48

Re: Можете ли да заснемете това?

Не, не и не.

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: bass1   
Дата:   15-03-08 07:20

.. по-лесното е да се снима ..по-трудното е да се гледа ..
при особено разгърнатите и мащабни парчета в класическата музика положението е аналогично - по-лесно е да се свири ,по-трудно е да се слуша..просто мозъка ти е зает с техническата страна на нещата и това го 'държи над водата' ..



Публикацията е редактирана (15-03-08 07:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: мара   
Дата:   15-03-08 09:08

не го отворих и не го гледах...[cool] но знам, че може да се снима. знам, че ако трябва просто да гледаш е по-страшно, отколкото да снимаш, защото снимкайки имаш + всичко друго, една отделна, технико-художествена страна...тя прави нещата по-леки. осван това се промъква и мисълта, че по някакъв начин помагаш. но не мога да говоря, без да съм видяла. а не искам да видя, защото това,което не знаеш, не може да те направи нещастен...

Отговори на това съобщение
 Re: Можете ли да заснемете това?
Автор: autosvet   
Дата:   15-03-08 12:35

Незная дали бих издържал ... Доста често фотографите са нагло племе несъобразяващо се с морала, етиката и личното пространство зада напарвят хубавият кадър.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »