Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-03-08 08:41

Щото си мисля да се пенсионирам и да се отдам на хобито си, но трябва и да се живее ...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: ejko   
Дата:   13-03-08 08:52

Това е нервна работа, не е като да е хоби. Освен ако не ти пука за снимките и щтракаш..., както са 95% от сватбарите...

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: gecata   
Дата:   13-03-08 08:52

От всичко може да се печели добре, стига да му разбираш.
Фотографията /даже снимането на сватби/ е сериозен бизнес и изисква подобаващо отношение. Ниската доза наивитет и голямият професионализъм са задължителни, но недостатъчни...... Желая ти успех.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: hash   
Дата:   13-03-08 09:11

много е отговорно да се снимат сватби. в същото време мега досадно. поне за мен. но на фона на това да станеш охрана на някой подлез е просто прекрасно [smilie24] [smile]

за печеленето да кажат тези, които снимат за пари [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: elrisha   
Дата:   13-03-08 09:43

тц. не става:) винаги се намира по някой тъпак да щрака за 200-300 лв и подбива цените. То и снимките му са като за тия пари,ама клиента го разбира прекалено късно[smilie5]

да не говориме,че по малките провинциални градчета плащат по 50лв,което вече си е пълна лудост[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: dd5   
Дата:   13-03-08 09:51

elrisha ,в Бургас за 150 лв щтракат кат луди 2 -ма човека -единия сяда другия фаща апарата,накрая май и снимки им давали за тез пари[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: elrisha   
Дата:   13-03-08 09:54

dd5 , народа е изтрещял..[smilie7] и за жалост с пълна сила важи поговорката " Ша си запалим къщата,та да изгори на Вуте плевнята!"[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: zero   
Дата:   13-03-08 10:01

.... оооо има дето щракат и под 200 лева, не сте дошли в Пловдив да видите за кви смешни цени става дума, сега уж ги вдигнаха но колко ще се спазват не знам.А да не говорим за комплексната Видео, Снимки и Дж там цената вече става смешна.

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: behemoth   
Дата:   13-03-08 10:05

що се чудите на ралзичните цени за всеки влак си има пътници. Ако отидеш за 2 часа да снимаш на сватба и после просто дадеш CD със снимки няма да искаш 500лв.
От друга страна ако се занимаваш с маложенците цял ден, ако не и два,
снимаш ги в студио направиш им хубав албум на хартия,
мъкнеш две-три светкавици с асистенти и си с поне два различни обектива на два апарата - е няма да минат с 200-300 лв само.


Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: bogdanoff   
Дата:   13-03-08 10:11

Вие ако дойдете в Шумен , направо ще умрете от смях- снимат от сутрин до вечер цялата сватба за 60 лева [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: arminius   
Дата:   13-03-08 10:18

Кой каза Шумен [smilie5] ?

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: ejko   
Дата:   13-03-08 10:24

За мен е нелепо да се ядосваш на хората, които снимат за по малко пари. Всеки сам може да определя цената на труда си. Ако искаш да взимаш 600-700лв., то тогава този които снима за 200 не трябва да ти е конкуренция и разликата в качеството трябва да е видима и оправдана. Не може да искате да взимате бала с пари, а способностите и инвестициите да са ви като на обикновен занаятчия. А ако не можете да докажете на клиентите си разликата в качеството с този който иска 100лв., а вие искате 800, то тогава проблема си е сериозно ваш, а не на някой, който "подбива" цените Ви:))) Аз например не мога да се изтъпанча на някаква сватба с 350д+ сигма 18-50/2.8+ Speedlite 430EX да искам 600лв. Нали се сещате, че трябва пропорционалност на инвестиция, способности и икономическо положение в държавата. Ако си избивате вложението за техника с 3 сватби, значи може би сте супер-мега добри или просто не сте сметнали нещо както трябва, или не снимате в БГ и техниката е евтина съобразено със стандарта.



Публикацията е редактирана (13-03-08 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: Георги   
Дата:   13-03-08 10:27

трябва да почнат и без пари да снимат вече

само си плащаш печата на снимките накрая [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: ejko   
Дата:   13-03-08 10:32

Мен лично снимането на сватби много ме изнервя. После се съвземам с дни след 1 сватба..., така че аз не бих печелил добре:)

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: kalingo27   
Дата:   13-03-08 10:40

Каквото и да се коментира elrisha е права. Бих добавил, че ценностната ни система я няма, тъпотията ни и необразоваността властват, тогава за какво качество да говорим, кой ти го гледа. Да не говорим, че българина е разбирач по всичко. Предлагат се снимчици, а не продукт , да, и за малко пари като на просия и така е навсякъде- по издателства и по всякакви поводи и случаи-сватби, фестивали, абитуриентски албуми и пр.... , а като минат няколко и омацат ,,пейзажа'', да те досрамее, ако се опиташ да пообясниш, и тогава къде отива фотографския бранш..... Чувал съм дори от ,,колеги'', че на сватбите си хапвали добре, че май и пийвали...нямам думи!



Публикацията е редактирана (13-03-08 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: ejko   
Дата:   13-03-08 10:57

kalingo27 работата е там, че тръгнали разни снимали по 5 сватби и още се учат..., колкото и да са талантливи не може да взимат 800лв. За мен поне. Това си е една средна заплата от по-високите, а за малките градове не знам... Е като снимаш 2 сватби на седмица в сезона- да го кажем 6 месеца...- това прави 38400 за 48 работни дни в годината... За тези пари трябва да можеш да снимаш! Не може сулю и пулю да решат да снимат, защото друго не могат да правят, а разбираш ли за рождения ден им подарили ДСЛР за 1000лв. Всеки труд трябва да е заслужен. Елриша е права..., ама не съвсем.

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: Gruyu   
Дата:   13-03-08 10:58

Напълно съм съгласен с Ежко. Да не говорим за плащане на патенти, осигуровки и т.н., сакън да не засегнем и обидим колегите от сивия сектор. Гледах по БТВ-то в сутрешния блок за градския транспорт и там беше казано, че навремето в Германия като влезе пътник и гледал така да си продупчи билета, че да го видят всички пътници , а и те го гледали като влиза какво прави, а не като нас си подаваме слизайки билетчето на друг и така за всичко, затуй сме на тоя хал.[smilie2]



Публикацията е редактирана (13-03-08 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: dd5   
Дата:   13-03-08 11:03

Споко,всичко ще си дойде на мястото с времето[smile] На времето като пуснаха АФ апаратите изведнъж станаха много колегите-кръстих ги поколението на автофокусните фотографи[smilie5]
Сега е на ред да минем и през ерата на цифровите фотографи-няма начин -еволюция[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: ejko   
Дата:   13-03-08 11:04

Ако снимаш както трябва и правиш хубави снимки..., ако искате и 100 000 взимайте..., аз ще ви се радвам! Елриша не знам как снима сватби..., може да си ги заслужава парите, но това става постепенно. А не от първата или втората година снимане. Точно защото тук никой не гледа да се повишава качеството, затова и цените си стоят ниски. И пак си има хора които си снимат за добри пари. Щом те могат, какво би пречи на Вас, че се съревновавате с некъв дето взима 60лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: elrisha   
Дата:   13-03-08 11:09

Ежко, Елриша ли ти е проблема,че я споменаваш във всеки пост?![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-03-08 11:10

elrisha - щоб си споменавана, значи си някакъв фактор в тези среди[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: ejko   
Дата:   13-03-08 11:14

Ми не си ми проблем. Просто си защитила друга теза и имаш мнение-...това е. Няма да споря с някой който не е снимал през живота си... Sry, ако нещо не съм казъл както трябва!

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: Phoki   
Дата:   13-03-08 11:16

Кръстник, не ти ли е рано за пенсия? :-))))Снимай няколко сватби преди да претприемеш тази важна стъпка, и в зависимост от резултата прецени...
Щом ги е "взел", значи го устройват, а колко, вече си е негова работа....За всеки влак си има пътници[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: GenaDP   
Дата:   13-03-08 11:16

Това, как си оценяваш труда, няма никакво значение. Важното е пазарът как приема цената ти. Те и онея от околовръстното сигурно си мечтаят с една свирка да изкарат за цял месец, ама реалностите са други...

Отговори на това съобщение
 Re: Добре ли се печели от снимане по сватби?
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-03-08 11:18

Phoki,
Дрът съм вече на 49 ще стана скоро ...
Имам условия за пенсия ...
Снимал съм на една - две сватби, паралелно с "професионалистите", и съм сравнявал резултаттите .../в моя полза - нищо, че съм скромен/.
Та затова питам де ...
Ама и патенти, някой спомена ...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »