Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Калибриране на монитори - видео
Автор: GenaDP   
Дата:   11-02-08 14:32

Филмче с наставления от Monte Zucker

тук

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: Viper   
Дата:   11-02-08 22:05

[smilie10] ааааахахаххаххах!!! Да разбирам ли че калибратора не ми трябва вече? [smilie18]
High resolution, low compression...
High resolution, low compression...
High resolution, low compression...
[smilie21]
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: Kanonir   
Дата:   11-02-08 22:16

Дай сега и за принтер де![smilie5]
Гена да ползвам случая да питам - правех си експерименти тука с един мастилено струен Цанон i9900 и няма голяма разлика дали ще го калибрираш с РГБ или ЦМИК таблици. Хубу де има, но не на всеки ще му направи вчепетление, ако може да споделиш от опит кое според теб дава по-добри резултати?


Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: GenaDP   
Дата:   11-02-08 22:45

RGB принтер се калибрира с RGB таблица, CMYK - c CMYK такава. Другото ми се види доста безсмислено занимание...

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: Kanonir   
Дата:   12-02-08 04:33

Гена [beer] а ве и аз така... ма нали некои на пръв поглед са ЦМИК, но всъщност драйвера им "в движение" обръща РГБ-то дето му пращаш, до ЦМИК т.е. предполага се че ще му пратиш РГБ и по дебелите книги пише че като му пратиш директно ЦМИК заради таз работа требе да се омаже положението - че се омазва омазва се но не е чак толкоз видимо - туй имах предвид и се чудех дали само за конкретния случай е така....
Че са безсмислени тия експерименти безсмислени са ама нали знаеш - "дявола кат си нямал работа..."[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: BirdOfPray   
Дата:   12-02-08 04:55

ЕЙ Това изказване е велико. много добре написано [smilie18]
"ма нали некои на пръв поглед са ЦМИК, но всъщност драйвера им "в движение" обръща РГБ-то дето му пращаш, до ЦМИК т.е. предполага се че ще му пратиш РГБ и по дебелите книги пише че като му пратиш директно ЦМИК заради таз работа требе да се омаже положението - че се омазва омазва се но не е чак толкоз видимо - туй имах предвид и се чудех дали само за конкретния случай е така...."


Ще влезе в историята !![smilie18] [smilie18] [smilie18]
ХЕМ верно, хем цветисто.... Евала!

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: Kanonir   
Дата:   12-02-08 05:16

BirdOfPray преди да се хилиш я ми изброй няколко чисти РГБ "принтера"?!
Под "на пръв поглед" имах предвид че заради мастилата дето са по ЦМИК (ти ще ни кажеш за тези дето са по РГБ - както помолих[smilie3]) предполагаш че трябва да му пратиш и ЦМИК информация за печат - сега се опитай да го смелиш с наличните си "драйвери" и да видим какво е следващото което ще избълваш за "историята"....[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: pehlivancho   
Дата:   12-02-08 06:02

hackeri :D

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-04-08 10:09

Линка не работи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: Synthy   
Дата:   16-04-08 10:13

не работи, и си пише защо. имай търпение

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-04-08 10:26

Нямам търпение.
Не би ли разказал някой за какво става въпрос, моля!

Отговори на това съобщение
 уууффффф
Автор: BirdOfPray   
Дата:   16-04-08 10:44

Kanonir - тоз ред си го пропуснал май - "ХЕМ верно, хем цветисто.... Евала!"
АЗ съм съгласен с теб за това и още как - просто ми хареса как си го написал (един вид фен съм ти на стила и изказа).

Нямало е негативен подтекст... пък ти веднага си почнал с наредбите.. баси хората!

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: n1x0n   
Дата:   16-04-08 11:42

некои на пръв поглед са ЦМИК, но всъщност драйвера им "в движение" обръща РГБ-то дето му пращаш, до ЦМИК т.е. предполага се че ще му пратиш РГБ и по дебелите книги пише че като му пратиш директно ЦМИК заради таз работа требе да се омаже положението

Принтерите са направени с RGB драйвери заради потребителя - "улеснение за ламера" един вид. Спестяват му една конверсия към CMYK, която той един господ знае как ще я направи и какво ще омаже. Все пак принтера макар и CMYK - е много далече от популярните стандарти за стандартен печат /офсет и т.н./

Затова драйвера на принтера се нагърбва с тази задача. В него има данни как точно да стане оптималната конверсия, на базата на информация за мастилата, начина на нанасяне, цветен профил и т.н. Не бива да се забравя, че много от принтерите са с 5,6 дори 8 мастила, което прави тази конверсия доста непредсказуема, ако решим да я направим предварително във Шоп-а, примерно.

Пак по потребителско-ламерски причини, същия този драйвер разпознава кога му подаваш CMYK информация и не я омазва особено /в общия случай/.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: asahi   
Дата:   16-04-08 13:17

Поради това щото няма управление на цвета, достъпно за потребителя, тези офисни, фото и други от нисък клас принтери възприемат напълно коректно само сРГБ. Някои по-развити четат ембеднатия профил и печатат успешно и в стандартните ЦМИК пространства.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: didesignbg   
Дата:   16-04-08 13:29

Чудих се аз на Viper на реакцията, ама то GenaDP го е ударил на хумор.
Спестете някои мегабайт и не теглете[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: уууффффф
Автор: Kanonir   
Дата:   16-04-08 18:24

BirdOfPray написа:

> Kanonir - тоз ред си го пропуснал май - "ХЕМ верно, хем цветисто.... Евала!"
АЗ съм съгласен с теб за това и още как - просто ми хареса как си го написал (един вид фен съм ти на стила и изказа).
Нямало е негативен подтекст... пък ти веднага си почнал с наредбите.. баси хората!


[smilie2] Аре сега, на всеки се случва да е ял/пил нещо дето му вдига киселини или пък да стане с лице към чаршафа, аз що да правя изключение - не съм разбрал наистина и се извинявам за което и за наредбите!
[beer] [beer] [beer]

Никсън, Асахи за добвките [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: stoyan_5   
Дата:   21-04-08 14:06

Как пък никой не написа нищо за начина по който си калибрира монитора ...[smilie8]



Публикацията е редактирана (21-04-08 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на монитори - видео
Автор: stoyan_5   
Дата:   21-04-08 14:26

http://www.youtube.com/watch?v=L8EfO5ufSrc&NR=1

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »