Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: itilien   
Дата:   28-01-08 14:33

Чета значи из нета какво казват хората на различни места. Значи по-новите скенери за ръчен багаж били уж безопасни за филмите. По-точно за филми под 1600 аса. Тестовете обаче били правени с негативни филми, а срещнах писано, че позитивните били по-чувствителни на рентгенови лъчи.
Кодак пишат:
If you're going to be traveling through multiple X-ray examinations (more than 5 times), request a hand search of your carry-on baggage. FAA regulations in the U.S. allow for a hand search of photographic film and equipment if requested. (See below for further FAA information.) However, non-US airports may not honor this request.

Ясно е, че лъчението се натрупва и в даден момент ще си каже думата, ако скенерите са много на брой.

Освен това, срещнах и мненията на много хора, на които им е отказана ръчна проверка, както и приета ръчна проверка, но филмите са им ги проверявали дори за съдържание на взривни материали.

Та интересно ми е, дали някой от вас има на гърба си много преминавания през скенери.

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   28-01-08 14:39

Ами има едни торбички специално за тази цел Film Safe или нещо такова беше. Дори и хама имат. Поне моя опит показва, че западните митничари са доста отзивчиви когато става въпрос за филмов материал и никога не са ми отказвали да го проверят лично, а не през скенера. В какво се състои проверката.. забъсват касетката на филма с специална кърпичка и я изследават (кърпичката) с някакъв уред Кърпичката е суха и няма проблем дори и с рол филми.

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: itilien   
Дата:   28-01-08 14:50

Ами навсякъде където прочетох, се казваше че тия торбичики, явно имат олово в тях, водят единствено до две неща - ако скенера е по-нов - усилват лъчението да пробие торбичкатаа, а ако е по-стар - правят ръчна проверка.

"забъсват касетката на филма с специална кърпичка и я изследават (кърпичката) с някакъв уред"

Да, това звучи интересно, но прочетох също така, че в транзитните точки често нямали такива уреди и номера не ставал.

"Поне моя опит показва, че западните митничари са доста отзивчиви когато става въпрос за филмов материал и никога не са ми отказвали да го проверят лично, а не през скенера."

Това е хубаво, ама аз ще си имам повече работа с южноамерикански митничари.

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: nsirakov   
Дата:   28-01-08 14:54

:) НЕ Е ЛИ по-лесно с дигитален апарат бре??

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: CanoniO   
Дата:   28-01-08 14:55

Там дали няма да има добри ателиета? Може да проявиш половината там, половината в БГ :))

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: itilien   
Дата:   28-01-08 14:56

абе сираков, Е по-лесно, ама ми се ще и филмов. Та след тия прочетени неща вече започнах да се съмнявам дали има смисъл да се мъкне филмово.

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   28-01-08 14:57

Е за щ
южноамериканските незнам аз главно с германски,австрийски и английски митничари съм си имал работа..ама нали sprecham немски и английски та не ми е порблем да им обясня учтиво, че искам ръчна проверка на фоточантата

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: itilien   
Дата:   28-01-08 14:59

канонио... прочетох че в едно от градчетата - туристическо градче, има ателиета. В които обаче пича който е ходил там не е видял никакви диапозитиви, само негативни любителски филми.
В големи градове няма да имам достатъчен дневен престой за да пазарувам и проявявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: pomstar   
Дата:   28-01-08 15:02

българските митничари ще те изгледат много учудено ако поискаш ръчна проверка и после пак ще ти пуснат филмите през скенера. опаковай филмите в защитна торбичка или просто в алумин и си свиркай.

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: itilien   
Дата:   28-01-08 15:05

ами по-горе написах какво става с филмите в защитна торбичка - свеждат се пак до ръчна проверка :) Всичко водещо до "голямо черно петно", непробиваемо със скенера ще бъде сведено или до усилване на мощността на скенера ако може, или до ръчна проверка.

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: pomstar   
Дата:   28-01-08 15:11

тогава, преди да пътуваш, си намери магазин ТАМ откъдето да си купиш материали.
Така ще минаваш през скенери само на връщане.

А също можеш да си оставиш филмите за проявяване ТАМ и да ги получиш проявени по пощата тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: Kanonir   
Дата:   28-01-08 15:16

Итилиен, скенерите за ръчния багаж са безопасни в повечето "бели" страни и в повечето случаи, но това не означава че трябва да им се доверяваш. Винаги искай ръчна инспекция - представлява - натопено памуче в течност с което докосват всяка кутийка съдържаща филм, дори не директно канетката - търсят следи от нитрити заради взривните вещества. По принцип са задължени по закон да правят ръчни инспекции при поискаване, но не всякъде се спазва. Ползвай кутийките за филми на Фуджи или каквито и други но да са прозрачни, печелиш малко от доверието на проверяващия като може да види че вътре има канетка от филм. Друг трик - можеш да напишиш на опаковките че са пушвани до 3200исо.
Аз съм слагал около 200 филма с кутийките в зиплок пликове така че да се вижда всичко и не са ми отказвали инспекция дори и при това количество.
НИКОГА не си пускай филмите в чекирания багаж дето отива в търбуха на самолета - там вече рентгените са такива че наистина нещата загрубяват. Има случи и на безпроблемно минали, но сриска е голям.
Аре [beer] и излитанията да са равни на кацанията, и никъде да не изпущаш връзка!


Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: Kanonir   
Дата:   28-01-08 15:21

Българските митничари наистина са ме гледали учудено, но ако си настоятелен правят и ръчна инспекция - става дума за 2006г - около 50 филма!


Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: djogata   
Дата:   28-01-08 15:24

На мен рекорда ми е 5 скенера за един и същи филм. Скенер в Копенхаген, в Амстердам, после на връщане в Алма Ата, в Амстердам, и пак в Копенхаген на пристигане (нещо се бяха настървили, май чакаха нещо непозволено да изскочи на някой от багажа, и куче си водеха) [smilie5]

В крайна сметка филм ИСО100 беше със гаден жълт воал, но най-вероятно причината беше гадния SKY филтър който беше пред китака на Канон, както и кофти скана от фотото.

Абе като имаш чувствителни филми, ги караш да правят ръчна проверка, все някъде ще се съгласят, ако пък не се съгласят си минаваш през скенера - и така в крайна сметка все ще се намали бройката на сканиранията

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Максимум колко на брой летищни скенери сте минавали ?
Автор: itilien   
Дата:   28-01-08 15:28

"I can tell you that El Calafate doesn't have much in the way of professional slide films. I was there in January, and poked my head in most of the photo shops they have. Consumer print film is easy to get, and there was a bit of consumer slide film, but if you're looking for a refrigerator full of Provia or Velvia, I think you'll be out of luck."

Толкова за пазаруването от там.

Канонир - аз мисля за рол филми, те нямат касетки така или иначе.
На българския митничар лесно ще му обясня. На италианския може и да стане със зор. Но на аржентинските и чилийските силно ме съмнява.

А се събират 11 или 12 сканирания.

Мерси за пожеланията.

Днес ми звъняха от посока.ком да ме известят че има промени в разписанията и трябва да нагодим един полет, че ще изпусна връзка.
А до 8 март има сума време :) Ако до тогава не променят половината полети ще извадя късмет :Р

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »