Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: dimaldim   
Дата:   24-01-08 20:01

Здравейте , днес реших да пробвам апарата ми на безкрайност , както ми бяхте казали преди 1 месец някъде. Снимам с Fujifilm FinePix S6000fd , начина по който превключвам на безкрайност е следния:

Включвам на режим "Фойерверки", след това на MF и натискам "One-Touch AF button" , индикатора за фокуса ми показва , че е на безкрайност , превключвам на M и нагласих на 15" ISO 800. Ето го и резултата:


http://store2.data.bg/dimaldim/Web%20Album/DSCF9075.jpg



Не качвам снимката в оригинален размер , но и тук си личи , че фокус няма , някакви предположения ? [smilie11]

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: fujifan   
Дата:   24-01-08 20:32

абе, сигурен ли си, че тва "One-Touch AF button" има смисъл? на мене ми изглежда, че схемата е следната: като минеш на режим "фойерверки" (може би е добре да натиснеш "спусъка" наполовина) апаратът сам си фокусира на безкрайност и след това преминаването в MF-режим е за да не мръдне фокусът от тази безкрайност. след това всякакви други настройки си ги нагласяме както си щем и - пуцай, куме
друго - не съм в час с астрофотографията, ама там разните движения на въздушните маси и др. подобни за интервал 15сек. сигурно могат да позамажат фотката

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: dimaldim   
Дата:   24-01-08 20:38

@fujifan ама ако натиснеме така , докато превключа на M режим фокуса няма ли да ...? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: fujifan   
Дата:   24-01-08 20:48

цялата постановка има смисъл, ако врътката за режимите на фокуса има по-голям приоритет от врътката за режимите на снимане; един вид като минеш на MF се очаква смяната между А, Р и М режими (примерно) да не се отразява на фокуса по никакъв начин

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: nsirakov   
Дата:   24-01-08 20:54

за мен тази снимка е на фокус....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: apollo   
Дата:   24-01-08 21:18

Снимката е на фокус [smilie24]

За астро - ДСЛР [smilie24]

Плеяди... Хияди [smilie3] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: dimaldim   
Дата:   24-01-08 21:20

[smilie5]

Ето една от туко що от прозореца, по един друг начин , благодаря на @didesignbg.

Включвам на Landscape режим , от там на MF , връщам на M и снимам. Ето резултата от RAW:


http://store2.data.bg/dimaldim/Web%20Album/DSCF9082_EDITED.jpg



5" ISO 100.Лек кроп защото имаше дървета.

RAW->TIFF->JPEG [beer]



Публикацията е редактирана (24-01-08 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: apollo   
Дата:   24-01-08 21:23

Увеличи експонацията отново на 15" и ще видиш че си на същия хал [smile]

Нали знаеш че както за дневни снимки така и за астро си трябва качествен "твърд" обектив... за воденето е отделна тема [smilie24]

В случая проблемът ти е просто в обектива [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: apollo   
Дата:   24-01-08 21:25

Красавецът Орион [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса (на безкрайност)
Автор: dimaldim   
Дата:   24-01-08 21:25

Ясно. За воденето не говоря , защото няма с какво да водя , ама при тези ниски експозиции и 28мм фокусно разстояние , мисля , че водене не е нужно, както и да е, благодаря ви ![smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »