Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 минилаборатории
Автор: bordon   
Дата:   22-01-08 04:58

Интересувам се от цените на минилабораториите-нови и втора употреба. От консумативите за тях и начина им на работа и подръжка. От себестойността на крайния продукт, от производителност. Изобщо от всеки род информация, която мога да намеря. (естествено, благодарение на Вас)-:) Целта ми е да си направя малка калкулация за оборудване на едно фотостудио в провинцията. Единственият начин за получаване на такава информация е чрез подобни форуми и ще бъда много признателен, ако получа нещо конкретно като цени и възможности. Не съм запознат с този вид техника и както виждам от търсенето ми в INTERNET по тези въпроси мога да се информирам само ако отида в София. Но ми се иска преди това да прочета и разбера някои ваши мнения и опит, за да мога да придобия по-пълна представа и да съм малко по-наясно с нещата, преди да пътувам за София. В общи линии идеята ми е за стартиране на фотостудио и едно от нещата, които ще повишат цената е точно такава машина. Е, и не само тя, но мисля че за другите неща може по-лесно да се намери информация или поне малко помощ от хора като Вас, които си разбират от работата -;) БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО и се надявам на добър резултат[smile] [smile] [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: svilen66   
Дата:   22-01-08 09:13

От кой град си?

Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: crimson_glory   
Дата:   22-01-08 11:46

Точно във форума едва ли някой ще ви даде подробна информация, особено за цени...
Ако искате, пишете лично съобщение и ще нахвърляме някои цифри.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: dvda   
Дата:   22-01-08 13:47

някаква тайна ли са цените[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: asahi   
Дата:   22-01-08 13:55

Човека чака някой да го открехне за бизнеса.
Според не малко хора в този бизнес има все по-малко хляб, а салам - хич. Трябва да се правят доста допълнителни неща покрай него, които да са по-печеливши и да "дърпат" останалото.

Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: bordon   
Дата:   22-01-08 20:31

От гр.Петрич

Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: crimson_glory   
Дата:   22-01-08 20:44

В Петрич не мисля, че можеш да се конкурираш. Има доста фото студия, някои от които с напълно цифрови машини и мнооого опит!
Просто нещата там са сериозни...

Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-01-08 01:02

crimson_glory , точно така е !

bordon, закъснял си с около 10 год. за съжаление , но ако имаш поне 50 000 лв. за харчене по техника и оборудване за да си горе-долу наравно с конкуренцията може да опиташ.

Иначе дюкян с Киоск вече за нищо не става...

Цени...много различни, но ...стара работеща машина с аналогово копиране + проявка около 3-4 х.лв.
Киоск - 7-8 х.лв.
Аналогова с дигитална рамка - 10-12 х.лв./без проявка/
Цифрова - 20-30 х.лв.

Цените са приблизителни и за машини на старо и подлежат на всякакъв коментар, поради динамиката на пазара и регресията в бизнеса.

Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: asahi   
Дата:   23-01-08 01:13

Демек цените падат, обаче далавера няма.

bordon,
Що не отвориш едно ателие в Македония - там са малко по-назад в някои отношения?

Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: bordon   
Дата:   23-01-08 03:49

Това е интересна идея за Македония...[smile] [smile] [smile] . Все пак благодаря за тези цени. Това е вече нещо по-конкретно. [smilie24] Разбирам, че според Вас положението в този бизнес не е толкова добро или може би това се отнася в по-голяма степен за провинцията ?[smilie11] (То пък, за кой ли бизнес в България ситуацията е благоприятна)?

asahi, и аз съм съгласен с теб, че не трябва да разчитам само на едно нещо в тази работа. Добре е да се комбинират най-различни възможности за да може да се получи положителен резултат. Мисля, че в София има по-голямо разнообразие от такива видове услуги, отколкото в провинцията (не говоря само за Петрич)

Отговори на това съобщение
 Re: минилаборатории
Автор: koinare   
Дата:   23-01-08 23:49

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »