Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: gmg571208   
Дата:   21-01-08 20:27

Възможен ли е ремонт на Сигма 70-300, която не успя да счупи тялото на А100!??? Обективът има гаранция, но не вярвам, че е възможно да се излекува ...


Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: loveforever   
Дата:   21-01-08 20:30

Какво се е случило?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: SLR   
Дата:   21-01-08 20:36

"която не успя да счупи тялото на А100"- много ясно си се изразил[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-08 21:47

какво е станало? На тия обективи май им се чупи механиката на АФ-а. Предполагам това е станало.

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-08 21:51

А в ИДС би трябвало да я занесеш. Имаха реклама преди на предна страница или пробвай Гугъл. Офиса им е беше и май още е в Овча Купел (старата хубава част с къщите)

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: djeki_al   
Дата:   21-01-08 22:12

СОФИЯ кв.Овча Купел ул.Ангелов връх 8 [smilie24]
Там е доктора на сигмите [smile] http://www.ids.bg/

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-01-08 22:47

Жалко дано ти го оправят, иначе е остро обективче, но със сонитата май не се разбира нещо, мойто да чукна на дърво за сега се крепи, надявам се да съм 'уцелил бройката' но кой знае ...

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: gmg571208   
Дата:   21-01-08 23:16

Аз и преди знаех, че тези Сигми не се разбират съвсем със Сони, но не вярвах много. Случи се така, че след изключване на фотоапарата обективът премина в състояние на постоянно треперене и издаваше ужасен звук - мъчи се да застане на "безкрайност", но явно не може. "По-умни" хора ме бяха съветвали на Сони да не слагам нищо друго освен обективи Сони!Казват, че Сони не споделят съвсем интерфейсите си с други производители и се получават гафове със "съвместими" изделия. Вече е факт, че това може да се случи. Определено е повреден автофокуса ... Това не е хубавият "АПО", а "ДГ"....


Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-08 23:29

то не знам дали има разлика в механиката иначе да Минолта, сега Сони камерите при изключване и включване много държат да врътнат на безкрайност. Предполагам просто механиката на обектива е дала фира.

Дано няма щети по тялото т.е. да си му работи АФ-а с други стъкла [beer] Обектива ще ти го оправят май поне на други съ-форумци са ги оправяли

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: gmg571208   
Дата:   21-01-08 23:35

Ами след това въртеше китовия обектив ... надявам се да не е пострадало тялото, че то беше страшен "рев" от механиката на Сигмата.


Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: miton   
Дата:   22-01-08 00:49

няма проблеми с тялото, троши сигми безпроблемно, този обектив го отпиши, и да ти го оправят(не е проблем) пак ще се строши, на сони слагай само минолта обективи и няма да имаш ядове, пък са и по хубави и евтини от китайските с надпис SONY.

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: gmg571208   
Дата:   22-01-08 00:56

Жалко, но все пак - благодаря за съвета... Бях си помислил, че тайната е в старшната марка "СОНИ" и само такива обективи трябва да използвам. Нямам опит с Минолта обективи, но ще се възползвам от съвета. А известно ли на някого, след като обективът е в гараниция и ще бъде постоянен "клиент" на сервиза дали не мога да го върна на ФОТОЛАН или да го сменя? Сигурно това не е първия гаф с тези обективи, на които даже на кутията е написано "за СОНИ".


Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-01-08 10:25

Ми искай да ти го оправят, по принцип сменят гривната, но лошото е че не знаят на какво се дължи дефекта!

За сега всеки който познавам с такава сигма (70-300) го е имал този проблем на Сони А100 дори знам и един случай на КМ 5Д.

Щом прави дефекта при изключване на апарата (всички случаи за които знам са такива) преди да се излючи апарата да се мине в режим МФ, но при включване той пак се опитва да иде в безкрайност, да се надяваме че няма да се появи и при включване проблема!


Нещото което си мисля е че сони може и нариочно да са го направили за да си продават тяхните стъкла!

и Второ Ако беше сериозна фирма СИГМА, щяха да кажат има такъв и такъв проблем за да го избегнете правете еди какво си, а не до сега не сме имали такъв случай[smilie5]

Надявам се от другите партиди дефекта да е остранен! какво ме кара да мисля така:

При мойта бройка при слаба светлина опитвайки се да фокусира обектива прави само един опит и щом подмине мястото където трябва да е фокусирал спира да се мъчи,

При един познат който го имаше този проблем каза че АФ работи доста време и се мъчи няколко пъти да фокусира правилно,

Също така съм забелявзал че мойто А100 дори със някои стари Минолтенски стъкла при включване и изключване на апарата обектива когато фокусира в безкрайност изтраква страшно силно в крайно положение все едно няма информация че е стигнал в крайно положение и губи инфо от крайния изключвател, това ме води на мисълта че сони може да са го заложили като бъг[smilie5] или просто времената които са заложили за стоп на обектива са различни и за това апарата незнае за точното положение на системат за АФ и затова при всеки опит за отиване в крайно положение изтраква докато се самокалибрира примерно, именно заради тази самокалибрация при включване и изключване обектива утива в крайно положение за да се ориентира (да знае къде е началото и края).

примерно със сигма 24-70/2.8 ЕХ ДГ не го прави този проблем, при включване и изключване на апарата обектива се завърта до крайно положение и спира много меко, по същия начин спира с китовия обектив и Сони САЛ 18-200, докато при сигма 17-70/2.8-4.5 по някога спира плавано понякога трака на счупване, същото се отнася и за минолта 35-70, направо изтракваше на счупване, все едно губи връзка с този краен изключвател, който му казва кога е стигнал в крайно положение.

Със сегашната ми сигма 70-300 АПО ДГ Макро също спира меко и не трака в крайно положение, това ме обнадеждява, както се казва БЛАЖЕНИ СА ВЯРВАЩИТЕ!

ПС: Не раздухвам темата за да злепоставя ИДС които си сменят счупените гривни.

ОПИТВАМ СЕ да разбера на какво се дължи проблема и каква е ПРИЧИНАТА!



Публикацията е редактирана (22-01-08 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: aleksandr   
Дата:   22-01-08 14:42

Ехей!
Чета и се плаша!!!
Дадох ти съвсем здраво гаранционно обективче, нямаше проблеми първите дни а при мене не е имало никога за петте месеца!
Какво става???

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-01-08 14:46

на какво тяло си го ползвал А100 или 5Д?

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: aleksandr   
Дата:   22-01-08 14:49

На КМ 7Д!

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-01-08 14:52

може би заради това, знам ли

питам защото ми е интересно и искам да събера инфо а и да се предпазя евентуално понеже и аз ползвам подобна сигма АПО вариант, за сега нямам забележки но кой знае!

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-01-08 14:54

Ще пробвам довечера ако преди да изключа апарата да мина на МФ как се държи ...

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-08 15:33

Питър ... при включване на АФ-а минава през позиция безкрайност. Така де, ако не искаш това въртене/калибриране до безкрайностм си го ползвай само с ръчен фокус. С този обектив доста често на мен ми е по удобно да го ползвам така за да избегна връцкането напред-назад при ниска осветеност.

Не знам как при тебе камерата не се опитва втори път да намери фокуса ако пропусне първия път. Мисля че това си е нормално и неприятно поведение, виждал съм го и при Канон и Никон ако АФ-а се обърка или мръднеш докат върти ....

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-01-08 15:56

Ми затова мисля че е друга партида,

а що се отнася за минаването през безкрайност наистина няма как да се избегне, но проблема за сега се появява САМО ПРИ ИЗКЛЮЧВАНЕ познавам един с една сигма дето 5-6 пъти му я правиха и накрая я смениха с нова, всеки път при изключване му правеше номера, затова давам едно превантивно предложение за всеки случай

а ако ще ползвам МФ по добре да си ползвам Таира 300/4.5 като качество и рязкост отнася сигмата, за това си търся сплит фокусинг скреен[smilie5] ma няма кой да ме светне на къф принцип работи [smilie11]



Публикацията е редактирана (22-01-08 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: loveforever   
Дата:   22-01-08 16:12

И аз минах през това - КМ5Д+Сигма 70-300 АРО.
Рони се зъбчата гривна на автофокуса. Според мен причината е в недостатъчна здравина и износоустойчивост на материала, също както и евентуално по-голяма хлабина в предавката. При мен предполагам, че се е провокирало при превключванията межди ръчен и АФ също както и при изключване на позицията за Макро.

Никога не съм имала затруднено движение преди това или някакъв подобен проблем. В един момент просто започна да прещраква при фокусиране (и АФ и ръчно). При консултация ми казаха, че от това не се уврежда допълнително обектива и може да снимам така пък когато имам възможност да го дам за ремонт. След ремонта като че ли стана по-хубав от преди - по-безшумен и без хлабини в движението. Вече половин година след ремонта и няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-01-08 16:52

Да се надяваме че са остановили в какво е проблемът [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-01-08 16:53

Таира 300/4.5 като качество и рязкост отнася сигмата ...

-----------------

Къде го прочете това?

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-01-08 16:58

С Тира трудно се фокусира това е единствения проблем и трябва да му свикнеш,

айде не сменяйте темата а кажете на какъв принцип действат екраните за фокусиране, философи много но никой не дава точен отговор като питаш за нещо?



Публикацията е редактирана (22-01-08 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: СИГМА 70-300 (за Сони) - ремонт????
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-01-08 17:00

... имахме такова.
Винетира ...
Само в центъра е добре.
Не ме кефеше.

А Сигмата е друго нещо.
Досега не съм имал по-добър зуум обектив.
Може да трака, да шуми, ама е резачка ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »