Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Към снимащите диви животни
Автор: toncho   
Дата:   19-01-08 18:28

Гледах под една снимка на планински коне забележки, че това не е за диви животни, защото конете не били диви животни.
Хубаво, обаче аз съм виждал напълно диви и свободни коне. Те си живеят съвсем свободно в планината. Такива има в Стара планина, а вероятно и другаде. Те не са нищо друго, освен напълно свободни и диви. Защо да не могат да са в категория "Диви животни" ?
Така както има питомни зайци, има и диви зайци. Има домашни кокошки и патици, а има и диви .
Ето снимка на диви коне от връх Миджур. Който иска да иде да провери дали не са диви[smilie5]

http://www.rec.bg/wsp_project/gallery/03.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 18:32

Мда, познава се че са коне... за другото... остава да ти вярваме....


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: toncho   
Дата:   19-01-08 18:36

Между другото все още се срещат и диви магарета, но рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 18:38

Абе чак рядко - достатъчно е да си погледна паспортната снимка, че и не само моята....
[smilie18] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: itilien   
Дата:   19-01-08 18:39

А как разбра че са напълно диви и свободни ?
Те като ги пуснат на билото на мальовица изглеждат диви и свободни, ама хич не са.

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 18:41

Итилиен какви са тези подвеждащи въпроси?[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: Danhill   
Дата:   19-01-08 18:46

добре де диви са докато не ги хванат отново
какво толкова [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: toncho   
Дата:   19-01-08 18:46

Ами защото живеят свободно на стада. Не са зад ограда, не са подковани, нямат юзди и седло, плашат се като се доближиш. Наблюдавал съм ги дълго време.
Ти как разбираш дали един сокол е див и свободен? Може да е опитомен и да е на някой авджия.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 18:50

По каишките Тончо по каишките ще ги познаеш соколите и разликата е огромна като поведение!
Това че конете се плашат от тебе е защото не те познават не защото са диви. В българия диви коне и магарета няма има подивели, това е и разликата за която са писали под снимката, но ако искаш да се правим на ударени и да дърпаме локуми давай...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: itilien   
Дата:   19-01-08 18:50

ами ти какво очакваш, да ги пускат да пасат с юздите и седлото ли ? Подкови в планината за какво са им ? Това не са впрегатни коне, ползват ги за прекарване на стоки и дърва със самари.
В рила и овце и крави можеш да видиш, ама и те са точно толкова диви, колкото и конете.

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: itilien   
Дата:   19-01-08 18:52

Пък и нали не си представяш едно стадо от 20 коня някой да му направи обор в планината, или да се мъчи да го огражда [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: toncho   
Дата:   19-01-08 18:55

Каква е разликата между диви и подивели? Не са ли и в двата случая свободни?

Айде един виц[smilie18]

Вървят из гората двама ловци: единият "стар" ловец, а другият млад - това му бил първият лов.
Старият казал на младия:
- Като изкочи някакво животно, ти стреляй. Аз само ще наблюдавам и ще ти давам съвети.
Вървели, вървели и изведнъж от храстите изкочило прасе. Младият вдигнал пушката, прицелил се и без да стреля я свалил.
- Защо не стреля и изпусна прасето?- попитал го старият ловец.
- Ама това беше домашно прасе ! - отговорил младият.
- Няма значение. Всичко, което е в гората е ДИВО. Запомни това.
Продължили да вървят и изведнъж нещо прошумоляло и замърдало в храстите пред тях. Младият вдигнал пушката и БАААМ. Отишли двамата при храстите и какво да видят - убита бабичка.
- Защо уби бабичката? - пита старият.
- А-а-а, това е ДИВА БАБИЧКА. Нали така ти каза

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 18:59

Тоя виц доста добре обяснява ловджийския манталитет, но е доста далече от снимащите диви животни....

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: danbi   
Дата:   19-01-08 19:08

Твърди се, че на Мургаш има два табуна диви коне. На няколко пъти съм ги гледал, дори единия път ги гонихме с един УАЗ.

Тъй като не съм седял там нон-стоп да ги вардя, може и да съм станал жертва на някой местен разказвач, но.. поведението им не беше като на питомни коне.

Също там твърдяха, че има и полу-диви крави. Разликата с конете, че зимата ги замъкват в ниското, щото вълците....

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: dexter_d   
Дата:   19-01-08 19:36

Тва не са коне, бе! Тва са хоинъми! Щото са свободни. А тези, дето ги яздят не са цигани джамбази, а яхуси!

[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: neuromancer   
Дата:   19-01-08 21:32

Доколкото знам, диви коне има само в азиатските степи, ако не са изчезнали вече...
Това са си обикновени домашни коне, пуснати да пасат свободно

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: JEKOPJ   
Дата:   19-01-08 21:38

Там където има желъди,хората си пускат домашните прасета и ги прибират чак преди снега.Същото е и с конете.За магарета не знам,ако не броя нас де![smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: danbi   
Дата:   19-01-08 21:40

че то тъй няма и едно диво добиче наоколо значи. на нашата планета живеят, ние си ги тровим, ние си ги тепаме... че ги и снимаме даже! какво им е дивото?

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите диви животни
Автор: spa   
Дата:   19-01-08 21:51

Един не див кон от Стара планина.

http://212.36.3.59/site_pics/195/p_1148335623_StaraPlaninaKonche700.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »