Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Тука има, тука нема (за базара)
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 16:18

Така циганите събираха наивници по площадите, с дежурната групичка наоколо.

Хайде да изчистим малко базара от евтините ориенталски номера? [smile]
Те не, че не минават понякога, но е дразнещо, а подведеният е обикновено този който не разбира.
Да се въздържаме както от негативни коментари относно стоката, така и от позитивни прехласвания.
Продавача си определя цената и толко!
Лобизма е достатъчен и при точсите.

Често някои продава нещо на абсолютно нереално висока цена, (често много над цената на ново такова) а отдолу започва театъра:

- Пешо, много евтино го даваш бе?
- Това истина ли е!!!
- Нещото Х - най-великото нещо Х, което се е срещало.
- Ах, защо не каза баси. Таман си дадох парите за еди-кво -си.
- Можеш ли да ме изчакаш 1 месец?
- Аз не познавам Пешо,[smile] ама това нещо е: ......................................................5 тома съчинения и измислици по картинка.

и какви ли не циркове за омаиване на балъка, обикновено от пешо, мишо, тишо....дето добре си ги знаем, ама някои.

Такива дискусии се завръзват обикновено около най-непродаваемите неща. Що ли!?

Негативните коментари за продавана стока или цена, разбира се са нежелателни.
Когато така се спекулира с позитивни обаче, то си реве човек или да сложи линк или да даде пример - което ще взриви обстановката.

Та нека обявите си стоят без излишни прехласвания или подмятания. Това да се регулира по някакъв начин. Също така и да има достатъчното информация вътре за стоката и контакти.


Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 16:19

Правилото е: Кибикът два пъти се обажда и един път мести.

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 16:21

Търговия с повече от двама уцастника е ТЪРГ
Моби[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 16:32

asahi
Кибикът ....плаща за грешен подсказан ход [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-01-08 16:32

Ми трябва да си има рейтинг на продавачи и купувачи, както и на форумци, а не толкова да се акцентира на рейтинга на снимките според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: pacy4   
Дата:   15-01-08 16:37

Браво за темата !!!! Може и да дадете някой конкретни примери - ще стане интересно .

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 16:42

Няма честен рейтинг!
Той само ще промени нещата към по-зле.
Представям си какви постановки и спекулации ще се разиграят заради него (сегашните репа да ядат), а никои няма интерес от това.

Просто по-изчистени обяви, въпроси-отговори, без оценки и преценки в +/- крайностите.
Там не е място за диспут...най-малкото, защото става горното.


Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 16:43

pacy4

Темата ми не е провокирана от един конкретен пример.
Не бих дал и такъв, защото не е нужно дразненето.


Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: tofo   
Дата:   15-01-08 16:45

Любимият ми случай е, когато пича, който продаваше нещо усилено дискутираше със явно заинтересован форумец състоянието на техниката и коректността на продавача, докато в един момент забрави със кой точно ник се е регнал и обърка ролите. Голем смех...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: next_time   
Дата:   15-01-08 16:58

Наистина си има нужда от някакви поне препоръчителни правила.Много дразни също и понякога един продавач пуска 20 обяви които може да групира например в 4-5 и цялата първа страница се заталачва, ами нестига това ами като спаднат малко надолу, дори не са излезнали от първа страница се ъпват.Дразни също и продадена стока вместо само да редактираш заглавието като добавиш - продадено да се прави с отделен пост и да я пратиш най-отгоре.

Трябва си някакви правила защото явно култура няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: navy   
Дата:   15-01-08 17:00

С две думи какво конкретно тряя се направи?

Или призоваваш към коректност и етичност?

Ами те неетичните няма се трогнат...

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: CanoniO   
Дата:   15-01-08 17:09

Ами трябва да се попълни темплейт, който да има задължителни полета за описание, цена и т.н. + задължително прикрепени снимки. След продажбата, купувачът да попълни в същия темплейт мнението си. Броя продажби и рейтинга да излизат на всяка обява на конкретния продавач.

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-01-08 17:27

@Canonio: След като никакви пари не минават през Фотофорум, какво ми пречи със система от паралелни акаунти да натрупам колосален положителен рейтинг? :)

Мисля че единственото ЛЕСНО подобрение в базара би дошло от възможността да се трият старите теми(обяви). Ако добавим и лимит за брой активни обяви (това май ще е по-трудно за кодване) ситуацията може доста да се подобри.

На първо време може да се сложи призив за пускане на ЛС към админите за изтриване на старите теми. Може и служебно да се преместят неща, не ъп-вани повече от месец в някакъв архив, за да може да се почне отнякъде. Иначе триенето0 на новите просто ще вади старите...

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: val2007   
Дата:   15-01-08 17:29

МОБИ-ДИК, БРАТЕ! [smile]
Винаги ме кефиш, но този път, съвсем!
Всеки път, като се сблъсквам с тази "Псевдо-Хитристика" ми става по-скоро забавно, и се питам - дали подставеното лице получава някакъв процент от продажбата...
Този "стил" наистина силно наподобява на Охканията и Ухканията по разни [shtrak] [shtrak] котенца, кученца, мацета и пр.,но понякога тук става въпрос за доста солидни парички...

Затова подкрепям Питър-Пан и Канонио:[smilie24]
Уместно ще е както продавачите, така и купувачите да получават ПРИНУДИТЕЛЕН РЕЙТИНГ... В това число - и отрицателен... Както е в И-бей, примерно...
Също е много добре да се попълва наистина някаква кратка, но АНКЕТКА - както предлага Канонио...[smilie24]
--------------
(В "Приключенията на ШВЕЙК" имаше такова готино обръщенийце:
"ТРАЙКО СИ БАЧКАЙ, КИБИК!
ДА НЕ ПОЛУЧИШ РИТНИК!")
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: itilien   
Дата:   15-01-08 17:32

CTEHATA, триенето на стари теми на мен не ми харесва. Защо - ами защото понякога се интересувам на какви цени е продадено едно нещо, колко време е отнело да се купи, кой го е купил, ей такива неща. Понякога пък човека просто се отказва да продава временно, темата потъва, но като го потърсиш се оказва, че не е продал нещото и още го продава.
Съгласен съм с моби дик, че тук рейтинга ще е лоша работа. Това не е ибей все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: CanoniO   
Дата:   15-01-08 17:34

CTEHATA,
Моята идея е да има рейтинг след всяка продадена стока. Ако е продал 5 обектива, ще имаме 5 отзива от купувачите, ама ще са достъпни винаги.
Какви колосални рейтинги имаш предвид??[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-01-08 17:35

@itilien: прав си, триенето е тъпо, по-добре местене в архив.

А за принудителното местене - ако е в архив пак можеш да поразгледаш. Сега пък изскачат стари теми, повдигнати с "това продава ли се още" и "продадено е".

Пропуснах "колосалните рейтинги".
Ако някой е регистрирал 20 ника, може да пусне "псевдопродажби", това ще му вдигне рейтинга. Ти му пускаш един негативен глас, той регистрира 20 ника, с които пуска "позитивен" и готово - 98%. Техниката с рейтингите работи в сайтове като ebay, защото там всяка продажба струва пари и вдигането на рейтинга би било скъпа операция...

Малко хамаво звучи, но щом се регистрират за да си пускат коментари само, значи и това ще направят :)



Публикацията е редактирана (15-01-08 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 17:44

Там вероятно разчитат на гражданска съвест.
Да , ама тоя я няма.
Базара е 2 стр. изцяло негов в момента.
Това разпраши тези като мене поне.

У нас не трябва да се разчита на съвест, или срам!


Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   15-01-08 17:49

Саморегулация му е майката. Ама бащата кой е...

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: Orlin   
Дата:   15-01-08 17:54

Триене на стари обяви не трябва да има. Там мога да погледна какво колко е струвало, че и мнения за продавача.

Тарикатите не са толкова много. Три пъти съм купувал от базара и всичко беше честно.

Задължителна форма за попълване (Канонио) ще направи по-ясно и по-лесно четенето на обявата. Освен това е достатъчно лесно да се направи.

Въпросът с рейтинга е по-сложен и мисля че е доста трудно ще се постигне работеща система. Сайтът не печели от тези продажби и не е заинтересуван от прекалено сложна и трудоемка система.


Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 20:02

Базарът е форум. Във форумите е така. В истинските базари е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: likeduh   
Дата:   15-01-08 20:05

typo...podstawenoto lice винаги може да е самото лице ....така ми каза мойто гадже .., а то знаеше ...ееех ма вече го няма и да не се връща[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: danny_falin   
Дата:   15-01-08 20:17

защо не се въведе такса, нещо символично като например 5лв месечно за достъп до базара, така ще се отсеят тези с много никове които си обсъждат и хвалят стоката, пък ако им е кеф да дават по 20-30лв месечно за да си пишат глупости поне сайта ще е на печалба, аз нямам нищо против да давам по 5лв месечно за да имам достъп до базара, апротив, дори ще ми е много по-изчистена и приятна обстановката.
нещо лесно например смс със ника на цена 5лв и активира базара за срок от месец

поздрави



Публикацията е редактирана (15-01-08 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: canonio   
Дата:   15-01-08 21:17

danny_falin,
форгет ит, както казват в наше село. Губела се масовост. Аз ривЪ за платен фотофорум отдавна....

Отговори на това съобщение
 Re: Тука има, тука нема (за базара)
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   22-01-08 10:55

Поговорихме, поговорихме,
а гледам сега - същата история си продължаваааа с нова сила [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »