Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 09:37


http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1200233704__IGP1078_-ff.jpg


Не знам дали сте пробвали, но ако имате мнение, споделете го.[smile] [beer] [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: d256h   
Дата:   15-01-08 10:05

HDR-то си е HDR. Въпроса е като се опитваме да постигнем по-голяма динамика, това да се отразява на 'обекта на вниманието в кадъра'! Ако ще увеличаваме цветната динамика на размазани и дефокусирани области, начинанието няма смисъл, ако ще подобрим 'полезното' в кадъра тогава има смисъл. Смятам, че HDR-то не е основния проблем в едно макро, а класическата борба с компромиса на ДОФ. Иначе колкото по-богата цветна палитра има един кадър (когато е цветен) толкова по-добре, естествено...

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 10:14

[smilie24] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: snoopoff   
Дата:   15-01-08 10:19

Изтеглих си някакъв софтуер (Silverfast) ама не мога да го направя... Снимам 1 скадър с +-1 ЕВ автоматично (повече не може а за ръчно +-3 нямам статив), в шопа има една опция Merge to HDR ама нещо не ме кефи как става... Някой ако може да ме светне точно как стават нещата, че очевидно не мога да се оправя... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 10:30

Изтегли си Photomatix Pro мисля, че ще ти хареса. При това дава възможност да поравиш и псевдо HDR8както аз в случая/
Но темата е за друго.....[smilie24] [beer] [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: d256h   
Дата:   15-01-08 10:39

Ако още не си инвестирал в оптика за макро, аз ти предлагам да разгледаш и алтернативните варианти на макро обективите. Има фирми, които произвеждат съставни макро-лещи, които се доближават по качества до добрите макро-обективи! Един приятел ми даде да ползвам просветлена леща Рейнокс, която ме изненада с качествата си, нямащи нищо общо с мазнята на тривиалните лещи поставящи се пред обектива.

http://photo-cult.com/pics/234/pic_9995175_0234598.jpg


а тук ви показвам и цялата серия направена с тази леща, която за мен си върши работата чудесно!
http://photo-cult.com/showserie.php?id=5813

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 10:41

Обърка темите, иначе Reynox[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: d256h   
Дата:   15-01-08 10:42

Да, сории! Поне темата за скакалци се вписва..[beer]



Публикацията е редактирана (15-01-08 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 10:44

[smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: d256h   
Дата:   15-01-08 10:47

Ако искаш да коментираме макро осветлението? Аз търсих силен източник на светлина с подходяща цветна температура, да е малък обема му и да е лек, да не харчи много ток и лесно да се позиционира към обекта. Накрая след много проби установих, че удачен фариант е мощен диоден фенер на главата, дори когато камерата е върху статив..

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: IDA   
Дата:   15-01-08 10:48

Често правя ХДР на всякакви кадри, освен на портрети, в това число и на макро. Много помага, особено когато кадърът е заснет при неподходящи светлинни условия. Фотоматикс Про с нейното псевдо ХДР прави чудеса от РОУ.

Успех и приятен ден на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: d256h   
Дата:   15-01-08 10:50

IDA, я разкажи малко за етапите през които минаваш с този софтуер, защото аз ползвам ФШ и не съм запознат с друго?

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 10:52

Автор: d256h
Нямах предвид само светлината- аз лично си решавам проблема с до три Slave- блескавици и съм доволен- това при положение, че почти нямам снимки от статив-тях ги ползвам за гръмотевичките[smile] [smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 10:55

IDA-glad you'r back= Споделяй как и дай примери-аз месля, че възможностите са огромни/не говоря само за светлината/[smilie24] [beer] [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: IDA   
Дата:   15-01-08 11:10

Д256,

Няма никакви етапи. Просто придърпвам РОУ файла от Експлорър върху иконата или прозореца на Фотоматикс. Оттам нанатък всичко се прави автоматично. Ако се наложи, после пипвам малко нивата и баланса на цветовете във фотошоп. Това е всичко.

Фоки, знам че ви липсвам, но съм адски зает напоследък и за огромно мое съжаление, нямам никакво време за форума. Надявам се, след няколко месеца ситуацията да се промени към по-добро. Дотогава, с приятелски поздрав към всички!

Ваш ИДА.

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: d256h   
Дата:   15-01-08 11:32

Сега прегледах Гугъл за Photomatix Pro ама той е платен софтуер! Има ли друга фри версия?

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-01-08 12:00

Ми аз съм си мислил за макро от няколко кадъра където са нафокус различни участъци от изображението да се смесят по подходящ начин но не ми остава време да експериментирам!

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 12:06

Автор: d256h
От тук-http://www.hdrsoft.com/
[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: d256h   
Дата:   15-01-08 14:16

Phoki, да де ама искат кинти, които дори да искам да им платя става много сложно:
..
.
One license for Photomatix Pro costs US$99 or €75. One license for the Tone Mapping Plug-In costs US$69 or €55.
..
.
та затова питам дали има фрии вариант...

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 14:23

На линка които съм дал има Free dawnload, като изтече месеца пак и така...[beer] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 14:24

имай предвид, че предопреждава за слагане на воден знак, ма и аз от вчера копая из нея та не съм съвсем наясно. Затова и пуснах темата, по- запознатите да кажат....[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: lagev   
Дата:   15-01-08 15:52

Както са казали някой за такива като нас с малко кинти има Замунда,нет. Там го има готов за ползване версия 2.4 със здраве! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: d256h   
Дата:   15-01-08 16:05

lagev, отличник !

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 16:15

"Иначе колкото по-богата цветна палитра има един кадър (когато е цветен) толкова по-добре, естествено... "

Абе не е баш така. Цветната хармония не е богата цветна палитра, а добре подбрана. Макрото е всичко, но не и шарения.
ХДР-то от един РОУ файл никакво ХДР не е. Не че е необходимо ХДР в макрото - осветлението решава по най-естествен начин всички проблеми, свързани със светлинната динамика в една макро сцена.

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   15-01-08 16:19

Това звучи като призив-"Не опитвайте", а на мен цел[smilie24] [beer] [shtrak] та ми бе точно обратната- да видя дали някой е опитвал и какво е постигнал....
Е....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »