Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Една интересна дискусия :)
Автор: karan4o   
Дата:   14-01-08 20:35

Вчера се зачетох в един чужд форум, в който хората доста разискваха въпросът, дали фул фрейм матриците имат бъдеще и изобщо как ще се развива фотографията...
Моето мнение е, че за професионална работа може би пълноформатните матрици може и да имат бъдеще, но за любители или за по-напреднали, които обаче не се занимават толкова професионално, бъдещето не е там...
Смятам, че по-малките матрици, особено 4/3 системата, с нейните по-малки и доста качествени обективи имат по-добро бъдеще, отколкото фул фрейм матриците...
Те ще се произвеждат, но едва ли процента има на използване ще е голям, като се има предвид, че са доста по-скъпи, стъклата към тях също, а за големината няма да говориме...
Интересува ме вашето мнение по въпроса... Интересно ми е как смятате, че ще се развиват фирми като канон и никон, които вече имат такива апарати, но все още наблягат доста на апс системата... Какво смятате и за олимпус, които със своята 4/3 система, ако напаравят апарат с фул фрейм матрица, обективите им досега стават безмислени за тези апарати...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: Grandpa   
Дата:   14-01-08 20:38

Размерът има значение.

Ако ти е казала друго - или не е пробвала или те лъже...[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: karan4o   
Дата:   14-01-08 20:39

Това е така, но тука говорим за качество, удобство и цена...
Дали масата хора ще си купят апарат с ФФ матрица и ще се изръсят хиляди пари, първо за тялото и после още мнооого за обективи...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: Cyclops   
Дата:   14-01-08 20:45

То който си има обективи, те стават и на ФФ!
Другите стъкла са си почти боклуци!
[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: loveforever   
Дата:   14-01-08 20:46

Ами супер ми е да щракам пилци на 500мм при АPS-C т.е на 750 мм екв. фокусно разстояние.

От друга страна също е голям кеф да закачиш 12 мм на филмово тяло т.е. на фулфрейм.

Според мен им хляб и в двете.

Освен това хубаво е човек да има две тела и идеално би било - едното да е с АПС-Ц за теле, а другото фулфрейм за широко, стига да може да си го позволи.

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: praetorian   
Дата:   14-01-08 20:48

Автор: loveforever
Дата: 14-01-08 20:46

Ами супер ми е да щракам пилци на 500мм при АPS-C т.е на 750 мм екв. фокусно разстояние.


Ами това същото можеш да го кропнеш от ФФ кадъра без проблем, така че.........[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-08 20:50

Ами въпроса е в техническите проблеми.

1. Дали за ФФ матрици ще се решат проблемите с лещите и т.н. позволяващи качествена картинка при голям ъгъл т/е/ липсата на телецентричност. Това явно вече е решено и със всяко поколение има прогрес. Никон д3 е супер.

2. Дали за 4/3 ще се реши проблема с шума т.е. ограничението от исо 800 (или дори 400) за приемливо качество.

ФФ има огромно предимство с шума - Никон д3 има исо 25600, а от примерите по мрежата на исо 6400 картинката е супер все едно на исо 400 с АПС апарат.

Проблемите с цената на матрицата ще се решат от пазара и количеството произведени сензори.

Освен това от към резолюция май 4/3 са обречени - Канон вадят сензори над 20 мега пиксела с супер качество на исо 400, това с 4/3 просто няма да стане.

За обективите ..... ами хубави са на Оли стъклата ама да не се окаже, че и те стават проблем в един момент? В смисъл че МТФ-а на ФФ за да направиш 40МП е подобен като на 4/3 за 10МП. Схващаш накъде бия.

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: SLR   
Дата:   14-01-08 20:52

hotsnail [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: Cyclops   
Дата:   14-01-08 20:53

е да де!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: apollo   
Дата:   14-01-08 20:55

Бъдещето е на апарати като Сигма ДП1 и обективчета като "палачинките" на Пентакс [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: karan4o   
Дата:   14-01-08 20:55

Това е кофтито, че на Оли стъклата не ставата на ФФ матрици... Другото е, че са ограничени в пикселите... Чудя се как ще се справят новаторите с този си проблем...
Ако пуснат ФФ матрици, трябва да пуснат и стъкла за тях... Тогава такива кибици като мене, които са им фенове, ще се разсърдят много, щото ще са дали бая пари за досегашните им играчки и изведнъж - честито на печелившите...
От друга страна обаче, защо да няма бъдеще в тази система, ако погледнем качеството им е перфектно и обективите също... Знам ли...
Сега и такава реклама на Е3 правят... Да се чуди човек...

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: navy   
Дата:   14-01-08 20:56

ако ви изтъркам цифричките и означенията ще ми познаете кое е фулфрейм га ми цъфнат налъмите

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-08 21:01

абе Navy от примерите Д3 се познава от далеч при по тъмни кадри.

Пък 1Дс ако теглиш 15 МБ снимка пак се познава лесно. [smilie5]

Иначе си прав де за 90% на дали има значение. Човека искаше мнение кое ще оцелее и аз му писах какво мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: karan4o   
Дата:   14-01-08 21:04

От това което казва navy се потвърждава моето мнение, че ФФ матриците няма да завземат пазара... Да, ще ги има, но за масата фотографи - едва ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: Cyclops   
Дата:   14-01-08 21:07

нейви - молодец!!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-08 21:10

karan4o според мене въпрос на пазар. до края на годината 2008-а най-вероятно ще има нови ФФ тела за около 2000$ (по нови от Канон 5Д) и то сигурно поне от две ако не и три марки.

Ако глупостите по форумите убедят клиента че ФФ е супер, ще стане като с мегапикселите. Щото то пазара на фотоапарати освен нови клиенти има и клиенти дето си купуват по-нови модели. И това ще става доминиращ пазар. Този пазар ще се храни с нови простотии - 40 мега пискела, фул фрейм, исо 64000, 60 кадъра в секунда и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: Cyclops   
Дата:   14-01-08 21:13

Ако ФФ е йофтина - и една за мен!!!
[smilie8] [smilie8] [smilie8]


Ох, ох!
спирам спам-а!
Ами че то е много ясно: по-хубавото всеки го иска. Зависи на каква цена. Ако ФФ са достъпни, оди снимай с АПС-Ц.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (14-01-08 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: zariio   
Дата:   14-01-08 21:14

Много хора не могат да проумеят,че тялото е нещо преходно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: apollo   
Дата:   14-01-08 21:15

Голямата матрица не е простотия... блъскането на пиксели е простотия [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: karan4o   
Дата:   14-01-08 21:16

Абе така е... Хората се ловят на какви ли не щуротии вече... А колко малко му трябва на човек, за да направи една хубава снимка...
Да не говоря, че повечето фотографи по форумите не са вадили снимка по-голяма от 20/30... За нея не ти трябва нито ФФ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-08 21:18

Cyclops ми вземи си едно 5Д бе ако си канонджия - ефтинко ги дават тези дни чувам - около 2000$ от качествени търговци по хамерика. [beer] Много малко по-скъпо от Е-3 ама ФФ за сметка на това по всички останали технически параметри по-добър. Само стабилизатор и liveview нема

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: Cyclops   
Дата:   14-01-08 21:23

Горещи охлюве!
Благодаря за съвета, ама ми се налага да чакам и цени и байонет. Аз си харесвам минолтенските стъкла, пък и ми е още скъпо за ФФ! Сони нещо се бавят, ама като гледам няма да е дълго! Стабилизатора едва ли ще го пропуснат, пък за лайфвю-то и да има ( което е почти сигурно) - аз едва ли ще я ползвам таз чекия!

[beer] [beer] [beer]


Е-е-е-х!
То да има добри теми за снимка, пък и с Скина ще снимаме!
[beer]



Публикацията е редактирана (14-01-08 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: karan4o   
Дата:   14-01-08 21:23

А после стъкълцата за 5Д - още 5000 долара и пей сърце :)

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-08 21:26

Циклопе, че то за цените в Сони ни е надеждата. И аз се кефя на Минолта/Сони. [smile]

Яка рбаота минолта и никон фенове спорят в тема 4/3 с-щу ЕОС [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Ми то кат те си немат фенове какво да правим.

Отговори на това съобщение
 Re: Една интересна дискусия :)
Автор: karan4o   
Дата:   14-01-08 21:33

Хахахаха
Идеята не ми беше да се плюят фирмите и техните изобретения, а просто вижданията ви за бъдещото развитие на дигиталната фотография...
Но май ще трябва да почакаме и да видим...
Засега тези, които снимат с ФФ матрици са по-малко сигурно от 2%[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »