Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за стабилизацията
Автор: guciguci   
Дата:   14-01-08 15:24

Имам един въпрос за стабилизацията. Прочетох в една книга за цифрова фотография,че е препоръчително да се изключва стабилизацията,когато снимаме от статив. Причината била,че системата за стабилизация,
(в частност на Никон),следи дали има вибрации и ако не намери такива,обективът тръгва да ги търсии това търсене може да причини известни малки такива.
Дали е така наистина и дали това е валидно и за Канон,което е по-важно за мен ,защото имам Канон S5 IS.
Прочетох горното от книгата"Цифровата фотогрфия" на Скот Келби

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: chukov   
Дата:   14-01-08 15:25

вярно е

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: guciguci   
Дата:   14-01-08 15:58

Е,това ли беше отговора? Въпросът ми беше много по-дълъг

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-08 16:03

да

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: Synthy   
Дата:   14-01-08 16:04

можеш само да се радваш, че отговорът е едносричен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-08 16:09

Освен това стабилизацията забавя апарата.

Това май важи за всички системи за стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 16:10

guciguci, вярно е!
Дълго обяснение:
Алгоритъма управляващ стабилизацията е проектиран за стабилизиране при снимане 'от ръка', където амплитудите и трептенето са различни от евентуалните вибрации върху статива. Някои фирми имат допълнителни разработки. Друг проблем на стабилизацията е при снимки от автомобил. Примерно при новите Олимпуси (Е-510, Е-3) има опция, която изключва хоризонталната стабилизация и се работи само с вертикална....
Така, че слушай какво ти казват хората и изпълнявай... :)
..и си купи по-як статив, щом сегашния ти се мандахерца от вятъра на това леко тяло (камера)!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: guciguci   
Дата:   14-01-08 16:19

Не ми се мандахерца,много си е стабилен. Благодаря за отговорите. Жалко само ,че на моя фотоапарат трябва да се влиза из менюто ,за да се изключва стабилизацията[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-01-08 16:20

Никон [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 16:23

А няма ли настройка, която да се каже 'при зум повече от 3х да се включва автоматично стабилизацията, иначе нека да е изключена'?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: matasel   
Дата:   14-01-08 16:33

следи дали има вибрации и ако не намери такива,обективът тръгва да ги търсии това търсене може да причини известни малки такива.

Аз само не разбрах къде тръгва тоя обектив да ги търси тези проклети вибрации?
А иначе аз знам един ТВ обектив, който тежи 40 кг и лично аз се затруднявам да го използвам от ръка, ама той, гадината.....т.е. обективът де, си има стабилизация. Разправят, че още търсили оператор, който да снима с него от ръка, щото като го сложили на статив трябвало да му изключват стабилизацията. И понеже само на статив го ползвали, а са му направили и стабилизация си било жива минавка - плащаш за стабилизация, а не я ползваш.[smilie19]
Ама всъщност не ме слушай - то този е ТВ обектив, а не фотографски[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 16:37

Е ми да де, ТВ обективите са направо 'долни' по качество спрямо фотографските, долна телевизия с долни обективи, заради долното качество от 480 или 512 линии, от миналия век стандарти... дори HDTV или HDDVD или BlueRay стандартите още от сега не могат да се сравнят с резолюцията на фотографските обективи за 10Мпиксела....
Мухахахахаааа !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: loveforever   
Дата:   14-01-08 16:41

matasel https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: matasel   
Дата:   14-01-08 16:42

Мани я резюлията! Ази ти хортувам за стабилизаята[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 16:51

Ми резолюция и стабилизация са свързани! Стабилизирания обектив има процесор, който се влияе от резолюцията, същото е и при стабилизираните тела. Вярно е че зависимостта не е право пропорционална, а участва в алгоритъма само, като член взиман под внимание, но и това е достатъчно да окаже влияние в + или - на качеството...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: danbi   
Дата:   14-01-08 17:10

видео заснемането има много по-големи изисквания за стабилизация. там освен че изображението трябва да е супер стабилно, трябва да си остане такова и за дълго време. разделителната способност е по-маловажен фактор.
или с други думи, стабилизиран видео обектив ще е супер-пре-стабилизиран за фотографски цели.

фотографския обектив трябва да е стабилен за времето на експонацията. отново, разделителната способност е малък фактор

за да не спорим за последното излишно, 3 мегапиксела са 2000x1500, а 12 мегапиксела са 4000x3000 пиксела. САМО 2 пъти по-голяма разделителна способност (да не се бърка с броя пиксели), т.е. изискване да мръдне два пъти по-малко за същото време.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: neptun61   
Дата:   14-01-08 21:47

На S5IS има бутон на който можеш да зададеш функция.Сложи там стабилизацията.Прочети си упътването.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: guciguci   
Дата:   14-01-08 22:36

Вярно,и аз се сетих за този бутон,бях го забравил,ще видя дали може да се слага стабилизацията там или е само за баланса на бялото и ISO-то

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стабилизацията
Автор: guciguci   
Дата:   15-01-08 13:30

За съжаление в избраните опции за този бутонне е включена стабилизацията. ама са включили изключване на дисплея-Безумие !!![smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »