Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: itilien   
Дата:   17-01-08 01:12

абе що не четете жената какво е написала ?

" новия фотоапарат ще правя снимки на децата ми-малки и като изтребители, а също и пейзажни снимки и евентуално снимки от близо. "

miton, ти как ги виждаш тия перфектни снимки на деца със сони р1, олимпус и не знам си какво ? Снимам със сони Р1, и мога да ти кажа, че е крайно неподходящ за снимане на ниска осветеност и на бързи неща, като децата.

За снимане на деца в движение, при лоша светлина, с добър дефокус - ЕДИНСТВЕНО ДСЛР.
Нямам навик да препоръчвам дслр-и на начинаещи, но тук предназначението на апарата Е КРАЙНО ЯСНО и определено. И то изключва всякакъв компактен апарат.

Решението в случая е дслр от нисъск клас, с китов обектив + един светлосилен твърд обектив - 50/1.8 например. Коя марка е, няма значение, само да не е никон д40, че няма мотор, който да върти 50-тките. Нищо повече.
И който разправя, че с дслр с китов обектив щял да снима мнооооооого по-зле от гореизброените апарати, явно не е пипал и двете, за да види къде и каква е разликата.
Снимките не са само брой пиксели, разделителна способност и аберации.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: arsov   
Дата:   17-01-08 08:51

Лошо нещо е фотографията.Купуваш си ДСЛР после му намираш недостатъци, продаваш го и купуваш друг ,после излиза по-нов модел и всичко се повтаря до безкрай.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: doca   
Дата:   17-01-08 09:56

[smilie18] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: itilien   
Дата:   17-01-08 10:45

Просто трябва малко воля да преодолееш консуматорския синдром. И трезва оценка на нуждите, изискванията и възможностите си. Нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: dobriquet   
Дата:   17-01-08 10:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: CTEHATA   
Дата:   17-01-08 11:31

Звездице, половината отговорили снимат от по 100 години, нека и някой прясно зарибен (август 07) ти каже:

Най-добре ПЪРВО запиши фото курс. Ще разбереш какво да търсиш, неминуемо ще щракнеш по няколко кадъра с различни системи и накрая ще направиш информиран избор.

Много хора ти казаха че със сапунерка не можеш да направиш някои снимки. Добре е да знаеш това, което аз лично съм доказал многократно - и със DSLR могат да се правят скучни и гадни снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: nsirakov   
Дата:   17-01-08 11:35

neptun61 написа:

> звездица
>
> Изписаха се куп глупости.При това от хора,които са минали по
> този път,изръсили са купища пари първо за турбо сапунери,а
> после и за ДСЛР-и.Купи си Пентакса или Никон Д40-и двата са по
> 1000 лева.С китовите им обективи се правят добри
> снимки.Светкавиците им са достатъчно мощни,фокуса бърз.Това е
> всичко,което ти трябва за начало,а можеби ще ти е достатъчно
> изобщо.Така няма да изгубиш пари от скорошната продажба на
> нъбързо разочаровалият те Турбосапунер.



а защо не цанон 350Д/?? дори е по-евтин от 1000 лева а с разликата може да си вземе и един 28/2.8 ( аз лично го намирам идеален за семейните снимки на малкия)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: Essenov   
Дата:   17-01-08 14:33

Ако не си убедена, че ти трябва, защо да си го купуваш?

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: didiken   
Дата:   17-01-08 14:57

miton,

точно пък с Оли8080 ще види зор жената да снима деца, хеле пък на ограничено осветление. Лично съм притежавал такъв апарат - чудесна, здрава сапунера с хубава оптика, точен фокус, но скоростта на фокусиране й беше най-големия недостатък. А това, дето си написал
ДСЛР, само с китов обектив ще снима мнооооооого по лошо от гореизброените апарти.[smilie24]
Таратанци! Чуваш ли се какво говориш изобщо?
Никон Д80 с китов 18-70 НЕ снима по-лошо от сапунерите! Точно обратното. Хеле пък откъм шум да не говорим! Що лъжете жената не разбирам. Лично съм минал по тоя път - от сапуна към огледалото - и мога да кажа, че си струва. По-хубаво е, по-скъпо е.[shtrak]

както и другите препоръчват на жената - да запише курс по фотография, да прочете това - онова, и да дава смело - да счупи затвора на .... Никона[smilie3] от снимане![smilie24]
Успех![smile]



Публикацията е редактирана (17-01-08 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: acklay   
Дата:   17-01-08 15:02

На времето като разпитвах по форумите какъв апарат да си купя ми казваха: "Не отивай във ФФ , там ще ти кажат да си купиш DSLR за 2 бона"
Ето, че сега аз съм на път да дам същия съвет.Първо, обаче, имай предвид че не говоря от опит, а ти казвам как аз бих направил.Щом си готова да направиш компромис с големината (понеже си е обемист товар), и ако можеш да заделиш малко по-голяма сума (може и запазен втора ръка да вземеш) то не виждам защо да дадеш 600лв за сапун и като ти се прииска нещо повече да се чудиш какво да правиш.А DSLR-а може и малко, може и много, ако пък искаш и на Ауто снимай, то си е твоя работа.Ама като ти се прииска размазан фон - имаш възможността.Сега, някой ще кажат защо да ринеш сума пари за обективи и разни чудесии.Ами не задължително да купуваш всичко.Да те посъветват опитните за едно прилично обективче, с което апарата ще се събера в една чанта и толкоз - кеф ти детето да снимаш, кеф ти залеза.Въпроса е, че е голяма краста това фотографията и като започнат едни мисли да ти идват, и едни снимки да ти се приискват да направиш...та да не се чудиш като мене за какво ти е тая сапунерка след 2 месеца...

Хайде със здраве :)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: danbi   
Дата:   17-01-08 15:19

"сапунерките" и "DSLR" са за хора с различно мислене. ще коментирам нещата САМО от гледна точка на любителя -- за професионалиста това, което му върши работа е "хубаво".

хайде да забравим малко днешната цифрова ера, където хората се кланят на спецификациите и рядко всъщност снимат.

винаги е имало "сапунерки" -- това са фотоапаратите с несменяема оптика. общото между тях е, че производителя е решил вместо теб какво ти трябва... и това е. сапунерката е консуматорски фотоапарат!
най-известната сапунерка в света, с най-много продадени бройки е Смяна 8м. няма как да не помните Skina от близкото минало.

фотоапаратите със сменяема оптика не са само SLR, но тъй като са по-универсални и поради това по-евтини, те са се наложили като технология. при SLR камерата фотографа има избор да избере инструмента си -- в случая обектива, защото обектива създава изображението върху филма/сензора, не "тялото". Винаги е имало както много евтини, така и много скъпи SLR камери. Повечето SLR камери предлагат богата система от обективи и аксесоари за фотоапаратите си, така че според нуждите да разполагаш с желания от теб инструмент. На пръв поглед изглежда по-скъпо, но обикновено една такава система има много години живот.
Ако ти е "бавно, старо, неудобно" тялото, може да го смениш с по-по-най за момента, като останалата важна част от инструмента - обективите си останат.
Ако ти е нужен обектив за друга цел, примерно - макрофотография - не е нужно да си купуваш нов фотоапарат, просто нов обектив. При това, продължаваш да ползваш инструмента който познаваш.

Днес, в ерата на цифровите технологии има много "хибридни" камери, които се опитват да съчетаят доброто и от двете технологии. Общото между всички тях е, че са компромис между качество и функционалност - в полза на функционалността. А и никак не са евтини.

звездица си призна, че и се занимава. смело напред към DSLR! :) Колкото до марката и обективите, има много стратегии, но те зависят най-вече от нагласата за снимане.
в този и другите фото форуми има толкова много ентусиасти, че е лесно да получиш помощ за конкретна дилема -- нищо, че част от тях ще ползват темата да си побъбрят :)



Публикацията е редактирана (17-01-08 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: Giorgio.K   
Дата:   17-01-08 18:34

От личен опит ще те посъветвам: ако това хоби те влече и ти се занимава по-сериозно, прескочи фазата "турбо-сапунер" и направо отивай на DSLR. Аз не я прескочих и ми струваше доста пари за краткото време докато видя недостатъците и ограниченията на сапунера - въпреки, че същия беше може би най-добрия в класа си.
Успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: doca   
Дата:   17-01-08 19:25

Днес е 17.01.2008, а последното включване на "Звездица" е от 14-01-08 18:10, но тук продължаваме да спорим- сапунерка или ДСЛР.

Сигурно вече се отказала въобще да си купува апарат.[smilie18] [smilie25]
Важно е приказката да върви![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: asahi   
Дата:   17-01-08 19:37

Сигурно си е купила розов ГСМ.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: doca   
Дата:   17-01-08 19:49

Кой знае?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: bobihot   
Дата:   17-01-08 21:09

С новия фотоапарат ще правя снимки на децата ми-малки и като изтребители,
Ако смятате, че ще може да ги щракне, без да са удобно седнали със сапунер?...[ezik] [shtrak]
Бих препоръчал К100Д двоен комплект, ще може да снима и на по-тъмно, дългия зум 50-200 фокусира бързо и точно и прави добри снимки- ще може да снима и по-отдалече, когато си играят.



Публикацията е редактирана (17-01-08 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: digitalgab   
Дата:   18-01-08 09:44

Да бе, двоен комплект, че като почне да ги сменя тия обективи, командва децата, "мирно не мърдай", "зеле" и др. + 2-3 бона. И статив навярно ще препоръчате. Всяка една сапунерка, т.е. компактен апарат, ще свърши работа. С малко акъл, разбира се. Leica също се води за компактен апарат, а имат и няколко много приятни цифрови модела.



Публикацията е редактирана (18-01-08 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: matzo_tn   
Дата:   18-01-08 09:54

аз ти препоръчвам да отидеш в магазина и да решиш на място кой апарат ти е по-удобен. само да спомена, че лично за мен беше загуба на време(и пари) прехода "турбо сапун"-ДСЛР [smilie5]. нещата се учат по-бързо с дслр предполагам..



Публикацията е редактирана (18-01-08 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: medunski   
Дата:   18-01-08 10:57

Звездица, аз не мога да ти дам свръх компетентен съвет, защото фотографските ми способности са далеч от тези на повечето съфорумци, обаче мога да ти споделя личния си любитрелски опит, изхождайки от факта, че бях в подобна на твоята ситуация.
Снимал съм с Канон А70, ixus 40, S3 is, A650, Panasonic FZ18 и сега съм с ...DSLR canon 400D, т.е. пробвал съм всякакви видове компактни апарати, включително и 2 ултразуума. До последно избягвах обема, теглото и сменяемите обективи на дслр с надеждата, че всяка по-нова сапунерка ще ми даде повече възможности за подобри снимки. Чашата преля с FZ18 при който въпреки добрите ревюта и многобройните хвалебствия за оптиката и стабилизацията, не можах да се отърва от ужасния цветен шум, който ми разваляше кефа в буквално всяка снимка( независимо от последвалите намеси с фотошоп и neat image). И така си взех 400Д с обектив ЕF 50 f/1.4 USM. След няколко стотин снимки мога да кажа, че никога не съм изпитвал такова удоволствие от снимането до сега. Никога не съм имал толкова резки и безшумни снимки, никога не съм имал възможност да снимам при лоши светлинни условия без светкавица,никога не съм бил способен да направя снимки с перфектен фокус на бягащи деца и кучета при слаба светлина, никога не съм правил толкова добро боке при портрети и никога не съм имал такова желание(с видими резултати) да снимам на приоритет на блендата, на затвора или фул менюъл. Още нещо сега си взех Tokina 12-24 и не мога да ти опиша какъв е кефа да правиш пейзажи с толкова широк обектив - това също го забрави с диапазона на обективите на сапунерките, без конвертор. С две думи пиша ти като пълен аматьор, с желание за усъвершенстване и научаване за по-добри снимки и по-голям кеф от снимането. Беше ли нужно да минавам през 6 сапунерки за да си взема дслр? От една страна - загубих време и пари, а резултатът е пак дслр, от друга - сега вече мога да направя разликата и да оценя възможностите които дава дслр. Успех в избора и хубав ден на всички[smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: vladihg   
Дата:   18-01-08 13:40

Мedunski помниш ли като ти казах, че минавайки от А650 на ФЗ18 ще съжаляваш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-01-08 14:34

Хубаво мнение, medunski, подкрепям. Компактният турбо-апарат не е тотално ненужна стъпка. И с такъв апарат човек може да бъде щастлив - до момента, в който изискванията му надраснат възможностите на апарата. Някои хора не преминават тази граница и за дълго си остават щастливи с компактката си. Който в последствие разбере, че иска да се развива, ще знае какво да търси в дСЛР-а, защото турбо-сапунерът ще го е научил.

В случая на звездица според мен е по-добре да вземе директно дСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: doca   
Дата:   18-01-08 14:57

BotsRevenge [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: vladihg
Автор: medunski   
Дата:   18-01-08 22:45

Помня, помня...[smilie25] Между другото А650 беше страхотно апаратче, но ме отказа глупавия проблем с евтината пластмаса зад дисплея и осветяването на матрицата - безумие, което както разбирам вече е решено от Канон.[smilie3]



Публикацията е редактирана (18-01-08 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: spiritmisho   
Дата:   18-01-08 23:58

elrisha написа:

> искам ли да скоча от 6-ия етаж?!?!
> вие какво ще ме посъветвате?[smilie8]
Скачай смело[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: BirdOfPray   
Дата:   19-01-08 05:02

МАЛЕ - какво сте се надървили всички тука и сте се развикали беее..!

[smilie10]



Публикацията е редактирана (21-01-08 00:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »