Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 дали да си купя ДСЛР
Автор: звездица   
Дата:   14-01-08 11:02

Решила съм да си купувам нов фотоапарат. сега ползвам сапунерка fuji finepix F 610. С новия фотоапарат ще правя снимки на децата ми-малки и като изтребители, а също и пейзажни снимки и евентуално снимки от близо.
Най-важното което искам от фотоапарата е, разбира се, хубави снимки. Впечатлих се от една снимка която направиха на дъщеря ми с Пентакс к 100 Д супер където тя е фокусирана а останалото зад/около нея е леко размазано-много ми харесва и искам такива снимки да прави и новия ми фотоапарат. Само ДСЛР ли правят такива снимки или и сапунерките могат.
А за цената - бих се разделила с някаква сума но не бих искала това да ми става навик, т.е. искам да си купя хубав фотоапарат и да не го сменям и добавям чаркове в близко бъдеще. Това разбира се по възможност защото най-важното са снимките.
Ще ви бъда много благодарна ако ме насочите към някои модели.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: J0R0   
Дата:   14-01-08 11:12

Можеш да правиш подобни снимки и със сапунер.
Малко по-трудно.
Размазването на задния план зависи от три неща:
1. Колкото ти е по-отворена диафрагмата - толкова по-размазан заден план.
2. 1. Колкото ти е по-близо обекта - толкова по-размазан заден план.
3. Колкото ти е по-голямо фокусното разстояние на обектива - толкова по-размазан заден план.

Останалото порчети тук:
https://photo-forum.net/ebook/page4-5.htm

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: doca   
Дата:   14-01-08 11:17

С апарата, който имаш не можеш да постигнеш търсения от теб дефокус на фона.
Има и други сапунерки който обаче го могат. За целта трябва да притежават режимите "приоритет на бленда" и "приоритет на скоростта" и "ръчна настройка на бленда и скорост", а твоя ги няма.
Но трябва да се има предвид, че като купиш ДСЛР, към него за различни ситуации и за реализация на определени композиции се изисква и други обективи освен китовия 18-55.
Успех при избора.
ДСЛР-а е вярната посока ако искаш да се занимаваш малко повече с фотография, за което си трябва и теоретична подготовка.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: hash   
Дата:   14-01-08 11:18

вземи си ДСЛР. просто е съвсем различно усещането като снимаш. пренебрежимо малко забавяне след като натиснеш спусъка например. размазването на задния фон със сапунерка се получава само с много гласене и при специални обстоятелства около теб (далечен заден фон и т.н.). просто изглеждат различно снимките правени с големия сензор на ДСЛР.

НО, много важно НО - той е по-голям и тежи повече. може би няма да ти се иска да го носиш навсякъде.. от опит казвам всичко това.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: ksuhorukov   
Дата:   14-01-08 11:26

Що пък да не....

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: snoopoff   
Дата:   14-01-08 11:40

Да

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: PolarBear   
Дата:   14-01-08 12:23

Човек и добре да живее, накрая си купува ДСЛР. Казвал съм го десетки пъти.

Верният отговор на въпроса ти можеш да дадеш само ти самата. Ако усещаш, че снимането те привлича и доставя удоволствие - купи си. Вярно, че е скъпо занимание, но има много начини разходите да се оптимизират и да постигнеш добри резултати без толкова много разорителни покупки.

За марката: всеки съвременен ДСЛР е достатъчно добър за напреднал любител. Разликите са малки, а личните предпочитания се изграждат едва след набиране на малко опит. Така че изборът не бива да се превръща в драма. В базара се предлагат отлични тела втора ръка на година - година и половина за по-малко от половината си начална цена. Остави повече пари за обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: apollo   
Дата:   14-01-08 12:36

Хубавото на този тип техника е че излиза по ново и по ново и така винаги ще имаш на разположение нещо втора ръка с прилична цена [smile]

Слушай Мечо [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: asahi   
Дата:   14-01-08 12:44

Изкарак един курс по фотография. Така ще спестиш време, нерви и пари, ще получиш насоки, знания, навици, опит - все нужни за фотографията неща.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-08 12:58

Взимай ДСЛР и започвай да учиш кое/как се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: Георги   
Дата:   14-01-08 13:04

J0R0 написа:

> Можеш да правиш подобни снимки и със сапунер.
> Малко по-трудно.
> Размазването на задния план зависи от три неща:
> 1. Колкото ти е по-отворена диафрагмата - толкова по-размазан
> заден план.
> 2. 1. Колкото ти е по-близо обекта - толкова по-размазан заден
> план.
> 3. Колкото ти е по-голямо фокусното разстояние на обектива -
> толкова по-размазан заден план.
>

а големината на матрицата? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: tycoon   
Дата:   14-01-08 13:36

Направо си купи Канон 350д + 50мм/1.8
на старо за без пари. Малък и с подходящия евтин обектив за мазане на бекграунда;))

Предполагам, че за около 600 лева ще намериш конфигурацията в базара.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: bmafiaw   
Дата:   14-01-08 13:36

Никога не си взимай ДСЛР , за какво ти е само да се набутваш ?

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: vladihg   
Дата:   14-01-08 14:11

Мдаа, а "омазването" на задния план става най-лесно и бързо във Фотошопаhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/fotograf.gif



Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: J0R0   
Дата:   14-01-08 14:25

Георги - OK - и големината на матрицата.

Не съм я написал, защото не е нещо върху което можем да влияем в процеса на снимане.
Докато на останалите параметри можем.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: звездица   
Дата:   14-01-08 14:44

благодаря за отговорите!
за големината и тежината-няма да ми тежи, знам че са обемни и тежки но съм подготвена!
за снимането-обожавам да правя снимки, но за съжаление няма да имам много време за курс поне за момента... надявам се че ще мога сама да изуча функциите на бъдещият ми фотоапарат
около мен има хора с Никон д40, въпросния пентакс чиито снимки харесах а пък знам че Никоните и Каноните са върхът, но... и най-скъпи и дали си заслужава имайки предвид че сигурно няма да ползвам всичките му функции...
а за втора ръка не бях се замислила но е добра идея, ще поразгледам!
още веднъж благодаря за съветите[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: tangratannakra   
Дата:   14-01-08 14:57

ох... стандартните гении пак са се изказали...

Слушай Жоро и Георги...
Има така наречените супер сапуниери които не са ДСЛР и също така вадят чудесни, та дори и по-добри снимки. Пример: Сони Р1.

ДСЛР като горепосочения 350д ти дава предимство ако искаш да снимаш с различни обективи...а това струва ПАРИ....

По-добре си вземи Фуджи по-горен клас с "голям" и качествен обектив. Виж снимките на Сенна. Едва ли пейзаж няма да ти хареса. ПРавени са с въпросното Сони.

Егати, не съм попадла на друг форум, където някой тоолково много иска да се гаври с някой. Кат не ви кефи - не пишете!

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-01-08 15:00

tangratannakra - правите се на инвтересна ...

ДСЛР не са само за професионалисти.
Според мен имат много повече възможности ...
Защо трябва девойката да си купи първо сапунер, а после и ДСЛР?

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: tangratannakra   
Дата:   14-01-08 15:05

ми щото пита, дали има нужда да си купува ДСЛР, за да снима децата си и пейзажи, ато иска да размаже фона...

Резултат: Препоръчаха уроци, ДСЛР ... още малко и Марк..

Ако нямаш намерение да трупкаш обективи...поне 2-3.. Какъв е смисалът на ДСЛР?
Никой не говори за ПРО?

Има прекрасни апарати.. които си имат обектив - 1, но за сметка на това добър. Имат макро режим и обикнвенно фокусното им е от 28мм до 100мм. Перфектен (ако нямаш намерение да купуваш обективи). Функциите в повечето случаи са сходни... да не кажа еднакви... да - повечето нямат бълб, но колко хора използват двуминутни експозиции???

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-01-08 15:05

звездица:
искам да си купя хубав фотоапарат и да не го сменям и добавям чаркове в близко бъдеще

Това казва следното- Не ти трябва DSLR.
Според мен най-добре си вземи нещо от рода на Panasonic FZ50, Fujji S9600 или нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: hooliganmartin   
Дата:   14-01-08 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: elrisha   
Дата:   14-01-08 15:32

искам ли да скоча от 6-ия етаж?!?!
вие какво ще ме посъветвате?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: danbi   
Дата:   14-01-08 15:33

избора е сложен. ползата от DSLR е най-вече ако сменяш обективи за различните приложения. т.е. вместо един компромисен "всичкоможещ" обектив, да ползваш няколко за специфичните случаи.

всичко това изисква повече опит, повече практика, свикването с такива странни неща като отката на огледалото и т.н. но в никакъв случай не е болка за умиране!!!

верно е, че има не малко супер-зум фотоапарати с не лоши обективи, но ценовата рамка е 700-1000++ лв нови а най-доброто като светлосила, респективно плътък фокус е ф/2.7 и то в широкоъгълен обхват.

звездица: ако наистина искаш да правиш хубави снимки, ще трябва да инвестираш и пари и време. ако те влече: струва си! не е нужно да си купуваш безумно скъпи професионални зум обективи. стиска те чипика за портретните снимки -- може да ги правиш с евтин 50/1.8 обектив (за повечето DSLR това е към 80мм еквивалентно фокусно растояние). Подобни снимки с никакъв супер-зум не може да се направят!

нарочно не коментирам "тялото" -- там избора в голяма степен е религиозен. най-добре е да го вземеш в ръка, да поснимаш и така да прецениш за себе си. идеята за втора употреба тяло никак не е лоша, защото цифровите тела са с доста кратък живот (доста скоро излиза нещо още по-хубаво, а понякога и по-евтино).
не знам дали другите марки/модели имат подобни ограничения, но примерно Nikon D40/D40x, макар да е много хубаво тяло те ограничава да ползваш само AF-S (с вграден мотор за фокусиране) обективи, или ръчен фокус. Което в общия случай ще рече по-висока цена на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-01-08 15:36

elrisha написа:

> искам ли да скоча от 6-ия етаж?!?!
> вие какво ще ме посъветвате?[smilie8]
---------------------------------------------

Недей скача!
... има още хляб в теб![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: elrisha   
Дата:   14-01-08 15:37

хора, печелила съм конкурси със снимки,правени със Самсунг В5!!!!

напоследък имам чуВството,че всички са полудели на тема техника[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »