Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос около възможностите на Panasonic FZ 8
Автор: Todrias   
Дата:   12-01-08 11:59

Здравейте,

Взех си Panasonic FZ 8. Имам въпрос, какви приставки са съвместими със апарата. В комплекта има адаптор за сенника. Зная, че като си купя филтри, зелено-жълти, червени, поляризиращи мога да ги поставя на фотоапарата. Една снимка във ентернет на предшественика на FZ 8 ме озадачи. Досега не бях чувал, че можеш да сложиш макро леща или леща със различно фокусно разстояние, която да допринася към твоето.

Ето и снимката:http://img292.imageshack.us/img292/8391/fz7gaal8.jpg

Предполагам Вие ще познаете веднага каква е тази леща и ще ми кажете. Но кажете ми още, какво мога да слагам на адаптора на FZ 8, за да увелича възможностите му? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос около възможностите на Panasonic FZ 8
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-08 12:09

инструкция за работа с апарата на български няма ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос около възможностите на Panasonic FZ 8
Автор: Todrias   
Дата:   12-01-08 12:16

Инструкцията не споменава нищо извън комплекта на анапарата, който включва въпросния адаптор и сенник. Аз нямам информация, за жалост не мога да намеря къде да мета и затова питам Вас.[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос около възможностите на Panasonic FZ 8
Автор: mitku   
Дата:   12-01-08 12:47

Споко... нищо не си "изпуснал". Макролещата струва около $70, а теле-конвертора е почти $200 и освен туй трябва и още един адаптор, който е $30-ина. И това са цени в САЩ [smilie5]
Т.е. - струват колкото целият ти апарат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос около възможностите на Panasonic FZ 8
Автор: Todrias   
Дата:   12-01-08 13:08

Но е възможно да ползвам нали така? А сигурен ли си, че не може да се намери нещо което пасва, а да е по - евтино?[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос около възможностите на Panasonic FZ 8
Автор: mitku   
Дата:   12-01-08 13:16

Да - "теоретично" е възможно да ги ползваш (оригиналните), ако си "мазохист" да дадеш повече пари за тях, отколкото за самият апарат [smilie18]
Иначе - има и по-евтини, но качеството им е толкоз зле, че просто си губят смисъла да се снима с тях, дори и да са "подарък" [smilie5]
Е, все пак за макро - може да се намери някоя "тънкана" "смислена" леща, ако се разтърсиш, но аз лично не мога да ти препоръчам конкретна. А за телеконвертор - просто се откажи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос около възможностите на Panasonic FZ 8
Автор: Todrias   
Дата:   12-01-08 13:40

Ок, мерси за помощта. Аз ще се опитам да си потърся макро леща. А като първо ще си взема някои филтри. За старата камера често ползвах жълто-зеления, за жалост не пасна на фотката, по малък е[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос около възможностите на Panasonic FZ 8
Автор: BotsRevenge   
Дата:   12-01-08 15:08

http://raynox.co.jp/english/dcr/egindex.htm


Това предлагат от raynox за твоя апарат.

Макро лещата DCR-250 се предлага във photopavilion

Клик



Публикацията е редактирана (12-01-08 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос около възможностите на Panasonic FZ 8
Автор: Todrias   
Дата:   12-01-08 15:17

Това е удобно, оттам си взех апарата(без да се опитвам да правя реклама...)[smilie7]

Мерси за подробната информация. Имам въпрос, това, че една от всички лещи се намира във този магазин, не значи, че не мога да намеря другите във други магазини нали? Надявам се, няма да е нужно да ги търся в чужбина ако реша да купувам някоя...


Още един въпрос ще задам. Препоръчайте най - качествен поляризиращ филтър за FZ 8мичката....[smilie21]



Публикацията е редактирана (12-01-08 15:23)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »