Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки със Pentax Optio L40
Автор: jovanna   
Дата:   11-01-08 19:49

Искам да попитам следното.Преди седмица си закупих въпросния апарат, но нещо или аз не се справям със настройките или самия апарат прави много кофти снимки. Преди ползвах Самсунг Дигимакс 250,и като сравня снимките от Самсунг са по-добри. Моля, който има такъв апарат да каже има ли нещо специфично в настройките или как да го настроя , за да ми прави добр снимки. Хем има упътване,чета , но рзлика няма.Снимките излизат много размазани.Ако може приложете снимки от такъв апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със Pentax Optio L40
Автор: doca   
Дата:   11-01-08 20:35

Като гледам характеристиките, и двата апарата нямат оптична стабилизация, може това да е вероятната причина.
Но се чудя защо си взела тази неизвестна на никого сапунера, консултира ли се някого, някой ли ти я препоръча или си разчитала на марката.
Що ни се взе за любителски цели апарат с оптична стабилизация, например за 220 лв. един Панасоник.
Погледна ли в Павилиона какво се продава?
Кой ще ти помогне сега, освен да рекламираш стоката там откъдето си я купила /пък като знам какви "сбъркани" интернет търговци са в тази сфера, гледат да те набутат и дотам с любезността/
Дано да греша[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със Pentax Optio L40
Автор: djogata   
Дата:   11-01-08 20:41

Преди една седмица бях на едно тържество и тръгнах да правя снимки със един Пентакс Оптио със touch screen (не си спомням точния модел) - скъса ми нервите, егати заблудената машинка - фокус - никакъв - нито е бърз, нито на правилното място, да не говорим за качеството на снимките...

А защо се наложи да правя снимки с него ли? - Еми апарата е на братовчедка ми, и тя само ми го даде с думите: "С тоя апарат никой не може да направи снимки, пробвай се ти" [smilie10]

Така че е напълно възможно самсунгът да е по-добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със Pentax Optio L40
Автор: apollo   
Дата:   11-01-08 20:43

АФ асистента е просто задължителен ама...


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със Pentax Optio L40
Автор: papy33   
Дата:   11-01-08 21:37

Преди около 2 години си взех Пентакс S6 за 599лв, и положението беше същото!
От 10 снимки 1-2 бяха с добър фокус.
Нещата се оправиха като го разкарах на бързо, но на безценица!
Вече не искам и да чувам за джобни сапонери Пентакс! [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със Pentax Optio L40
Автор: djogata   
Дата:   11-01-08 21:41

Ха, този Пентакс който аз пробвах имаше предимството на 3-инчовия екран - ако снимката не е на фокус, виждаш това преди да си натиснал спусъка, така че се получваше от 10 опита за фокусиране - 2-3 успешни и 2-3 щракания [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със Pentax Optio L40
Автор: apollo   
Дата:   11-01-08 21:41

Преди малко се затворих в банята - пълна тъмнина и направих около 10-тина кадъра с Фуджито Ф11... всички с точен фокус... АФ асистънт а и не само [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със Pentax Optio L40
Автор: Lyubomir   
Дата:   11-01-08 23:24

Една колежка си беше купила А серия със стабилизация и добре ставаха снимките.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със Pentax Optio L40
Автор: trace74   
Дата:   12-01-08 00:19

И при мен е същото: старият ми Samsung Digimax 340 прави много по-хубави снимки от Pentax Optio 50.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки със Pentax Optio L40
Автор: 3DFEN   
Дата:   12-01-08 18:06

jovanna ,

Добре де, виж снимките в профила ми. 95% от снимките са с Пентакс Оптио 330ГС.
Не, че имам претенций за, кой знае какви снимки. Но тези които си правила с твойта машинка по зле ли са от мойте?
Може би трябва да задържаш старт бутона по дълго в сртедно положение. Може би Пентакса реагира по бавно от Самсунга и за това да са ти проблемите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »