Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: JeT   
Дата:   11-01-08 20:58

За радост на "стадата" щастливи собственици,

Nikon is expected to be Japan's DSLR market leader for 2007 says a leading Japanese market research company. But Canon's compact sales ensure it retains the top-spot for overall digital camera sales in the country. DSLR sales are expected to continue to grow as more manufacturers join the fray.

Nikon and Canon share the spoils of Japanese camera market
Tokyo-based BCN said that, having captured 43.3% of Japan's DSLR market between January and November, it expects Nikon to hold on to the top spot once December's sales have been calculated. Despite the successful launch of the 40D, BCN's research suggests that Canon will not be able to overcome its second place, having secured a 39.9% market share up to November. Pentax were positioned third, having taken 6.3% of the market to November.

However, taking compacts into account as well, Canon led the market for the fourth consecutive year. It took 21.2% of Japan's overall digital camera market, ahead of Matsushita (Panasonic), which jumped from fourth to second place with 14.9% of the market, mainly because of the success of the Lumix FX33.

With Electronics giants Panasonic and Sony both launching DSLRs in the second half of 2007 and expected to continue to engage with this relatively high-margin market, 2008 is likely to see the big two's market dominance challenged. The Japanese market for DSLRs grew almost 50% in the first 11 months of 2007, in terms of volumes and around 35% by value.


Nikon was bullish about the additional competition: "Next fiscal year [from April 2008] our competitors will develop their marketing to full extent in the digital SLR market, and we expect this will stimulate market growth and contribute to sales." In November 2007, Nikon revised its sales projections, stating that it expected its DSLR sales to increase 43% over the previous year and account for 40% of the Global DSLR market in the financial year ending March 31st 2008.

The Japanese market buys 14% of all DSLRs and 10.3% of all compacts made by Japanese manufacturers*.

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за
Автор: JeT   
Дата:   11-01-08 20:59

Никон ще победи! [smilie7]

П.П.: Това е добър процент: " ... The Japanese market buys 14% of all DSLRs ... = На японския пазар се търгуват 14% [smilie10] от всички произведени цифрови SLR ...".

Като се замисли човек - тия май бяха около 120 млн. като население.



Публикацията е редактирана (11-01-08 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: pmartinov   
Дата:   12-01-08 09:12

Трябва да свиквате с тези новини ![smilie5]


Колкото по-лесно свикнете с тях толкова по-добре за вас ![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: pmartinov   
Дата:   12-01-08 09:45

Хайде къде сте [smilie11]


[smilie5]


[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-08 09:56

какъв е тоя FХ33? толкова лие готино това апаратче? Гледах го с нищо не блести има си face recognition ама и Сапоп че и Пентакс май имат?

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: navy   
Дата:   12-01-08 10:57

Бе и на дедо ми жигулата има спирачки, ама знаеш ли как държат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-08 11:09

а дреме ми кой е пазарен лидер.... Все пак Канон явно са се уморили и са дали фъндък тая година на конкуренцията да се радва... А дали не си пият сакето и да си разграфяват пазарните делове по години заедно е няма как да разберем... Всъщност не виждам мен какво ме топли кой е лидер на японския пазар, стига да има добра техника за без пари... Ако ще и
Дейзи мултимедия да е..... Виж при Мартинов е друга работа... той има акции в найкън и лидерската позиция на компанията в коя да е част на света има огромно финансово и още по-огромно оргазмено значение..... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за
Автор: pmartinov   
Дата:   12-01-08 11:14

На баба ти фърчилото Горби [smilie5]

[smilie18]



Публикацията е редактирана (12-01-08 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: navy   
Дата:   12-01-08 11:22

Горби, след като ти е все тая кой ще е лидера, а и имаш възможността да се възползваш от продуктите на този пазар, защо се лишаваш от възможността да притежаваш едно истинско фотографско тяло от цифровия клас [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-08 11:24

...ами аз си имам истинско фотографско тяло от този клас.... имам го от повече от три години и мисля поне още толкова да не го сменям.... Мен модните тенденции и измислените екстри не ме вълнуват особенно за да спонсорорам японската икономика.... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: pmartinov   
Дата:   12-01-08 11:29

Да !

Това ми е ясно че трудно ще преживеете променящата се действителност на пазара .

Това че сте от скоро в фотографията и не може да възприемете какво става също ми е пределно ясно.

Истинските фенове на канон са не повече от 20% от тези които сега се правят на такива.

Скоро сами ще се убедите.[smilie24]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-08 11:32

трудно преживяваме, верно е.... аз лично спя и се храня лошо..... даже накуцвам с единия крак... сигурно е от променящата се действителност на пазара...... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: navy   
Дата:   12-01-08 11:33

Смея да твърдя, че 20Д е малко далече от едно добро фотографско тяло [smilie7]
Поради ред причини...

Е, все пак това се определя и от нуждите на фотографа.
20Д страшно ми отесня...
Повече от половината от екстрите на никоня са използваеми от мен и не ги считам за търговски трик [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за
Автор: pmartinov   
Дата:   12-01-08 11:39

gorbi

Тъй както в политиката всеки иска да бъде с първите така и в фотографията всеки иска да е с водещите .

Канон слиза бавно от престола ...



Публикацията е редактирана (12-01-08 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за
Автор: chavdarpg   
Дата:   12-01-08 11:40

Долу Никон[smilie23] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-01-08 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-08 11:44

да бе.... безумно много неща ти дава другата играчка - глупости... утешавайте се сами за похарчените парички, ма не въвеждайте и хората в заблуждение..... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: pmartinov   
Дата:   12-01-08 11:50

gorbi

Няма нищо по-лесно от това да отричаш нещо което не познаваш!

Вземи един Д300 разцъкай го !

И сам се убеди [smilie24]

Колко от тези които упорито като магарета отричате никон сте снимали с него и имате лични впечатления ?


Няма нищо по-лесно от това да отричаш нещо което не познаваш!




Другото е бла-бла-бла...

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: navy   
Дата:   12-01-08 11:51

Не се утешавам, Горби, никак дори [smilie7]

Толкова много неща ми дава никона в сравнение с 20Д, че просто не ми се мисли [smilie7]
Нещата, които снимам ... с 20Д бих се ограничил сериозно...

Теб достатъчен ли ти е?

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: next_time   
Дата:   12-01-08 11:51

A aз смея да търдя че не повече от 20% от ВСИЧКИ потребители на ДСЛР са наясно от реалните предимства на ДСЛР-ите и са избрали марката не според реални предимства пред конкуренцията а поради случаиност или повлияни от чуждо мнение.
Не ми е ясно за какви реални предимства се говори като повечето потребители си снимат с някакви смешни тъмници тип китак.Много е важно че никон имат по-добър фокус при обективи с бленда под ф2 или че канон имат страхотна дълга оптика - колко са хората дето ползват тези предимства.

Както казва Нави всичко се определя от нуждите на фотографа.В този смисъл 80% от юзърите сменят тела които са им прекалено широки с такива които са им още по-широки.

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-08 11:53

то твойто е едно безкрайно бла при това положение..... [smile]

..аз играчко мания нямам... и сензор за дъжд на обектива да има и интернет през WIFI и още 243 фокусни точки и сложни комбинации от мерене да има, по добри снимки от тези с 20Д-то няма да направя.... Така че, събери децата от квартала и им разправяй тия глупости..... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: navy   
Дата:   12-01-08 11:56

Ето Горби, виждаш ли какви ги приказваш... ти споделяш от своята камбанария...
При мен 20Д не само, че не ми дава допълнителни неща, КОИТО БИХ ПОЛЗВАЛ, но и ме ограничава...
В много неща [smilie7]

Да седна ли да изброявам или да Ви спестя поредното оправдание след като го направя?

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: pmartinov   
Дата:   12-01-08 11:58

Само ограничените хора отричат нещата които не познават ...


Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: next_time   
Дата:   12-01-08 11:59

Нави и като на теб ти дава нещо което ползуваш това е достатъчно обяснение защо всеки които бъкел не разбира трябва да си вземе точно никон[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-08 12:00

дам... то твойто е една безкрайна драма..... как би живял с тоя несъвършен 20Д, ако не беше съвършенния най-остър вече и невероятен в техническо и фотографско отношение универсален боец със специално предназначение D300 - умът ми не го побира..... Хубаво че си го взе, че да отговори най-сетне на най-острите ти фотографски търсения и да не дерзаеш във форума колко са несъвършенни изделията на останалите в далечното и забравено минало нескопосани марки фотопродукти..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Статистика за "мозъчни донори" :)
Автор: navy   
Дата:   12-01-08 12:00

Горби, как може да казваш неща за други и тяхното ползване на техниката, след като ти реално не я познаваш тази техника?
Самия ти не може да си представиш колко огромна е разликата между 20Д и този никон [smilie7]
Тази представа не се изяснява с четене... повярвай ми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »