Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: bonobo   
Дата:   11-01-08 01:25

Здравейте,

Отскоро съм притежател на Canon PIXMA 4500.
Принтерчето ми изглежда страхотно, но всички снимки излизат, като че ли с повече жълто в тях. Печатам професионални фотографии свалени от Интернет и резултата се различава от тва което виждам на екрана. За сега печатам на GP-501 i SG-201 на Канон. Тия дни ще ми доставят и профи хартиите на Канон и ще видим какъв ще е резултата, но не вярвам да се различава много.
Ясно ми е че не мога да изпечатам точно това което виждам на екрана най-малко поради факта че екрана е източник на светлина, а снимката само отразява светлината.
Все пак искам да печатам с минимални разлики между монитора и снимката.
Очевидно трабва калибрация на монитора и принтера (дори и да печатам на профи хартия), но как да ги направя не знам.

Моля, за вашата помощ. Мерси предврително.

Много здраве на всички.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-01-08 01:51

Свалени от Интернет...няма такава калибрация!

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-08 01:58

За принтера - пращаш ми разпечатани тестови таблици, и връщам профил. Такъв ти е нужен за всяка комбинация хартия/тонер. 70лв. за първи профил и по 20лв. за всеки следващ.

За монитора - трябва някой да ти го калибрира на място.

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: V-plod   
Дата:   11-01-08 02:00

Печатам професионални фотографии свалени от Интернет
[smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19]
/ почивка да си поема дъх /
[smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19]

да ти имам професионалния метод
може пък снимките от нйета да са със защита срещу копиране [ezik]



Публикацията е редактирана (11-01-08 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: nelvis   
Дата:   11-01-08 09:38

Работя на епсон,но ми взеха служ. ИП4500,който още не съм разпечатал.Когато това стане,може би ще ти бъда полезен...не по-рано от средата на др.седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: bonobo   
Дата:   11-01-08 10:11

отговор на GOSPODIN

Снимкките са на National Geograpfic. Сами си направете извода. Това за момента е най-качественото което имам и намям никакво намерение да си калибрирам принтера по тях. Все пак има стандартни начини за калибрация.
Ако някой ми прати снимка или цветова гама която може да ми послужи за репер за реални цветове ще съм признателен.

Освен това не съм професиналист фотограф и печатар. Просто имам голямо желание да се науча да печатам качествени снимки.
Ще бъда искренно благодарен на всеки който ми помогне.

Благодаря.



Публикацията е редактирана (11-01-08 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: bonobo   
Дата:   11-01-08 10:17

до V-plod

виж какво отговорих на GOSPODIN.

Моля, не разводнявай темата с offtopic коментари.

Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: danbi   
Дата:   11-01-08 10:25

Това с профила за всяка хартия/тонер е ясно, но не би ли трябвало Canon да са осигурили вече правилните профили за техните хартии и тонери? Доколкото разбирам, автора на темата ползва именно такива.

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: bonobo   
Дата:   11-01-08 10:25

до Гена.

Би ли коментирал метода за калибрация на принтера в основни линии. Получения профил как/къде се инсталира и т.н.

до колкото разбрах от една твоя публикация използва се специално устройство за калибрация.

Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: asahi   
Дата:   11-01-08 11:28

Бонобо,

Разрешението на твоите проблеми се крие някъде в ръководството на принтера и отчасти в компютъра. Или имаш крива представа за цветовете (което е типично за всички хора, вкл. и за мен) или нещо не си подал заданието правилно.

Направи си тестов файл на фотошоп с градации на основните цветове - червено, зелено, синьо, циан, жълто, маджента, черно. Отпечатай ги и виж с кои настройки се получават най-добре. Работи в сРГБ.

Ако правиш всичко както трябва калибрирането ще е последната стъпка към предвидим цвят. Понякога тя е неизбежна.

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: bonobo   
Дата:   11-01-08 11:36

до данби

Прав си брато. Канон би трябвало да осигурят ръководство или поне стъпките за правенето на профилите или да има готови такива профили.
Да, ползвам хартиите на канон както и техните мастила.

В ръководството има само елементарни указания как да си пуснеш принтера и да печаташ. другото сигурно се купува. както при майкрософт.

Ще разровя сайта на канон па да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: danbi   
Дата:   11-01-08 11:40

И аз имам PIXMA 4500, но не съм имал сериозни проблеми с цветовете. Не съм сигурен, че по-скъпата хартия ще ти направи по-голяма разлика.

Софтуера за печатане на Canon, дори самия драйвер имат безброй опции, включително и за цветопредаването. Много е възможно свалените от теб кадри да са в съвсем друга палитра.. опита ли да печаташ снимки от фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: bonobo   
Дата:   11-01-08 13:23

до данби

Да, печатах от фотоапарата, но и от там жълтеят.

Нещо централно ще да е.
Монитора ми не е калибриран, но скоро и това ще направя

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-08 13:59

Калибрира се с машинка като тази тук: http://www.northlight-images.co.uk/article_pages/eye_one_printer_profiling.html

Процесът на калибрация е описан подробно.

За инсталирането на профила пише тук: http://www.drycreekphoto.com/Learn/profile_install.htm

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-08 14:02

Ако имаш профили от производителя на принтера/хартията, пробвай първо тях. Би трябвало да вършат прилична работа. И виж не си ли засрал нещо по настройките - напр да си пуснал няква "ентелегентна" функция за оптимизиране на изображението, или да прилагаш цветния профил 2 пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: калибрация на Canon PIXMA 4500
Автор: avjijata   
Дата:   11-01-08 18:29

И аз от няколко дена имам Pixma 4500.Принтера е идеален.За сега не съм забелязал да избива в някой цвят.Аз не успявам да го подкарам в икономичен режим-и при фото и при обикновенна хартия.Искам да помоля, ако някой е открил ръководство на български или руски да даде информация.В оригиналната документация информацията е изключително оскъдна.За съжаление съм зле с английския и затова търся помощ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »