Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   10-01-08 22:11

Докато се рових попаднах на това:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/36956-GREY/Nikon_1963_Zoom_Wide_Angle_Telephoto_AF.html


По курса за деня излиза по-малко от 700лв. без транспортните разходи. Но същият(поне така си мисля) го намирам в Павилиона за 1250лв.
Та въпроса ми е:
Дали не се бъркам нещо или всичко си е така,както си го мисля?...


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: Стоев   
Дата:   10-01-08 22:12

Ами там е с транспорта де[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: n1x0n   
Дата:   10-01-08 22:13

1963?

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: navy   
Дата:   10-01-08 22:14

Нещо може да бъркаш или някои цени да не са актуализирани, освен това цената в щатско е:
1. без транспорт и застраховка
2. без мито
3. без ддс

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: джъмбо   
Дата:   10-01-08 22:14

в момента съм набучил на моя никон такъв докато чакам 24-70

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   10-01-08 22:17

Нави-добре де,ама чак пък толкова голяма разлика и то в не много висок ценови диапазон?Гледам другите цени и там такава разлика няма-заради споменатите от теб неща,но за този специално нещо...

Никсъне,какво визираш с това-не ги разбирам тези неща [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: navy   
Дата:   10-01-08 22:19

Може да е печатна грешка... или друг модел.
Ако ме интересува аз им се обаждам, покзвам, питам и всичко си идва на мястото [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   10-01-08 22:19

джъмбо,може ли да ми пратиш някакъв кадър с този обектив в РОУ?Обещавам [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: asahi   
Дата:   10-01-08 22:20

Ми звънни в павилиона и питай. Може да те изненадат приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   10-01-08 22:23

асахи-мисля да е утре,че сега май няма да ми отговорят!

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   11-01-08 09:18

mujimasa,
възможно е цената на продукта в Павилиона да е надута много.
По принцип, когато извършваната услуга е просто спедиция, трябва да има само цена за спедиция - сравнима с тази на други пощи /TNT,DHL,In Time и др./. Плюс цената на продукта и направените банкови такси по плащането /дребна сума/. Аз имах лош опит с Павилиона в разговори за един обектив, освен гореспоменатото имаше и печалба. Това е все едно пощата, освен марка, да се опита и да продаде писмото на получателя.
Нонсенс.
Това не е търговия, в която продавачът те е спечелил за даден продукт с кампания и наличност в дистрибуторската мрежа. Това е проста доставка.

Нейви, цената в B&H включва едногодишна гарация към /B&H/. ДДС не включва. Мита, голяма част от фотопродуктите нямат за БГ.

Поздрави.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: borisyankov   
Дата:   11-01-08 09:27

nomadsl, говориш с термини и звучиш компетентно ама не са ти съвсем ясни нещата.

Това дали има гаранция към B&H какво ти дреме? Колко ще ти струва като пари и време да им го пращаш за поправка?

И май бъркаш Павилиона със DHL?!?

А че е висока цената в БГ, вече е друг въпрос.
Аз бих си го поръчал от B&H и сигурно ще излезе към хилядарка.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: vladod   
Дата:   11-01-08 09:48

Не ми трябват нито едно от трите изброени по-горе:
1. транспорт и застраховка
2. мито
3. ддс
Искам обектива да ми излезе на по-приемлива цена, така че на цената на 2 да имам 3

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   11-01-08 10:04

borisyankov ,
опитвам се да направя разграничение между търговия и доставка, пък който ме разбрал - разбрал.
Имам впредвид, че в цената на B&H e включена /като пари/ гаранция за 1 год. Дали гаранцията е за една или друга страна, тя като количество пари е сравнима. Така, че дали гаранцията е към Павилиона - цената на тази гаранция трябва да е еквивалентна с цената на другата гаранция.При еднакви срокове.
А ако някой иска да бъде търговец, а не доставчик - той купува по едрова цена, по-ниска от крайната клиентска цена /например на B&H/ и тогава може да си прибави печалба по свой вкус. Но това го прави за свой риск и ЗАТВАРЯ пари за наличност. Ако продукта го имаше на лавицата на Павилиона - цената въобще не може да се коментира.
Но в случая става дума за проста доставка.
В моя случай за обектив на ZEISS, да не мислиш, че щяха да изградят сервиз на ZEISS за да поемат гаранционно обслужване.
И не аз бъркам Павилиона с DHL - те самите не могат да се определят.
Защото или си търговец с НАЛИЧНОСТИ и СЕРВИЗНА БАЗА и формираш адекватна за това цена , или си доставчик на непредлагани от теб продукти и формираш цена за пощенски разходи.

Поздрави.


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: v_iliev   
Дата:   11-01-08 10:14

mujimasa, ти кого питаш? Нас, които можем само да гадаем какъв е случая или павилиона, които вероятно знаят какъв е случая.
Питай си ги тях, имат телефони, сигурно ще ти кажат. Като си питал тука само си дал тема за празни философии на големите разбирачи и на разни като гореписалия, които си има вземане даване с павилиона по други направления и гледат да използват момента да позлобарят малко.



Публикацията е редактирана (11-01-08 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-01-08 10:29

Реално в случая, цената на този обектив, купен от Б&Х излиза около 860-900 лева с ВСИЧКО включено в нея.

Очевидно е, че българските бизнесмени докато не седнат да си свършат работата както трябва, много хора ще предпочитат покупка от USA или алтернативна доставка.
ФАКТ с който бизнесът явно не иска да се съобрази [smilie23]

Напълно съм съгласен с номада [smilie24]
Това, че не са си организирали нещата правилно си е за тяхна сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: doca   
Дата:   11-01-08 10:36

Тя тази одисея с цените край няма, но тук във форума има хора, които са свързани с Павилиона, както и поддръжката на този сайт например, предполагам че частично става и от реклама, а един от сериозните клиенти е Павилиона, което е нормално.
Ненормални обаче са цените въобще в България, защото ценообразуването по света става по-същите критерии, но с други хора, живяли над 200 години в условия, в които ние едва прохождаме.
Не може да очакваме че с 1-2 поколения нещата ще се оправят. Виж за децата ми, които са на по 25-30 години, може би.
Да се надяваме.



Публикацията е редактирана (11-01-08 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   11-01-08 10:41

v_iliev,
Моите постове са информационни и разяснителни.
Твоят е "емоционално" насочен и с квалификации - бих казал леко обидни.
Предлагам ти да насочиш емоционалната си нагласа в развиване на забележителните ти успехи в областта на фотографията, както е видно от профила.
Обръщението на "ти" не е пренебрежително, използувам го в колегиален дух, в съответствие с твоето обръщение към mujimasa.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: rolla   
Дата:   11-01-08 10:47

Когато си поръчвам части за тойотката и се оказва ,че трябва да почакам 30 дена за доставка от Япония(че тук я нямат на склад) ,това значе ли ,че трябва да я платя на актуалната цена в Япония?Магазина ,който продава стотици други части,нямайки моята в наличност,превръща ли се в спедиторска фирма автоматично?

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: shama   
Дата:   11-01-08 10:56

Напълно възможно е
Аз когато си взех от този сайт 17-40/4Л за 650$ с гаранция за САЩ и безплатна доставка за 3-4 дни мисля, в Бг цената му беше 1500-1600лв сам си направи сметката, почти двойно (ако си там де), иначе за ддс нз

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: джъмбо   
Дата:   11-01-08 10:59

ами файла е около едно 15 мб.... коя поща ще го поеме?

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-01-08 10:59

rolla - ами ако имаш опция познат да ти ги донесе хем по-бързо, хем по-евтино, нали ще се възползваш? Много хора имат приятели/познати, които пътуват за и от USA.
Клиентите на павилиона и синтезиса са хора, които нямат такива познати, не ги интересува разликата в парите и държат на БГ гаранцията. Останалите продажби са за дреболии, чиято стойност не е от значение.

Лесно е да се обвинят клиентите, че не влизат в магазина, но това не е правилна стратегия.
Правилната е да намериш начин да ти отворят вратата и да си тръгнат доволни, а ти да си на печалба [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   11-01-08 11:22

rolla,
във връзка с твоя въпрос имах следния случай в Кьолн, преди две години.
Намирах се в голяма книжарница, огромна. И си ровя на воля.
Харесах си един албум, издание на Скира, цена 90 евро. Обаче хартиената му подвързия закъсана от едната страна. Питам книжаря, дали има друг. Той рови в компютъра и ми казва - не, няма и веднага ми предлага отстъпка за да взема този. Аз обаче искам чисто нов, не със скъсана подвързия. Тогава той ми отваря един сайт и ми показва, че мога да си поръчам книгата с доставка, а за територията на Кьолн, Бон и Дюселдорф /те са относително близо/ и с безплатна доставка. Дори може той да ми я поръча и след две седмици да мина и да я взема от него. Но да я платя сега. Колко? И за мое учудване се оказа, че в сайта цената е 69 евро, тоест с 21 евро по малко и той иска 69 евро. Питам, как така - продава за 90, а сега иска 69? И той ми отговаря, че това е ДОСТАВКА за след две седмици и, че това да взема нещо ТУК и СЕГА струва ПАРИ /магазин/ и е нормално да е така.

Изводите за вас.


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: rolla   
Дата:   11-01-08 11:37

nomadsl,[smilie24] страхотно е това което разказваш!Мисля обаче ,че човека просто ти е направил услуга,ей така просто защото се е почувствал неудобно че има само една бройка и тя е дефектна..

ALBIREO,[smilie24] ,ако имах такава опция-да!Разбира се ,че ще се възползвам.Ако имах познат в завода,който може да ми ги достави по "цени на едро" също бих се възползвал,и на подарък от шефа на Тойота не бих отказал...обаче нямам такава опция...за това чакам доставка чрез магазина...нормално е през колкото повече хора минава една стока,толкова по-скъпа ти стъпва на тебе.Няма как някой да бачка за нула.Естествено надценката трябва да е в границите на нормалното(а тя за всеки е различна).
Мисля обаче ,че не трябва да се сравняват цените в България с тези в УСА.
Ето цени във франция например:
[url=http://www3.fnac.com/item/node.do?
OrderInSession=1&filter=&NID=7112864&PID
=34190&SID=b1385588-eec0-463c-109f-26b55
4f364c1&TTL=090720081030&Origin=FnacAff&
page=1&ajax=0&UID=0F93334AF-DBBB-38C1-FE61
-DFE3644E53CE fnac.com

а!Изчезва ми линка...[smile]



Публикацията е редактирана (11-01-08 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   11-01-08 11:39

Моля,да не се карате.Тук не искам да обсъждам какви са българските фирми,не за това ми беше въпроса,а дали това не е някаква уловка,тъй като досега не съм пазарувал от там и не съм много "в час"!Дали аз не пропускам нещо в описанието,което води до тази цена!Относно българските фирми-всеки сам да си решава.
Благодаря Ви,все пак за мненията,някои ми бяха полезни!


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-08 11:50

Еми mujimasa,
5Д в павилиона е 4200 лева.

В щатите е 2000 лева.
Щом митото, транспорта и ддс-то нямат значение, купи ми едно 5д за 2000 лв и ще спечелиш 500 лв веднага.

На чужд гръб лесно се правят сметки, ама реалността е малко по-различна. Търговеца затова е търговец, за да слага надценки. Който може да спестява от мита и ддс-та е щастливец и няма смисъл да се занимава с търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: navy   
Дата:   11-01-08 11:51

Я купи и едно за мен, плащам ти го на момента [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: bouncer   
Дата:   11-01-08 12:01

919лв с ДДС би трябвало да струва този обектив според BH.Ще проверя цената в Павилиона и ще се корегира...


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: navy   
Дата:   11-01-08 12:04

Аз му казах на човека да се обади и да не прави драми, случват се пропуски или неактуализирани цени [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: bouncer   
Дата:   11-01-08 12:11

Вече е актуална, доколкото може да бъде разбира се[shtrak]
За Nomadsl-oбективите имат 6.7% мито, което събрано с 20% ДДС прави почти 27% оскъпяване + транспорт и т.н.



Публикацията е редактирана (11-01-08 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: borisyankov   
Дата:   11-01-08 12:17

Да знаем друг път да се обждаме за корекция на цени [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: bouncer   
Дата:   11-01-08 12:37

На по-често продавани продукти не се налага[smilie5]



Публикацията е редактирана (11-01-08 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   11-01-08 12:42

Мисля,че никъде не съм коментирал политиката на българските търговци,а зададох съвсем друг въпрос!
CanoniO-никъде не съм казвал,че няма значение-това не са мои реплики!Пак казвам-всеки сам си решава къде да си похарчи парите!
Пуснах темата,защото разликата ми се стори фрапантна в сравнение с ценовите разлики на другите обективи и се безпокоях,да няма нещо нередно.Това е!

bouncer-Радостен съм от факта,че така бързо се реагира!

navy-прав беше,но не аз направих драмата!

В крайна сметка всичко е добре,когато завършва добре!


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: elrisha   
Дата:   11-01-08 12:49

Автор: CanoniO
Дата: 11-01-08 11:50

Еми mujimasa,
5Д в павилиона е 4200 лева.

В щатите е 2000 лева.
---------------------------------
Канонио, къде е 2000 лв?!?!
Виж, 2000 ЩАТСКИ ДОЛАРА - да, ама ЛЕВА...?!?![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-08 13:13

Ми елриша,
3 пъти излиза в ибей ново тяло за 1700$ вече. Пълен комплект.
Пример:

Чисто ново 5Д за 1700$


http://i6.ebayimg.com/04/i/000/cd/86/db5d_1_b.JPG



Не мога да сложа линка, щото е дълъг.Номера на търга е 320198741630. Виж си го в ибей.



Но далаверата не е там. За 2138$ купуваш:

5д тяло
Sigma 28-70mm f2.8-4
Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro
Titanium .45x Wide Angle Lens
Lowepro CompuDaypack раница
3 Piece HIGH Resolution Filter Kit
8GB 120x HIGH SPEED Compact Flash
USB Compact Flash Card Reader
Deluxe Video & Photo Tripod
Professional 3 Pc. Lens Cleaning Kit


Номера е 290195889441


http://www.shopsunshine.com/gallery/5D_3ProLens_8gb120x_dsn.jpg




А ти ми кажи сега, като продадеш обективите и другите джуджавки, колко може да излезе тяло 5Д.....

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: behemoth   
Дата:   11-01-08 13:18

CanoniO - в момента в който мине българската граница на този комплект цената се вдига поне със 20%

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-08 13:25

behemoth,
не е само 20%. Купчина още разходи.


Сложи 20% на 2138$.
Прибави още 200$ транспорт и митнически разходи. Цената порастна.
Аз затова казвам на всички герои, дето плямпат из форума, че могат да вкарват без мито и ддс - купуват ми това нещо за 2138$, носят ми го, и им давам подарък 500 лева. Цяла тема бях пуснал. Никой не ще да изкара 500 лева.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-08 13:37

Еми то и прясното мляко го изкупуват по 20ст. литъра, а на вас обезмаслено го продават по близо 2 лв. Там що не ривете?

Автор: vladod
Дата: 11-01-08 09:48

Не ми трябват нито едно от трите изброени по-горе:
1. транспорт и застраховка
2. мито
3. ддс
Искам обектива да ми излезе на по-приемлива цена, така че на цената на 2 да имам 3


Еми такъв да оди в щатско и да си го пазари за колкото пише на сайта. Па ако успее да го открадне - и още по-евтино ще му излезе...

Значи аз ако нямам нещо на склад, трябва да не го продавам на обявената при мен цена, а на китайската, плюс разходите за доставка? Е що да се напъвам тогава - ква ми е далаверата? Производителят печели, транспортната фирма печели, а аз правя услуга на г-н купувача... Ей го е е Китай - да си го поръча и да си го достави самичък.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-08 13:48

Аз ще изчакам ПМА-то, и февруари си поръчвам това:
130188478713

5D DSLR + EF 24-105mm IS L = 2,599 $


Само 24-105 тук на магазина е 1600$[smilie18] Аз ще го пусна за 1400$, щото не го искам.

И 5д става на цената на 400Д[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



ПС: ще си платя и мито, и ддс и транспорт и ще почерпя[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-01-08 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: elrisha   
Дата:   11-01-08 13:57

Канониоо, душа, ние сега за Ибей ли си говориме ,за БиЕч ли, за Фотопавилион ли?!

Виж, то и тук може да си намериш още по-евтин...е,верно,че ще е малко краден ,ама явно теб не те вълнуват тия неща[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: Георги   
Дата:   11-01-08 13:58

канонио, освен теб още 10тина човека поне си го мислят това, предвиди че е възможно цената на изкъшкване на 24-105 да е доста надолу [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-08 14:04

elrisha,

пита ме къде е 2000 лв, показах ти.

Всеки пазарИ откъдето намери за добре.
Аз предпочитам ибей. Има хора, които продават от 98-ма година, имат 20000 продажби и 99% рейтинг. Никога няма да те излъжат. Дори си прибират дефектната стока по-лесно, отколко в нашите магазини.

Сайтовете за техника по света не са ограничени само до БиЕйч и Адорама. Има мноооооого други.....



Публикацията е редактирана (11-01-08 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-08 14:05

Георги,
тя цената на комплекта и там ще падне още малко :))

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: navy   
Дата:   11-01-08 14:25

ша дадете да снимам с 5д, науи?

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: SLR   
Дата:   11-01-08 14:37

mujimasa,
преди време един такъв обектив вися в базара за 600 лева, и повече от 2 седмици му се насландисваха[smilie8]

Важното е да уцелиш момента и да имаш кеш[smilie3]
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-08 14:52

Никсън,
1963 е manufacturer number. Какво означава ако номера е 1963?

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   11-01-08 14:53

SLR-въх,уби ма!Уж минавам от там,но такава офрта не съм виждал,ако бях,то на момента го отнасях.Ами това си е-Роди ме мамо с късмет,па ме хвърли на смет!

А,относно търговията,търговците,купувачите и т.н.,както беше казал Нави-то,който от където му е кеф,оттам да си ги зима(май нещо подобно беше,ако ли не е,моля за извиниение)...


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: SLR   
Дата:   11-01-08 15:04

mujimasa, тогава някакъв пич си разпродаваше 3-4 обектива и едно тяло.Всичките бяха на много добри цени.
Определено в Базара изкачат понякога страшни оферти[smilie7]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-08 15:40

Васил Къркеланов беше пича, а обектива беше по-евтин, ако се не лъжа[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-08 15:43

въобще не се и лъжа, заминал си е за 345 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   11-01-08 15:46

GenaDP,
колкото и да ти се вижда странно, изглежда натам върви света. Моята случка от Кьолн доста ме беше впечатлила, така че я разказах на доста хора. Оказа се, ча мой познат е имал сходен случай в ... Париж.
Решил да си прави подарък - часовник. Става въпрос за хубав часовник - такъв за 4, 5, 6 000 евро. /Аудемар Пике/. Оказало се, че комбинацията между каишка, заключвалка, цвят на циферблата и комбинацията от метали, от които трябва да е изпълнен корпуса , я НЯМА В НАЛИЧНОСТ. Доставка - 3 седмици. И поради тази причина дискаунт от 20 %. Естествено с предплата - около 30%. Моят познат бил леко озадачен, дали не е някаква шашма, но магазина сериозен, със сериозни референции. Консултанта вежливо го успокоил, че това е нормална практика, тъй като не поемат търговски риск и не затварят пари - просто доставака е.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: navy   
Дата:   11-01-08 15:49

А за къстъм поръчките винаги се е плащало в повече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-08 15:49

nomadsl,
това го разкажи на Канон-БГ, където надценките са 100 % по време на промоции.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-08 18:21

nomadsl, ми що не пазариш от Париж ве?

И не знам що смяташ, че тая 20% отстъпка представлява цялата печалба на търговеца, и той прави доставката без печалба.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-01-08 18:33

А защо решихте, че най-изгодно е да се пазарува от B&H?
По интернет - може би, но ако си там на място? Далеч не е най-добрият вариант [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: vladod   
Дата:   11-01-08 19:24

GenaDP, точно така и правя, а разликата в цената отива за моята екскурзия, а не за теб като търговец [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: navy   
Дата:   11-01-08 19:26

250 лева за екскурзия... ей, много тънко минавате, и то с цяла значеща нула [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: borisyankov   
Дата:   11-01-08 19:27

Дайте линк за тези обективи евтините в базара, да видим какво е било :)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: canonio   
Дата:   12-01-08 00:00

Туй за 500 лева не е ли такова:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=164067&t=164067&phorum_uriauth

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: didesignbg   
Дата:   12-01-08 06:36

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=141383&t=141111




Публикацията е редактирана (12-01-08 06:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   12-01-08 10:07

GenaDP,
възможно е да не е цялата печалба, разбира се. При скъпите часовници маржовете са 40 - 45 %. Интересното е тенденцията - самият търговец е наясно, че когато има доставка за сигурна сделка, цената трябва да е значително по-ниска.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: vladod   
Дата:   12-01-08 12:01

В България има вече търговци, които го знаят това и го прилагат успешно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: bmafiaw   
Дата:   13-01-08 01:14

$ 459.95 + 80$ доставка x 1.33 курса за деня x 20 % ДДС + 6% мито + 15 лв освобождаване от митница + 15 лв митническа декларация = 940 лв без гаранция! Не че ти трябва гаранция ! тва е ти си решаваш от каде да го вземиш , внасял сам и това с точните такси.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: boni   
Дата:   13-01-08 01:22

Bmafia, браво, хубава сметка:) В павилиона е 919лв с ДДС и гаранция.



Публикацията е редактирана (13-01-08 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: bmafiaw   
Дата:   13-01-08 02:06

Аз до 2 3 месеца най вероятно ще си докарвам 70-200 от САЩ но ше ми го носи някой в багажа си тогава наистина ше ми излезне по евтино ама ако платиш всичките такси си малко в .ГЗ ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: GenaDP   
Дата:   13-01-08 03:07

Не говорим за куфарната търговия. С нея нито мога, нито искам да се боря. Ама що не земеш да си донесеш от щатско пералня да речем - да видим как ше стане тая работа...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »