Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   10-01-08 22:11

Докато се рових попаднах на това:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/36956-GREY/Nikon_1963_Zoom_Wide_Angle_Telephoto_AF.html


По курса за деня излиза по-малко от 700лв. без транспортните разходи. Но същият(поне така си мисля) го намирам в Павилиона за 1250лв.
Та въпроса ми е:
Дали не се бъркам нещо или всичко си е така,както си го мисля?...


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: Стоев   
Дата:   10-01-08 22:12

Ами там е с транспорта де[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: n1x0n   
Дата:   10-01-08 22:13

1963?

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: navy   
Дата:   10-01-08 22:14

Нещо може да бъркаш или някои цени да не са актуализирани, освен това цената в щатско е:
1. без транспорт и застраховка
2. без мито
3. без ддс

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: джъмбо   
Дата:   10-01-08 22:14

в момента съм набучил на моя никон такъв докато чакам 24-70

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   10-01-08 22:17

Нави-добре де,ама чак пък толкова голяма разлика и то в не много висок ценови диапазон?Гледам другите цени и там такава разлика няма-заради споменатите от теб неща,но за този специално нещо...

Никсъне,какво визираш с това-не ги разбирам тези неща [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: navy   
Дата:   10-01-08 22:19

Може да е печатна грешка... или друг модел.
Ако ме интересува аз им се обаждам, покзвам, питам и всичко си идва на мястото [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   10-01-08 22:19

джъмбо,може ли да ми пратиш някакъв кадър с този обектив в РОУ?Обещавам [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: asahi   
Дата:   10-01-08 22:20

Ми звънни в павилиона и питай. Може да те изненадат приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   10-01-08 22:23

асахи-мисля да е утре,че сега май няма да ми отговорят!

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   11-01-08 09:18

mujimasa,
възможно е цената на продукта в Павилиона да е надута много.
По принцип, когато извършваната услуга е просто спедиция, трябва да има само цена за спедиция - сравнима с тази на други пощи /TNT,DHL,In Time и др./. Плюс цената на продукта и направените банкови такси по плащането /дребна сума/. Аз имах лош опит с Павилиона в разговори за един обектив, освен гореспоменатото имаше и печалба. Това е все едно пощата, освен марка, да се опита и да продаде писмото на получателя.
Нонсенс.
Това не е търговия, в която продавачът те е спечелил за даден продукт с кампания и наличност в дистрибуторската мрежа. Това е проста доставка.

Нейви, цената в B&H включва едногодишна гарация към /B&H/. ДДС не включва. Мита, голяма част от фотопродуктите нямат за БГ.

Поздрави.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: borisyankov   
Дата:   11-01-08 09:27

nomadsl, говориш с термини и звучиш компетентно ама не са ти съвсем ясни нещата.

Това дали има гаранция към B&H какво ти дреме? Колко ще ти струва като пари и време да им го пращаш за поправка?

И май бъркаш Павилиона със DHL?!?

А че е висока цената в БГ, вече е друг въпрос.
Аз бих си го поръчал от B&H и сигурно ще излезе към хилядарка.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: vladod   
Дата:   11-01-08 09:48

Не ми трябват нито едно от трите изброени по-горе:
1. транспорт и застраховка
2. мито
3. ддс
Искам обектива да ми излезе на по-приемлива цена, така че на цената на 2 да имам 3

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   11-01-08 10:04

borisyankov ,
опитвам се да направя разграничение между търговия и доставка, пък който ме разбрал - разбрал.
Имам впредвид, че в цената на B&H e включена /като пари/ гаранция за 1 год. Дали гаранцията е за една или друга страна, тя като количество пари е сравнима. Така, че дали гаранцията е към Павилиона - цената на тази гаранция трябва да е еквивалентна с цената на другата гаранция.При еднакви срокове.
А ако някой иска да бъде търговец, а не доставчик - той купува по едрова цена, по-ниска от крайната клиентска цена /например на B&H/ и тогава може да си прибави печалба по свой вкус. Но това го прави за свой риск и ЗАТВАРЯ пари за наличност. Ако продукта го имаше на лавицата на Павилиона - цената въобще не може да се коментира.
Но в случая става дума за проста доставка.
В моя случай за обектив на ZEISS, да не мислиш, че щяха да изградят сервиз на ZEISS за да поемат гаранционно обслужване.
И не аз бъркам Павилиона с DHL - те самите не могат да се определят.
Защото или си търговец с НАЛИЧНОСТИ и СЕРВИЗНА БАЗА и формираш адекватна за това цена , или си доставчик на непредлагани от теб продукти и формираш цена за пощенски разходи.

Поздрави.


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: v_iliev   
Дата:   11-01-08 10:14

mujimasa, ти кого питаш? Нас, които можем само да гадаем какъв е случая или павилиона, които вероятно знаят какъв е случая.
Питай си ги тях, имат телефони, сигурно ще ти кажат. Като си питал тука само си дал тема за празни философии на големите разбирачи и на разни като гореписалия, които си има вземане даване с павилиона по други направления и гледат да използват момента да позлобарят малко.



Публикацията е редактирана (11-01-08 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-01-08 10:29

Реално в случая, цената на този обектив, купен от Б&Х излиза около 860-900 лева с ВСИЧКО включено в нея.

Очевидно е, че българските бизнесмени докато не седнат да си свършат работата както трябва, много хора ще предпочитат покупка от USA или алтернативна доставка.
ФАКТ с който бизнесът явно не иска да се съобрази [smilie23]

Напълно съм съгласен с номада [smilie24]
Това, че не са си организирали нещата правилно си е за тяхна сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: doca   
Дата:   11-01-08 10:36

Тя тази одисея с цените край няма, но тук във форума има хора, които са свързани с Павилиона, както и поддръжката на този сайт например, предполагам че частично става и от реклама, а един от сериозните клиенти е Павилиона, което е нормално.
Ненормални обаче са цените въобще в България, защото ценообразуването по света става по-същите критерии, но с други хора, живяли над 200 години в условия, в които ние едва прохождаме.
Не може да очакваме че с 1-2 поколения нещата ще се оправят. Виж за децата ми, които са на по 25-30 години, може би.
Да се надяваме.



Публикацията е редактирана (11-01-08 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   11-01-08 10:41

v_iliev,
Моите постове са информационни и разяснителни.
Твоят е "емоционално" насочен и с квалификации - бих казал леко обидни.
Предлагам ти да насочиш емоционалната си нагласа в развиване на забележителните ти успехи в областта на фотографията, както е видно от профила.
Обръщението на "ти" не е пренебрежително, използувам го в колегиален дух, в съответствие с твоето обръщение към mujimasa.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: rolla   
Дата:   11-01-08 10:47

Когато си поръчвам части за тойотката и се оказва ,че трябва да почакам 30 дена за доставка от Япония(че тук я нямат на склад) ,това значе ли ,че трябва да я платя на актуалната цена в Япония?Магазина ,който продава стотици други части,нямайки моята в наличност,превръща ли се в спедиторска фирма автоматично?

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: shama   
Дата:   11-01-08 10:56

Напълно възможно е
Аз когато си взех от този сайт 17-40/4Л за 650$ с гаранция за САЩ и безплатна доставка за 3-4 дни мисля, в Бг цената му беше 1500-1600лв сам си направи сметката, почти двойно (ако си там де), иначе за ддс нз

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: джъмбо   
Дата:   11-01-08 10:59

ами файла е около едно 15 мб.... коя поща ще го поеме?

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-01-08 10:59

rolla - ами ако имаш опция познат да ти ги донесе хем по-бързо, хем по-евтино, нали ще се възползваш? Много хора имат приятели/познати, които пътуват за и от USA.
Клиентите на павилиона и синтезиса са хора, които нямат такива познати, не ги интересува разликата в парите и държат на БГ гаранцията. Останалите продажби са за дреболии, чиято стойност не е от значение.

Лесно е да се обвинят клиентите, че не влизат в магазина, но това не е правилна стратегия.
Правилната е да намериш начин да ти отворят вратата и да си тръгнат доволни, а ти да си на печалба [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: nomadsl   
Дата:   11-01-08 11:22

rolla,
във връзка с твоя въпрос имах следния случай в Кьолн, преди две години.
Намирах се в голяма книжарница, огромна. И си ровя на воля.
Харесах си един албум, издание на Скира, цена 90 евро. Обаче хартиената му подвързия закъсана от едната страна. Питам книжаря, дали има друг. Той рови в компютъра и ми казва - не, няма и веднага ми предлага отстъпка за да взема този. Аз обаче искам чисто нов, не със скъсана подвързия. Тогава той ми отваря един сайт и ми показва, че мога да си поръчам книгата с доставка, а за територията на Кьолн, Бон и Дюселдорф /те са относително близо/ и с безплатна доставка. Дори може той да ми я поръча и след две седмици да мина и да я взема от него. Но да я платя сега. Колко? И за мое учудване се оказа, че в сайта цената е 69 евро, тоест с 21 евро по малко и той иска 69 евро. Питам, как така - продава за 90, а сега иска 69? И той ми отговаря, че това е ДОСТАВКА за след две седмици и, че това да взема нещо ТУК и СЕГА струва ПАРИ /магазин/ и е нормално да е така.

Изводите за вас.


Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: rolla   
Дата:   11-01-08 11:37

nomadsl,[smilie24] страхотно е това което разказваш!Мисля обаче ,че човека просто ти е направил услуга,ей така просто защото се е почувствал неудобно че има само една бройка и тя е дефектна..

ALBIREO,[smilie24] ,ако имах такава опция-да!Разбира се ,че ще се възползвам.Ако имах познат в завода,който може да ми ги достави по "цени на едро" също бих се възползвал,и на подарък от шефа на Тойота не бих отказал...обаче нямам такава опция...за това чакам доставка чрез магазина...нормално е през колкото повече хора минава една стока,толкова по-скъпа ти стъпва на тебе.Няма как някой да бачка за нула.Естествено надценката трябва да е в границите на нормалното(а тя за всеки е различна).
Мисля обаче ,че не трябва да се сравняват цените в България с тези в УСА.
Ето цени във франция например:
[url=http://www3.fnac.com/item/node.do?
OrderInSession=1&filter=&NID=7112864&PID
=34190&SID=b1385588-eec0-463c-109f-26b55
4f364c1&TTL=090720081030&Origin=FnacAff&
page=1&ajax=0&UID=0F93334AF-DBBB-38C1-FE61
-DFE3644E53CE fnac.com

а!Изчезва ми линка...[smile]



Публикацията е редактирана (11-01-08 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Уловка ли или...?(цена на обектив)
Автор: mujimasa   
Дата:   11-01-08 11:39

Моля,да не се карате.Тук не искам да обсъждам какви са българските фирми,не за това ми беше въпроса,а дали това не е някаква уловка,тъй като досега не съм пазарувал от там и не съм много "в час"!Дали аз не пропускам нещо в описанието,което води до тази цена!Относно българските фирми-всеки сам да си решава.
Благодаря Ви,все пак за мненията,някои ми бяха полезни!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »