Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: otkata   
Дата:   10-01-08 10:54

Освен в Сони България могат ли някъде да ми настроят фокуса на алфата.
При Зентекс и ИДС не става [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-01-08 10:58

Бони май беше пускал тема преди време и мисля че на Д70 беше успял да коригира фокуса [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: pandishpan   
Дата:   10-01-08 10:59

много успешно го правят в сервиза на ИДС Св.Драгиев може да го уреди,ако му нямаш тел мога да ти го дам,но не те съветвам да го пипаш!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: otkata   
Дата:   10-01-08 11:03

Обаждах се в сервиза на ИДС казаха ми, че не могат [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-08 11:13

нямаш проблем настройката най-вероятно.

Ако имаше проблем с калибрирането с тестовата диаграма щеше да се види проблем.

А100 доколкото съм чел им по голям толеранс на АФ-а за да е по-бърз. ама и това не мисля че ти е проблем. Това пречи при AF-C ако следиш някой обект щото АФ тромаво реагира и на големи стъпки, което пък води до там че като цъкнеш снимка 50% е шанса да излезе с мек фокус.

Най-вероятно ти мърдаш или обекта дето снимаш мърда във времето между заключване на фокуса и самата снимка.

Малко се упражнявай. [beer]

И аз в началото като взех км5д, тествах фокуси и си мислих че май нещо не съм уцелил бройка или марка. Добре че един познат с никон ме светна че ЗАУ-то има нужда от upgrade и е много малко вероятно апарата или обективите да са неточни. Пък и ти нали прави вече тестове с диаграмите и статив и всичко беше точно?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: tantris   
Дата:   10-01-08 11:34

И аз преди 2 дена параноясах на тема фокус , правейки своеобразен тест с каноните ми. В крайна сметка виновно се оказа ЗАУ-то, щото избирало прекалено малки обекти за фокусиране, които не покриват изцяло централната АФ- точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: otkata   
Дата:   10-01-08 11:56

hotsnail, точно при тестовата диаграма сега на светло има проблем [smilie2]. Вчера на тъмното показа различни резултати, но сега на светло определено отива назад. Забелязва се най-много като снимам от метър и повече разстояние.
Казвайте къде да го нося. В краен случай в Сони

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: navy   
Дата:   10-01-08 12:07

Тантрис, на цанонъ АФ зоните са големи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: Stoyan_5   
Дата:   10-01-08 12:07

otkata - убеден съм, че апаратчето ти е съвсем наред.

Спазвай точно инструкциите при провеждане на теста!
Какво значи на тъмно, на светло?
Ползвай светкавица!
Последното е задължително!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: loveforever   
Дата:   10-01-08 14:44

Няма ли достатъчно светлина фокуса може да не е прецизен и това е за всеки апарат.

Иначе за инфо телефона на сервиза на Сони-България е 02/858-01-02, но не те съветвам да го ремонтираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: pacy4   
Дата:   10-01-08 14:58

Пробвай при morfei, поправя всичко,но пръво трябва да си сигурен , че имаш проблем наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-08 20:09

Само за инфо тестовете нали ги прави

1. От статив

2. С 2 секунди таймер

3. На максимална бленда

4. На достатъчно разстояние за да можеш да фокусираш

5. Без светкавици

6. Има една опция приоритет на shutter или приоритет на фокус - това трябва да е с приоритет на фокуса да не вземе да щракне преди да е фокусирал.

Слабото осветление затруднява АФ-а ама поне на минолтата ако фокусира успешно е успешно. Е сега си щраках с 50 1.7 остро и точно 10 от 10

Това дето ти писах е че АФ-Ц (continuous) е малко муден, не значи че си се прекарал с А100. Все пак АФ-а добър колкото на голямата част от другите апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-08 20:14

http://picasaweb.google.bg/karaatanasov/5017tests/photo?authkey=vsOFGZ3pS_8#5153912336355644370



Публикацията е редактирана (10-01-08 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: Sianka   
Дата:   11-01-08 21:55

Ако намериш къде да ти оправят проклетия фокус моля те обади се.Носих го вече в Сони и след като го бавиха около месец накрая му смениха софтуера и казаха че аз не мога да снимам...[thankyou] За да е по-сигурно че аз не греша,дадох да го пробват и други познати които не снимат от вчера,е излиза че или са направили апарат за гении или е доста зле като за начало...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-08 23:09

Според мен порчете какво пише по мрежата. Изключително внимателно си проверете фокуса. Вече писах някъде някой основни моменти за да си гарантирате успех на теста.

Може би е добре да пробвате и няколко обектива преди да обвините апарата.

Пробвайте и с някакви шишенца или монети които да са успоредни на фокусната равнина.

Иначе може да вземете някой идеи какво причинява проблеми с фокуса и как се ремонтира от връзките по-долу. Обаче искрено вярвам че сте в дълбока заблуда. Не е никак лесно да се щрака с много широко и да се вади добър резултат особено ако снимаш от ръка подвижни обекти т.е. портрети.

http://www.mhohner.de/minolta/faq.php#backfocus

http://dyxum.com/dforum/forum_posts.asp?TID=23251&PN=1


Тъп пример да дам наскоро си купих от един колега от форума 28 1.8 обектив и като го пробвах на улицата всичките снимки бяха със стабилен backfocus. Ама после в къщи от статива всичко си дойде на мястото. Вчера дори щерката щракнах няколко пъти успешно.



Публикацията е редактирана (11-01-08 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: tedkata   
Дата:   11-01-08 23:12

Ако си по-куражлия може да пробваш и сам. Ето 2 линка за service manuals на А100:

http://stuff.rootshell.ru/DSLR-A100_L2.pdf

http://stuff.rootshell.ru/DSLR-A100_L3.pdf


Поразгледай внимателно първия manual т.е. DSLR-A100_L2.pdf (на страница 2-18). Там е описано как става корекцията в положението на AF сензора - с помощта на 3 винта на дъното на апарата (може би под лепенката). Някъде из форумите пишеше, че един - двама са успели да го нагласят. Успех![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: tjman   
Дата:   11-01-08 23:27

Супер полезни линкове!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде могат да настроят фокуса на А100
Автор: PeterPAN   
Дата:   13-01-08 18:40

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »