Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За стабилизацията
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-08 23:28

Интересна статия е написал един от узастниците в Сони форума на Дпревю. реших да споделя защото на няколко пъти в този форум дървени философи обясняват как стабилизацията на сензора е фира и няма к физически да рбаоти с дълги обективи пък за ФФ е съвсем невъзможна.

Оказва се това не е точно така. Необходимите премествания на сензора са много много малки в действителност и няма проблем да се стабилизират доста дълги обективи с ФФ матрица без да се появи ужасно винетиране или да се погази някой физически закон (теорията на относителноста например т.е. максималната скорост от 300 000 км/с).

Според автора до към 1 000 мм обектив може перфектно да се стабилизира с ФФ матричка.

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1037&thread=26363845


Абе има някой елементи дето ме притесняват в сметките за скоростта на движение но като амплитуда мисля че човека добре го е сметнал и явно проблем няма.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: fff   
Дата:   10-01-08 00:15

Аз не знам някой да е твърдял, че е невъзможно стабилизиране на дълъг обектив с матрица. По-скоро се говори за удобството при фокусиране и кадриране със стабилизиран дълъг обектив!



Публикацията е редактирана (10-01-08 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-01-08 00:19

Ем на 300мм като цъкна стабилизацията, понякога кадърът ми мърда с около 1/5 на някъде... Ако това не го видя по време на кадриране - лошо.
На 600 не знам как ще е... А на 600 + х2... не ми се мисли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: tantris   
Дата:   10-01-08 00:21

Аз пък се питам при стабилизация на сензора не би ли имало проблем с автофокуса особено при снимане на отдалечен обект с телеобектив? С оптическата стабилизация образът във визьора също е стабилиен , което позволява да се държат точките на авто-фокуса там където желаем. От друга страна кадрирането при подобни ситуации би трябвало да е по-неудобно отколкото при системите с оптическа стабилизация[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: boni   
Дата:   10-01-08 00:24

Тантрис, така е, това е недостатък на стабилизацията на сензора. Не помага при фокуса с много дълги обективи. От друга страна пък е незаменимо, когато се снима при много ниска осветеност с обективи тип 85/1.4, 50/1.4 и т.н., тъй като такива обективи със стабилизация няма за сега:)
Всяко нещо си има плюсове и минуси.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: tantris   
Дата:   10-01-08 00:38

Мда, всяко нещо си има своите Vor- i Nachteile[smilie21]
Леле като наизлязат каноните и никоните със стабилизация на сензора - кеф ти семки, кеф ти леблебия!

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-01-08 00:43

Няма да излязат скоро.
Няма причина, освен ако не са по-модерни и да си говорят с оптичната стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: boni   
Дата:   10-01-08 00:46

Мхм, мое и да си говорят:)

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: tantris   
Дата:   10-01-08 00:51

а, просто при включване на оптичната ще изключва тая на сензора. Това вече май го има при сони.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-01-08 00:52

Може или ще си? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: boni   
Дата:   10-01-08 00:55

Може да си говорят и без да се самоизключват...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-01-08 00:55

тантрис - ако канон пускат подобна щуротия, единствено биха имали смисъл от "комуникираща" си стабилизация. С това ще са уникални на пазара, освен ако и друг не го предложи. А ако друг го предложи, те задължително ще трябва да го направят, защото имат най-богата гама стабилизирани обективи и ще кажат "Ето, пак сме номер 1. Имаме най-много стабилизирани обективи и стабилизирани матрици." [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: asahi   
Дата:   10-01-08 00:56

Бай Адамс никога не е изключвал стабилизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: tantris   
Дата:   10-01-08 01:02

ALBIREO , сега канон си имат други проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-01-08 01:09

Те нямат, ние потребителите им имаме [smilie8]
Ама да не сменям темата...
Иначе стабилизацията е хубаво нещо. Помага, но в кошара не вкарва.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-08 07:38

Да това за АФ-а и кадрирането е вярно за сегашните модели на Сони и Пентакс. Обаче Олимпус май са решили и този проблем на 50% с е-510 а със сигурност и на е-3 (не съм го виждал). Пък никон решиха другите 50%

Електронен визьор + контрастен АФ по главния сензор би отговорил и на двата проблема.

Лошото е че тогава на дълги обективи ръчния АФ ще си пречи с кадрирането т.е. ако трябва да увеличиш изображението във визьора за да фокусираш ще се изгуби голямата картинка е-510 май така работи?). Последното мисля че е проблем на ергономия, които може да се реши без много проблеми със софтуера.

От това което виждам явно фирмите като Сони, Пентакс и Олимпус слушат много внимателно клиентите си. Вярвам, че не е далеч деня, когато ще има апарат решаващ проблема с АФ-а и кадрирането. Знаели човек може би още тази година - и сони и пентакс тепърва ще пускат електронни визьори, пък олимпус вече имат много опит.

А от големите фирми мисля че никон биха рискували първи с комбинирама система за стабилизация. Пак може да е скоро (до година и половина?) щото д40/ д40х почнаха да се износват и е дорбе никон да мушнат някоя нова хитринка.



Публикацията е редактирана (10-01-08 07:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: pacy4   
Дата:   10-01-08 09:28

чакам canon 450д- фул фрейм със стабилизирана матрица и карбоново тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: vga   
Дата:   10-01-08 09:40

брей какви драми.... аз пък съм готов да се закълня че също имам апарат със стабилизирана матрица.но сигурно съм попаднал да специална бройка Д200, но съм 100% сигурен че матрицата е толкова стабилизирана че досега нито веднъж не е мръднала! [smilie10] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: Георги   
Дата:   10-01-08 09:41

накрая ще сложат и телевизия в тия апарати, кафа [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-01-08 09:42

Ех тая стабилизация.[smile]
Ценови инструмент и патерица за неопитния.
Евтин трик как да се пласират като масовка тъмни стъкла.
Главният проблем е не как ще си стабилизираш апарата, а как ще стабилизираш обекта/тите да не мърдат. А за това аз знам само един ефективен начин - светли обективи [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: Георги   
Дата:   10-01-08 09:43

светли обективи [smilie23] [smilie3] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: Synthy   
Дата:   10-01-08 09:49

вие пък какво разбирате от фотография - светли обективи, тъмни обективи... един самсунг с фокус фрии прави същите снимки кат некоя 2 килограмова кошница... се са 8МР нали, кво толкоз тогава

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: didesignbg   
Дата:   10-01-08 09:55

стига бе фокус фри не го ли забраниха вече[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-01-08 10:10

Фри не рфи, това е положението.
Или го можеш, или го мажеш [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: Synthy   
Дата:   10-01-08 10:17

и после викаш че е артЪ ли?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »