Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Blue Sky- слайдшоу
Автор: ogimag   
Дата:   02-01-08 20:05

.

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky
Автор: ogimag   
Дата:   02-01-08 20:06

https://photo-forum.net/sitepics/misc/Ogimag1.exe




Публикацията е редактирана (03-01-08 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky
Автор: nabis   
Дата:   02-01-08 20:16

Оги, кажи поне какво е това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky
Автор: ogimag   
Дата:   02-01-08 20:19

Слайдшоу [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky
Автор: tractorista   
Дата:   02-01-08 20:20

12 мегабайта .exe файл е само скрийнсейвър, в който доста добре може да е укрит некой зловред[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky
Автор: ogimag   
Дата:   02-01-08 20:25

Трактористе- как би искал да изглежда един файл на ProShowGold? Може би с разширение .pdf [smilie10]
Разбираш ги тези работи със скрийнсейвърите ти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: nabis   
Дата:   02-01-08 20:40

Оги, надявам се само при мен да е този проблем... застана на 79% и не отлепя :(

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: coverdale84   
Дата:   02-01-08 20:44

Слайда е много хубав...Поздравления [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky
Автор: ogimag   
Дата:   03-01-08 10:56

Линка горе е сменен и вече е на сайта тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: nabis   
Дата:   09-01-08 16:43

Мн гот [smilie24]
Браво [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-01-08 18:21

Приемаш ли критика? [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: Coincidentia   
Дата:   09-01-08 19:36

Надявам се да приема критика, щото аз имам малко [smilie3]

Предполагам, че на заклетите планинари ще им е много гот, ама на мен ми стана леко скучно. Най-вече музичката една такава шантавка, тъжовна, а настроението на снимките е доста по-слънчево, може би някаква по-веселяшка мелодийка... нямаше кой знае каква драма, а по-скоро усещането е като за радост и възхищение от зимните планинности, та наистина можеше и по-динамично да беше...
Преливането също беше леко бавничко... да де, в общи линии мен ме влече към повече динамичност и приповдигнатост, ама вероятно твоето си усещане е било по-носталгично ли, знам ли... [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: ogimag   
Дата:   09-01-08 19:50

ALBIREO- приемам разбира се! Не се плаша от нея! [thankyou]
Coincidentia- [thankyou] Може наистина да е малко еднообразно, но това беше нагоре- спокойно и слънчево. Сняг и синьо небе. Точно това и се опитах да снимам и покажа. Първо измислих и заглавието- такова каквото е, пуснах търсачката и това бе първата МР3`ка, която намерих и харесах със същото име. Оттук насетне направих тайминга така, че снимките да се разпростират на цялото парче около 6 минути. Иначе ако беше по-кратко музиката свършваше внезапно накрая и бе неприятно. Но всъщност за мен остана удоволствието от няколко хубави часа прекарани сред природата, когато в София бе студ, мъгла, мръсотия, гадост... и самота.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-01-08 20:16

Ок [smilie24]
Значи - всичко е мое мнение с което не държа да бъдеш съгласен. Само да уточня.

Харесаха ми точно три снимки (т.е. злато по форумски) и други три ми се сториха "с потенциал". Останалите бяха пълнеж, а какво имам предвид:

- светлината е изключително неподходяща за точно тези снимки. Знам - трудно се снима в планината когато ти хрумне, но добре би било да се издебне друго време за тези снимки.
- центрираният хоризонт - не ми се връзва на нито една от снимките. Понякога е добре да се центрира, но в снимките от слайда никъде не намерих за уместно използването на този "похват".
- кадрите са не особено рязки. Даже прекалено мазни ми се сториха.
- рамката... не е лоша идея по принцип да има рамка, но като цяло, лично аз, рядко харесвам каквито и да било рамки...


За слайда като цяло:
- музиката не ми се стори подходяща.
- смяната е бавна и отегчителна. Колкото по-простичко и бързичко е смяната, толкова по-добре. Целта тук е да се гледат снимки, а не ефекти [smilie3]

Нямам какво друго да допълня, ще го гледам пак утре и ако видя нещо друго, ще пиша.

Поздрав и успех със следващия слайд [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: ogimag   
Дата:   09-01-08 20:51

ALBIREO- благодаря ти за отделеното време и думи! Аз не съм като един мой приятел- /насо/ да не търпя критика [smilie5]
Аз също си имам няколко любими снимки от тази серия и като им дойде времето ще ги пусна тях. Далече съм от мисълта, че всички 37 снимки може да са еднакво добри- особено като ги правиш за 3 часа.
Осветлението. Да- обедното не е най-подходящото, но го приех и като предизвикателство. На места има и доста сенки, които вкарах в кадрите и стана интересно. А директно снимане срещу слънцето почти без блик... почти успях и се кефя. Мразя бликове в кадъра!
Знам за композиционните правила и за централния хоризонт. Ако го има съм го направил защото на преден план има и нещо, което искам да вкарам в кадъра. Надявам се да не е много дразнещо!
За музиката писах горе.
Рамката е абсолютно еднаква във всички кадри за да не разсейва и натоварва. Абсолютно еднакъв размер на кадрите. Смяната на кадрите е само с един /стандартния/ ефект за да не разсейва. Малко бавна, но да кореспондира и със спокойствието на цялата презентация. (Виждал съм слайдове дето от ефекти ти се завива свят) [smilie25]
За контраста и резкостта- не знам [smilie8]. Не би трябвало. Ако липсва- то е от компресията и от самата програма. Ако не се лъжа като я правих накрая сложих качеството на медиум. Иначе е снимано при идеални светлинни условия, ИСО 100, бленди- 5,6- 8... високи скорости- няма причина.
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: kolov   
Дата:   09-01-08 21:16

[smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Blue Sky- слайдшоу
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-01-08 01:37

ogimag, почти при всяко представяне на диапорама (слайд) казвам едни и същи неща.
Виждам , че много хора искат и опитват да правят подобни филмчета, но почти никой не разбира , че това е ФИЛМ и се подчинява на кинематографичните закони, а не е свободен сбирщуляк от зле направени снимки показвани в какъв и да е музикален съпровод.
Кажи ми къде е началото , развитето на действието и края на твоя филм? Къде ти е поларзационния филтър, та небето да бъде наистина наситено синьо, а не измито. Какво ще промени в твоят филм , ако сменим началните и крайните кадри? Нищо!
Като, че ли нарочно непрекъснато кръстосваш хоризонтални с вертикални кадри, което дразни и е недопустимо. Слагането на рамки на снимките повече вреди на възприятието.
Просто си се разходил в снега около Алеко , поснимал си на воля и после си наредил десетки еднообразни снимки в съпровод на вяла музика.
Представял ли си си всичко това , ако е изкопирано на хартия и подредено в изложбена зала каква скука ще е?

Изкуството на слайда е не механичното поднасяне на 30-40 кадъра в съпровод на първата попаднала ни мп3-ка, а е един кратък филм с режисура, сценарий операторско майсторство и блестяща идея, защото за 3-5 минути трябва да се покаже таланта и остроумието на автора.

Всички останали прибързани опити са една самоцел от сорта - ей ма на и аз мога да забъркам една боза с прошоуголд...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »