Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 SONY R1
Автор: 3DFEN   
Дата:   09-01-08 15:15

Преди време някои се оплака, че му го откраднали или го изгубил.
Втори път вече в интервал от 1 месец виждам едно такова в една заложна къща на 5 те киошета. По Христо Ботев на 10 м от кръстовището в дясно се намира заведението.
Пък и някои ако го интересува - 1000 лв е цената му.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 15:17

Доста подозрително евтино [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: 3DFEN   
Дата:   09-01-08 15:18

може някои да е закъсал. Може и да е гепнато. Дано някои си го намери.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: IvcheTo   
Дата:   09-01-08 15:18

как ще е евтино - 1000 му е много вече- независимо ,че е много добра сапунерка

ако е краден [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 15:21

Ти пипала ли си Р1?

Такава сапунерка е да знаеш....че когато ми се налага да ми е компактен багажа го оставям, и взимам ДСЛР-а [smilie18]

А с телеконвертора му бие средноформатен Пентакон със Зонаро на него.

Добре е да се е пипало, преди да се говори [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Георги   
Дата:   09-01-08 15:24

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: IvcheTo   
Дата:   09-01-08 15:24

пипал [smilie18] [smilie18]
да пипал съм го - много е хубав ама е на почти 3 годинки [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: mixmike   
Дата:   09-01-08 15:26

хаха..."пипала"
[smilie18] [ezik]
Инак R1-то не коментирам...гледал съм снимки голям формат на хартия...
Незнам кво бие, ама не ми харесаха.
Да не говорим колко бавен е! Бил е супер за времето си, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: itilien   
Дата:   09-01-08 16:18

Аз моя през юни го взех за 1100 лева, а беше на 1300 кадъра и с половин година остатъчна гаранция. Така че 1000 лева не са подозрителна цена.
В някои отношения е много добър апарат, в някои изобщо не е добър, зависи за какво ти трябва.
Хубавото е че има добра оптика и че е компактен и не размъкваш обективите. Друго хубаво е че има метрика на ръчния фокус, което го прави използваем. Лошото е че е страшно бавен и ако ти трябва да снимаш нещо динамично може и да не стане работата. Снимане в серия в роу липсва, времето за запис е дълго като великите пости, и губиш много ценни моменти. Автофокуса си е като автофокус на най-обикновена сапунерка, и в тъмното е страшно бавен, ако изобщо го има. За червения лъч да не говорим :) Шума е с 1 бленда по-висок от шума на ДСЛР-ите, динамиката е също малко по-малка в дясната част.
Както казах, всичко зависи за какво се ползва. За някои цели може да е много ценен, за други доста безполезен. На мен ми върши добра работа, въпреки че се дразня на някои неща до известна степен.



Публикацията е редактирана (09-01-08 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 16:33

На крива ракета, космоса и крив.
[smilie18]

Мога да покажа кои каквито си снимки иска с този апарат [smilie5] [smilie21]

п.п. все пак не съм го оборудвал с менте атрибути, от което да си правя криви изводи.


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 16:43

От доста години не помня да съм тръгнал да снимам някъде САМО с един апарат, дори при много ясно прогнозируема обстановка и събитие!
Универсален, максимално добър не съм срещал!
Сони Р1 е незаменим и без алтернатива в много отношения и при много снимачни ситуации!
Въпрос на стил вероятно.....а и на база за сравнения [smilie5]
Не обичам приказките на халост и наизуст.
Освен това мразя за снимам на халост и на картеч, че да правя разни изводи.
Които си купува автомат, пък е тръгнал на лов а не на война....негов си е проблема , а и слуката ще му е толко[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 16:49

Ако аз можех да имам автофокус, работещ като на сапунерка при големите ми обективи за СЛР .....нищо повече не ми трябва [smilie18]
Затова като говорим, нека да го правим малко приземено и да не се големеем.
Грубо казано, имам над 10-ина АФ обектива откъдето правя този извод.
При оняденшното ми снимане например при -20 градуса с Пентакс ДСЛР (на дълъг обектив), фокуса ама си се разхождаше посред бял ден и при контрастни мотиви отпред където си иска. Налагаше се разбира се доста неудобната операция по ръчно фокусиране с непригоден за това обектив. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: bebop   
Дата:   09-01-08 16:54

Mobi: Абе да не ти е повреден нещо уреда??? Щото и като ти гледах снимката ми се стори, че моя по-добре снима. Да не ти се е паднало лошо стъкло?

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Георги   
Дата:   09-01-08 17:01

моби да нямаш бекфокус? вземи някой 50/1.4 и тест чарт. понеже вече чух за две тела с подобен проблем. ако имаш пиши ще ти дадем помощ как да се оправиш [smilie24]

сонито по бързина на аф би трябвало сериозно да отстъпва на к10д с кой да е от двата кита.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 17:02

Не ми се е паднало лошо стъкло.
Не съдя по едно стъкло.
Нито от една снимка на 800 исо през клони на 200 мм. и 1/10 сек.(тази дето да се познаят фотографите на моста)
Въпросният обектив при тези условия....и то не сутринта а после, показа проблеми с фокуса при дълго стояне на такива минусови температури и спря да може адекватно да фокусира докато се сгря.
Същото са ми правили....и съм пускал теми по въпроса през годините за обективи на ЕОС (виж темата ми за зимно снимане на "комините")


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 17:12

Георги
Не, нямам подобни проблеми, мерси.
Прочети горният ми постинг.

Сонито по бързина на АФ отстъпва на пентаксовите обективи, а те отстъпват на ЕОС-овите УСМ (имам и такива), и какво от това!!! Знаеш ли, в колко процента от случаите ми е важно? Сещаш се сам, че при един къс и широк обектив от какво значение е това, нали?
Да не говоря, че баш бързите и екстремни неща винаги снимам без АФ, какъвто и да е апарата - казвал съм го многократно [smile]
За мен е доста важно, че обектива на Сонито смазва всичко аналогично което ми е попадало под ръка като качества на образа! За това разбира се си има ред причини, и част от тях не е фирмата, а чистата физика.
На тъмно с обектива му няма проблеми освен този, че обекта може да разбере, че е сниман. Проблемите с това, че гледаш през ЛЦД са свързани с комфорта, а не с образа....а аз обичам да пренебрегвам комфорта в името на образа [smilie3]
РАВ са по-дебели и затова се пишат по-бавно....но върху сони карта се пишат учудващо бързо. При компресия за архива после можеш да си ги направиш неголеми по размер.
Апарата е съвсем безшумен! Визьора му позволява да те снимам от метър без да знаеш, и съм го правил много пъти. Никакво огледало не ми тресе образа и съм снимал на екстремно ниски скорости с пълен успех

Да продължавам ли?

Иначе с телеконвертора сериозно вече отстъпва по бързина на ДСЛР, но пък ако не снимам състезание ми е се тая. Важно е , че качеството на образа и светлосилата не мърдат!


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Георги   
Дата:   09-01-08 17:18

за студа не помислих [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 17:24

Когато за първи път снимах с Пентакс К10 спорт, и веднага хванах предимството на буфера в РАВ.
Снимам , снимам, снимам....а то си снима, не е като сони в РАВ нали [smile]
Ама после като напълни буфера......знаеш ли колко време не можах да снимам ....а състезанието пред мене тече[smilie5]
Та общо взето се тая.
Които иска да е картечар, да взема Марк 3 [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: itilien   
Дата:   09-01-08 17:33

Скоростта на запис в някои ситуации е абсолютно маловажна, а в други е много важна.
Ето и пример:


http://photo-zona.net/images/user9763/album5678/preview/1199892515_djqc8837_DSC02543_mid.jpg



В момента на натискане на спусъка, гълъбът кацна на главата на момичето. Нямаше начин да го предвидя и избегна.
След това обаче, докато сонито запише файла, момичето стана, и следващ кадър беше невъзможен.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 17:37

itilien
нямаш начин, защото не си свикнал!
Аз имам начин.
Дръж пръста на полуспусъка, а не натискаи рязко.
И Снежанка беше много смешна така, когато и дадох за първи път сонито, и натиска като на Канона [smilie18]
А относно скоростите и т.н. казах, че няма универсален апарат.
Доколкото си спомням ти преди влачеше някакъв средноформатен?
С Мамия РЗ аз снимам сигурно поне 20 пъти по-бавно от сонито....ама снимам, що ли !? [smilie3]



Да не говоря пък за неоценимото преимущество да не си чистиш матрицата.
Защото и самопочистването не решава тоя проблем.
Както и да е. Това са любителски неволи и мечти за "моят универсален и добър апарат".[smilie18]
Повече ходене трябва и гледане....не на снимки, а на тия дето са пратени професионално да ги правят. Ако се види един на чиито врат да не висят два апарата, значи може да е колега на любителя [smilie5]
Та от друга гледна точка се гледа на апаратите понякога [smilie7]

Ето дори само тука например може да се види как ще сменяш обективи в една реална ситуация, и кои с колко и какви апарати снима - според зависи обекта отпред [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: vga   
Дата:   09-01-08 17:37

хмм интересно... аз имам същия проблем с моите обективи-при студ и отказват да фокусират. говоря за Никори 17-55 и 70-200. мислех че тялото ми е повредено, което също е вероятно, но явно не е само при мен този проблем... сега мисля как да ги държа на по-топло защото с мойто снимане на ски просто е мъка...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: itilien   
Дата:   09-01-08 17:38

А в някои ситуации бленда 4,7 при 120 милиметра е прекалено затворено, за да стане добро отделяне на обекта от фона.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: itilien   
Дата:   09-01-08 17:45

Не бе, спор няма, универсален апарат няма. Всеки си има своите предимства и недостатъци. И за всяка цел си има апарат. Това е пределно ясно. Не се опитвам нито да омаловажа качествата на сонито, нито да го прехвалвам. Мъкненето обаче на няколко апарата в някои ситуации си е тежко и неудобно, особено ако едното е дслр с няколко обектива, и особено ако има други 20 килограма на гърба.
Средния формат ми беше броника SQ-Ai, и мъкнах и 3 обектива с нея и втора касета и статив (то статива и сега си го мъкна постоянно с мен). Но тежестта си е тежест.
Абе всичко си е въпрос на изисквания и критерии.

Иначе не натискам рязко бутона аз, не снимам все пак от вчера :) Просто гълъба кацна точно в момента на натискането, както се вижда, крилата му още пърхат.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 17:46

itilien
Когато 2,8 не ми стига, или искам да отделям обекто повече от фона, слагам на пентакса един обектив 1,4/50 и оставям сонито.
Когато и това не ми стига, взимам филмов апарат и обектив на 1,2 [smilie5]

Ето вижте пичовете дето снимат горе.
На единият дългият бел зоом му виси, и е хванал другият канон с къс обектив на него.
Явно знае къде отива и какво и как ще снима.
Другият пък държи в едната ръка апарат с къс обектив, а в другата филмов панорамен апарат. Единствено му е възможно да снима с по един апарат във всяка ръка.
п.п. може би има и 3 дигитални Марка....ама риска да падне в реката или го бутнат е голям, а напръскването поне от тия вътре - сигурно.сигурно [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 17:50


http://img-2005-11.photosight.ru/19/1138811.jpg



Leica Digilux 1


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Снежанка   
Дата:   09-01-08 18:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   09-01-08 18:30

[smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: next_time   
Дата:   09-01-08 18:51

И на мен като ми премръзнат пръстите ми е бавен фокуса[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-01-08 19:56

Полезна тема [smilie24]

Няма го вече сонито там, ако някои е решил да го купува [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: vga   
Дата:   11-01-08 21:27

Mobby кажи какви са наблюденията ти относно губенето на фокус при ниски температури. с кои апарати ти го е правило тоя номер? как го оправяш? при мен се налага да сменя в режим ръчен фокус, да направя снимка и се оправя. но скоро пак го прави. обикновено при ползване над половин час при минусови температури. говоря за Никон Д200 и 17-55 и 70-200, като дефекта е по-чест със късия обектив.... кажи твоя опит с проблема и ще се радвам ако някой може да помогне за това. от Никон нямаха време да го погледнат моя, а пък не ми вярваха че става така...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: apollo   
Дата:   11-01-08 21:30

200%[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY R1
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   14-01-08 10:55

vga
Гвърдо го има този проблем.
Онзи ден снимах на доста ниски температури, мъгла и скреж биволи и биволар със Сони Р1 с и без телеконвертор и пентакс К10. Обектива на Пентакса беше 50-200.
разбира се, обектива при пентакс дава малко по-дълго при 200 мм. (нали апарата е кроп) и затова най-вече снимах с двата. Беше много студ за да ми се слага МФ обективи каквито носех....и снимах само с него и сонито. Като ми трябва късо - телеконвертора на Р1 се сваля за секунда.
Та след около....час снимане така, когато биволарят поведе биволите да си ходят, обектива 50-200 стана доста неуверен във фокуса - бавеше или само напразно бръмчеше и минаваше през АФ точка без да спре.
Тогава пак минах на ръчен.
Обектива е лек, малък и компактен.
При аналогични у-я за Канон тежък обектив 70-200/2,8 ми е отказвал, поради затягане на смазката и мотора вероятно - напълно отказ на АФ.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »