Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: bobyperu   
Дата:   08-01-08 15:30

казаха ми, че излиза до 20-35% по-евтино, но не зная адрес? ще съм благодарен ако някой даде сайт, дори да не е пазарувал.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: CanoniO   
Дата:   08-01-08 15:45

ebay.com

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: CanoniO   
Дата:   08-01-08 15:53

Ето ти примерен ибейски онлайн магазин на хонг-конгец:

http://stores.ebay.com/TrendyPod




Публикацията е редактирана (08-01-08 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: aleksander   
Дата:   08-01-08 15:59

първи

втори

Аз мислех скоро да пускам тема с въпрос за отзиви от тези магазини, че нямам опит от Хонг-Конг.... Американските са точни, ама скъпи...

Внимавай само, че имат еднакви неща на различни цени - гледай внимателно shipping charges, че на места има голяма тесла, а веднъж като поръчаш - кофти е след това да видиш че даваш 80 долара за обектив и 60 за доставка....



Публикацията е редактирана (08-01-08 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: CanoniO   
Дата:   08-01-08 16:02

Canon 5D Body + 24-105 за 3000$[smilie24]
Красота.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: CanoniO   
Дата:   08-01-08 16:08

По-трудно е връщането на стоката в ХК ако се наложи.
Аз съм доволен от американците. Пращат и манифестират коректно, не искат неприятности. Правят всичко да става по-лесно. Плащам си митото и ДДС-то, и пак е 30% по-евтино от БГ... Ако имах кой да ми носи нещата от там, мога да стигна до 50%[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: asenr   
Дата:   08-01-08 16:08

Аз снощи поръчах един флашметър от този - http://stores.ebay.com/Kea-Photo


Ето защо избрах точно тях:

Seller: kea-photo
Feedback: 100% Positive
Member: since Mar-07-04 in Hong Kong

Цената (заедно с шипинга до БГ) им беше една от най-добрите. И още нещо което изглежда много важно:

Customs declarations:

We'll gladly declare the item as 'gift of no commercial value' for easy clearance.

Имат само 3 отрицателни фийдбека от общо 24283. Лично аз не съм купувал от тях досега, надявам се всичко да е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: asenr   
Дата:   08-01-08 16:12

От първи съм купувал преди, но чрез брат ми който живее в Щатите. Нямаше проблеми и цените им бяха добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: CanoniO   
Дата:   08-01-08 16:15

asenr,
това са относителни неща.
Ако ползват разни странни куриери, които работят със "Български Пощи", едно деклариране "подарък" може да струва много. В нашите пощи се краде усилено.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: ecobo   
Дата:   08-01-08 16:16

от този си купих флашметър - никакъв проблем


Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: aleksander   
Дата:   08-01-08 16:29

Автор: CanoniO
Дата: 08-01-08 16:15

asenr,
това са относителни неща.
Ако ползват разни странни куриери, които работят със "Български Пощи", едно деклариране "подарък" може да струва много. В нашите пощи се краде усилено.


На мен ми откраднаха една вътрешна пратка, за тези от щатско до сега не е имало проблем, но те все са Proirity Mail, което дава tracking number, което май ги възпира[smilie8] донякъде[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: CanoniO   
Дата:   08-01-08 16:49

Аз вече 20 дни чакам една малка пратка от Англия. Отдавам закъснението на празниците и снега. Ако още 10 дни не се появи, трябва да ходя да я търся. Ама нямам никакъв документ. Пратена ми е по пощата. Няма и тракинг.А и ми е неудобно да карам изпращача да проверява от негова страна. После няма да иска да праща до България...
Всички знаят, че нашите пощи крадат. Голям срам е....

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: aleksander   
Дата:   08-01-08 16:56

Не си прав CanoniO,
аз така имах проблеми с една пратка от щатите, говорих с продавача по телефона няколко пъти - първо се оказа, че пратката е задържана на US митницата, понеже щеше да се забави, хората предложиха да пратят нови (дори предложиха да заменят нещата с по-висок клас модел на тяхна сметка, че това което поръчах точно било изчерпано), после продавача влезе в болница, но нещата накрая дойдоха.... хората се оказаха много точни, а мисля че в никакъв случай не съм ги накарал да забравят да пращат до БГ[smilie3]

И на мен ми се забавиха едни неща от преди нова година, но тази сутрин си ги взех...

Не мисля че е нередно да питаш продавача за пратката, това са си нормални неща...

Все пак си мисля че нашите пощи не са по-лоши от италианските - половината магазини отказват да пращат до италия, че жабарите крадат на поразия...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: neuromancer   
Дата:   08-01-08 17:21

CanoniO, ако няма тракинг, изпращача не може да провери какво става (но си има застраховка за малки суми, напр. до 20 лири, само срещу разписката за изпращане).
А иначе ми се е случвало, от Хонг Конг до Бг (централни пощи или някакво разпределение) да пътува 6 дена, а оттам до нас (София) - още 3 седмици (според пощенските клейма). Търпение му е майката

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли надежден хонгконгски сайт за фотоапарати?
Автор: kalabrieza   
Дата:   08-01-08 17:26

Мммда вероятно си прав за италиянските пощи ще проверя този слух и в интерес на истината за 5 години не съм забелязал да се ползва но за сметка на това има много куриерски фирми които са коректни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »