Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 A new microstock article - Microstock ABC
Автор: PetraPeterson   
Дата:   08-01-08 02:05

Here's interesting and useful read. Good introduction to microstock for those who are willing to take a deeper insight into it.

"Microstock ABC. Guide to sell your pictures online." by Lev Dolgachov.

Some might be well interested in the matter, so no harm done to anybody, I guess')

Отговори на това съобщение
 Re: A new microstock article - Microstock ABC
Автор: borisyankov   
Дата:   08-01-08 03:59

And here is a relevant discussion thread on the article from few days ago:
http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157603568225779/

Отговори на това съобщение
 Re: A new microstock article - Microstock ABC
Автор: Kanonir   
Дата:   08-01-08 04:54

There’s no harm for anybody interest(s)…. just for the photographer himself… I guess…
Just my opinion!


Отговори на това съобщение
 Re: A new microstock article - Microstock ABC
Автор: borisyankov   
Дата:   08-01-08 05:02

Not sure what you mean.

People profit everyday both from traditional stock and micro stock.

How much do you make by publishing your photos here?

Отговори на това съобщение
 Re: A new microstock article - Microstock ABC
Автор: Kanonir   
Дата:   08-01-08 06:41

Отговарям на български защото 1.ми е по-лесно, 2.това е български сайт 3.авторката на темата прави по-скоро реклама, така че едва ли я интересуват мненията ни и 4. съдейки по ника - Борис Янков би трябвало да разбереш написаното.
Личното ми мнение, понеже попита, което важи само за мен разбира се, е че микростока си е правене на пари за сметка и на гърба на фотографа който е инвестирал не малко средства в техника, пътуване, постпроцесинг и много други неща.
Всеки има право да прави каквото си иска и да си продава труда както сметне за добре, за мен моя труд, инвестициите ми във време техника и знания за фотографията и обекта който ме интересува - микростока си е чисто обирджийство, което разгледано по-дълбоко и в по-далечен план е нещо съсипващо целия фотографски бизнес!
Не искам с моето разбиране да засегна никого както казах това засяга мен, (просто обяснявам какво имам предвид) всеки си прави изборът сам.

Ето тука малко по дълбок разбор на микростока от човек доста наясно с материала - един от създателите на най-голямата сток агенция в Ирландия:

http://www.luminous-landscape.com/essays/micro-payment.shtml


http://www.luminous-landscape.com/essays/micro2.shtml


Що се отнася до последния ти въпрос - ами не публикувам нищо тук не защото не печеля нищо, напротив - кражбите на фотографии от този и други форуми се превръщат в болестно състояние за електронните и други медии и една такава кражба освен, че въвлича авторите в ненужни и продължителни разправии им нанася вреда с потенциална загуба на възможност за продаването на кадър или за дисквалифицирането му от конкурс и т.н.!
Надявам се да съм бил полезен!



Публикацията е редактирана (08-01-08 08:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »