Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:05

Здравей те приятели !

Избор на цифров фотоапарат ?

Знам че такъв въпрос сте чували много пъти, но аз ще Ви докажа че съм погледнал на много места и имам по конкретни въпроси.
Реших и аз да си купя фотоапарат, но тъй като не разполагам със средства реших, че мога чрез Ти Би Ай Кредит да си взема апарат до 250 лева. До тук добре, реших да видя информация в Нета по въпроса …И така след 3 / буквално / дена ровене /, защото почивах толкова / съм още по объркан …. Направих си нещо като „наръчник”, който попълних от : https://photo-forum.net/ebook/ , няколко статии в PC Magazine, от списанията Computer Build – които следя редовно и десетки мнения по форумите / лошото че 99 процента от мненията са между 2003 и 2005/6 година / и започнах да преглеждам фотоапаратите ……
В заключение може да се каже, че за „без пари” не може да се намери нищо, „е чак нищо някой ще кажат” …но кажете ми супер ли ще е апарата, ако няма възможност за ръчни настройки, CCD голяма матрица съобразена с MP, светосила, стабилизатор на изображението, жива хистограма, настройка на бялото, визьор, ISO, RAW, приоритет на блендата или ……т.н и други неща за които преди 3 дена не бях чувал дори. Стана много дълго…, за това спрях се на Canon PowerShot A560 - ~ 339 лв е да за 250 няма нищо, което да отговаря или поне да е близко до горните изисквания – и съответно това означава една година поне ”на пост и молитва - ТиБиАй на молитва „ .Знам че Panasonic имат стабилизатор на изображението на всичките си модели / OIS /, но за тези пари аз не можах да си харесам модел, който да е по добър от на Canon / по повечето параметри съдя / И Canon имат модели с IS , но са много скъпи.

Та кажете ми : Как Ви се вижда избора ми, да ли пък не съм пропуснал нещо / за по малко пари …Някой имали впечатления за Канона, който съм си избрал да взема.

Много лошо е че съм от Габрово а тук на г….на географията има само Техномаркет и Зора, от части Технополис и gsm магазините като места за закупуване с кредит…
Моля Ви за отговор ! С уважение: Петров

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:07

От позицията на града, в който живея (Дряново) верно Габрово е на гъза на географията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:11

Моля ако неможеш да ми помогнеш, не ми пиши !, все пак Габрово, ако наистина е на г.. на географията твоя chukov познай къде е...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chiphead   
Дата:   07-01-08 21:14

ай ся, сбийте се на тема - кой играе хорото по чорапи, че да не си хаби музиката [smilie18] [smilie18] [smilie18]

успех с избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:18

По принцип мога да ти помогна, но не мога да се сдържа и да не си спомня как 97-98-ма се ходеше с фенерчета вечер из Габрово

Уличното осветление беше лукс, с който и селата в дряновска община разполагаха, но не и окръжния град[smilie5]

А сега набърдже
1. Няма апарат за 250лв. дето си струва да се дават пари за него
2. ТБАй ще те натоварят сериозно
3. Не си купувай картата от техномаркет (купи си я от Терабайт например) - ще спестиш добри пари
4. понади някой лев и вземи това
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&base=1&catalog=2&product=1948&show=additional

стабилизаторът е сериозна екстра

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:20

Ако все пак решиш да почерпиш (понякога и в Габрово стават чудеса) пусни една бутилка гроздова по рейса до Дряново аз ще си я взема от шофьора [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-01-08 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:22

Благодаря и извинявай че те засегнах, просто съм свикнал аз наляво и на дясно да казвам колко е тъп града ми, но все пак...[beer] сори [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: milenmarinov   
Дата:   07-01-08 21:23

Габрово-Дряновска/Севлиевска/.....тема...[smilie5] [smilie5] [smilie5]

По темата..мисля че избора ти е добър.
Но и малко по "елементарен" фотоапарат ще ти служи добре.Бих препоръчал това но е малко по-скъпо.....
Nikon
Nikon Coolpix S200 + подарък памет 1 GB
7 мегапиксела, 3x оптичен зуум, 4х цифров зуум
Код: 1950
Наличност: Да (Варна) Цена:
359.00 лв. с ДДС

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:31

Ок ще почерпя някога...А за апарата този го гледах ама много ще ме озори Тибиайски...[smilie2]пък и за стаб. на изобр. само,100 лева ми се виждат много макар да знам за какво са..[smilie2] А иначе изборът ми за марка прав ли е ? Видях че си човек който се занимава сериозно с фото, така че, ти на мое място би ли се спрял на тази марка и т.н..



Публикацията е редактирана (07-01-08 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: anaksagor   
Дата:   07-01-08 21:39

виж в базара нещо на старо
примерно това:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=174728&t=174728&phorum_uriauth=

нямам време да се разтърся, сигурно има и много други оферти.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: kaic   
Дата:   07-01-08 21:41

Като сме тръгнали на съседска раздумка /аз съм от Севлиево/ бих те посъветвал:
1. Никога не хули града си в който живееш, опитвай се да го хвалиш-така би привлякъл интерес към него и би се завъртяло колелото на икономиката. В твоят случай нищо добро не чакай в бъдеще, няма как да провокираш интерес, и обиждаш самият себе си.
2.По темата - "Canon PowerShot A560" който си избрал също няма пълни ръчни настройки. но е един изключително подходящ апарат за семейни снимки, който би те подготвил за бъдещо усъвършенстване.
3. Обърни внимание на Samsung S 850. Бони доста добре го е описал в тази тема https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=573457&t=573457&phorum_uriauth=

него поне го има в техномаркета, според мен бягай от Ти Би Ай, в края на плащането ще си платил колкото за много добър апарат, а ще имаш сапунерка.

П.С. Фен съм на Canon и само предлагам алтернатива в предвид ценовото ограничение съчетано с възможности.
С най добри чувства...


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:43

Купи си канона
Аз лично самсунг не бих си взел но това не е разговор за тоя форум

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:46

Благодаря, ама в Габрово е 379лв / Самсунга / и на горе, да има стабилизатор на изображението, но пък няма визьор и т.н но ми идва скъп...[smilie2]



Публикацията е редактирана (07-01-08 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: surg   
Дата:   07-01-08 21:49

svilenp
всичко започва от това какви снимки ще искаш да правиш...ако са САМО тип семейни снимки, то задачата ти е много проста....
истината е , че за пари под 300-350 лв, нищо не си струва....ако ще с тези снимки....то не е фатално какво ще вземеш точно, се ще имаш снимми за семейния албум...

тук избора на Канон а560 е чудесен, той няма пълни ръчни настройки, да знаеш, няма и ИС, но при зоом до 3-4 той не е и нужен ако се спазва елементарна техника на снимане...
лично го купихме и тествахме с един приятел, и съм впечатлен от снимките които прави...
+отлично видео...


ако обаче искаш да се опитващ да правиш повече от семейни снимки, то ти трябва дори с образователна цел поне, апарат дори от по нисък клас като за който говорим,апарат с РЪЧНИ настройки за бленда, за скорост и за двете...
важно е и е съзидателно...тогава най евтин и добър вариант е А570 ИС към момента, ако не можеш да намериш А610/630/640, които може би още ги има някъде из БГ...виж и А720,[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:57

А630 и А640 са осезаемоп по-скъпи
на цената на ДСЛР на старо са

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: mujimasa   
Дата:   07-01-08 21:58

...ммдам,Канона според мен е добър избор.Една позната имаше от тази серия,но по-стар модел и се справяше доста добре.Големият му плюс са ръчните ръчните настойки.Иначе съм имал Панасоник LS1 и смея да твърдя,че Панасоник имат най-доброто меню-лесно,интуитивно и добре организирано.Стабилизацията лично аз не усетих да има голям плюс,но като цяло по ми хареса от Канона(мисля,че модела беше А520).Единственият проблем е с високото исо,но за сметка на това светкавицата му беше по-добра от канонската.Казвам това на база тестване на моя с този на познатата в еднакви условия,доколкото бе възможно.Бих ти предложил Панасоник LZ6,за 379 лв. с 6x оптичен зуум.Лично аз ползвах зуума за да имам по-дефокусиран фон.Ето един пример за какво говоря:
http://212.36.3.59/site_pics/166/u_1126696681_101.jpg


Снимката е правена с Панасоник ЛС1.

Лично моето мнение е,че за начинаещи по-добрият избор е Панасоника,предимно заради менюто,което при Канона е по-объркващо.Шумът ще го имаш и при двата.И двата снимат в .jpg.Другият плюс за мен е 6х зума.Искам да повторя,че това е мое лично мнение!!!Все пак изборът си е твой,но който и да вземеш,да знаеш,че е голяма краста.
Ако желаш да попиташ нещо по-конкретно,то с удоволствие бих ти отговорил.
Желая ти успех и много уловени моменти!!!...


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 22:04

Мужимаса
позволявам си да ти опонирам единствено по една причина
На панасоника му е шумна картинката даже и на 100 ИСО

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: mujimasa   
Дата:   07-01-08 22:15

хм,чуков,не съм много съгласен,поне не за 100 исо.За мен проблемът идваше от 100 нагоре,но дори при 200 исо се ядваше.Виж 400 и 800 исо са направо неизползваеми,а все пак моят модел е по-стар от предлагания.И все пак,за да не навлизаме в излишни спорове(предполагах,че ще ме захванете за шума;),това е моето мнение.Не задължавам никого с него.Просто едно предложение,а ако автора на темата сметне за интересно,то тогава вече бихме могли да подискутираме повечко(даже ще поровя за стари снимки,ако се наложи:).Нека все пак човека си реши и да не го обръщаме в поредната тема в спор за това кой е по- по- най- [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 22:17

Благодаря Ви на всички ! Бил съм и в други форуми, но такъв като този няма - толкова бързи отговори [smile] Колкото до Габрово, аз живея 31 - 32 години тук а родът ми е в Русе така че за мен Габрово е тъпо, като го сравня с Русе, но както и да е.SAMSUNG DIGIMAX S850 го видях не е лош, но матрицата му ми се струва много малка за тези пиксели и смятам че снимката сигурно няма да е много добра, пък и за 10 лв отгоре на Канона в Техномаркета не предлага кой знае какво, а колкото до А570 ИС да той ми е фаворита !!!![smilie24] има всичко което искам, но 439 лв е с цели 100 лв горница от А560 която и без това ми е скъп [smilie2].

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 22:20

спор няма
просто навремето кандардисах един приател да си купи ФЗ30
хареса ми функционалността на апарата, направията абе хубава машинка

Разочарова ме обаче цветния шум в тъмните места на снимките, снимани на 100 ИСО

Бях занулил контраст цветност шарпнес

После гледах и на един колега машинката (сапунерче) и там видях шума

Отдавам го на алгоритъма, с който се обработва сваления от матрицата кадър
Не знам
иначе действително Панасоник предлагат повече екстри в един апарат отколкото конкурентите (при един и същи ценови клас)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: mujimasa   
Дата:   07-01-08 22:22

Гледам Канона ти е на сърце,просто искаш да се убедиш,че няма да сгрешиш в избора си [smile] .
Ако наистина го искаш,то не се колебай,добра машинка е и не би съжалявал.И все пак не забравяй,че за да правиш добри снимки,не стига само добър апарат.Но доколкото разбирам си схватлив,така,че взимай апаратчето и Добре дошъл в Клуба [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: nbg   
Дата:   07-01-08 22:26

Прегледай все пак и в базара за втора употреба, има доста добри предложения. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 22:36

Благодаря на всички ! Прочетох това за което дойдох в този форум надявам се че ще се "видим" пак и ще мога да покажа "нещо" и аз.

Мujimasa мисля че сме от една "порода"....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: surg   
Дата:   07-01-08 23:08

mujimasa опппааа грешка...сори



Публикацията е редактирана (07-01-08 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: IDD   
Дата:   07-01-08 23:27

и зада те объркам съвсем, ама добронамерено, виж и фуджитата....
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=754935&t=754935&phorum_uriauth=
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: imitev   
Дата:   08-01-08 09:55


Колегата да взема канона - като (ако) узрее после ще си го смени, но вече ще знае точно какво му трябва.

Тия малките стават за семейни снимки и пейзажи за спомен.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: apollo   
Дата:   08-01-08 10:01

За 250лв. може и да няма но за 299лв. взимаш наистина добро нещо - Фуджи Ф11 [smilie24]

Малка но отлична матрица, метално тяло и пълен набор ръчни настройки/без ръчен фокус, който обаче така или иначе е почти безмислен при подобни апарати/ [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Mori13   
Дата:   08-01-08 10:27

Вземи си нещо на старо от базара - има куп хора със сапунерки, дето минават на по-висок клас. Пусни една тема че търсиш нещо до 300лв и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: boreto   
Дата:   08-01-08 10:37

"Малка но отлична матрица"

Абе apollo, че е отлична матрицата, отлична е, даже е върха. Но хич не е малка - 1/1.7 ". Всъщност не съм срещал по-голяма матрица в джобна сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: vladihg   
Дата:   08-01-08 21:22

Приличен апарат на прилична цена [shtrak]
Канон А550 е също много добър апарат за парите си [shtrak]



Публикацията е редактирана (08-01-08 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: yokohama   
Дата:   08-01-08 21:27

Провери в фотопавилион !!!www.photopavilion.com
Успех ...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   08-01-08 23:53

Здравей те приятели !

Видях този апарат Olympus C 4000 Zoom да се продава на старо за 190 лв ?!, не са ли малко за тези функции а? :CCD Imager 4.0 Megapixel Effective
4.13 Megapixel Gross (Full optical CCD resolution)
Size: 1/1.8" (.55") CCD
Lens Olympus aspherical glass 3x zoom lens 6.5-19.5mm
(32-96mm equivalent in 35mm photography)
Seamless Digital Zoom 10X (3x optical and 3.3x digital combined)
Aperture Range f2.8 - f11 in thirteen steps in wide angle or telephoto
Shutter Speeds 1/1000 sec. to 16 sec.
ISO Auto: 100/200/400 (equivalent)
Recording Modes Program AE, aperture priority, shutter priority, and Full Manual Operation
Scene Modes Portrait, Self Portrait, Landscape-Portrait, Landscape, Night Scene and Sports
Recording File Types Still image: EXIF 2.2 JPEG, TIFF (non-compressed), DCF (design rule for Camera File system), QuickTime® Motion JPEG (Movie Mode)
Adjustable Resolutions TIFF:
2288x1712, 2288x1520(3:2 mode - CCD captures at
3:2 aspect ratio to fit 4X6 prints), 2048x1536, 1600x1200, 1280x960, 1024x768, 640x480,

SHQ JPEG:
3200x2400(Enlarge Size), 2288x1712, 2288x1520(3:2mode)

HQ JPEG:
3200x2400(Enlarge Size), 2288x1712, 2288x1520(3:2mode)

SQ1 JPEG:
2048x1536, 1600x1200, 1280x960

SQ2:
1024x768, 640x480

MOVIE:
SQ 320 x 240 @15fps QuickTime Motion JPEG
HQ 160 x 120 @15fps QuickTime Motion JPEG
DPOF (Digital Print Order Format) Print Reserve, All print reservation, Display Date information
Image Effects Sepia Mode
Black and White Mode
Black board Mode
White board Mode
Image Edit Effects Resize - portable file size for E-mail or web
Trimming (Create Cropped Copy)
Panorama Up to 10 frames stitchable with CAMEDIA Master software when using Olympus brand SmartMediaTM
Sequence 1.7 frames per second burst up to 8 frames in HQ mode
Viewfinder Optical real-image viewfinder with autofocus /backlight mark
LCD 1.8" 110,000 low-temperature poly-silicon used for viewing, reviewing or editing images.
Focusing System iESP Multi-Pattern AF (autofocus) TTL system (contrast detection)Manual focus setting by gauge, Selectable AF Point - Moveable by Jog Dial
Focusing Ranges Standard AF 31" - Infinity (0.8m - Infinity)
Macro Mode 8" - 31" (0.2m-0.8m)
Super Macro Mode 0.8" to 8" (2.0cm to 0.2m)
Exposure Control Program Auto F2.8 - F10, 16 - 1/1000 sec shutter speed
Metering System Digital ESP Multi-Pattern Meter, Spot meter, Multi-Spot Averaged (up to 8 separate points), Histogram display available in Shooting mode
White Balance System iESP Multi-pattern auto TTL,
Pre-set manual (Daylight, Overcast, Tungsten and 3 Fluorescent settings),
"One Touch" custom WB setting available,
Fine WB Adjustment: -7 (red) +7(blue) for very fine changes.
Sharpness Adjustment +/- 5 steps
Contrast Adjustment +/- 5 steps
Saturation Adjustment +/- 5 steps
Flash Built-in Flash, Plus 5 pin terminal for TTL w/FL-40, or sync to studio strobes
Flash Modes Auto Flash for low and backlight
"Red-eye" Reduction Flash
Fill-in Flash (forced on flash)
Slow Shutter Synchronized Flash (1st or 2nd curtain effect)
Slow Shutter Synchronized Flash (first curtain) w/red-eye reduction
Flash Off (built-in or external flash)
Flash Working Range Wide: 30" - 11.8' (0.7m - 3.5m) @ ISO 100
Tele: 8" - 11.8' (0.2m - 3.5m) @ISO 100
Flash Charging Time Less than 6 seconds (at normal temperature with new batteries)
Removable Media Card 3V (3.3V) SmartMediaTM card (4, 8, 16, 32, 64, and 128 MB)
16 MB card included
Selftimer/Remote 12-second delay
Settings Memorization Reset or Hold certain camera settings after power on/power off
Outer Connectors Mini "B" USB 1.1 connector (Auto-Connect), Video Out, DC input
Auto-connect USB Compatible with Windows 98 rev2/ME/2000 Pro/XP-MacOS 8.6-9.01/OSX
Image Playback Index display, up to 4X enlargement, Slide-show, Scene rotation, Histogram display
Operating Environment Operation: 32° F - 104°F (0°C - 40°C) 30-90% Humidity
Storage: -4° F - 140°F (-20°C - 60°C) 10-90% Humidity
Power Supply Main Power Source:
2 x LB-01 (CR-3V) Lithium batteries (included)
4 x AA Alkaline batteries
4 x AA Ni-MH rechargeable batteries
4 x AA Lithium batteries
4 x AA NiCd rechargeable batteries
(Manganese batteries cannot be used)
AC Power: C-7AU 6 Volt AC adapter (optional)
Date/Time Calendar Simultaneous recording into image data
Calendar Automatic up to the year 2099
Size 4.3" (W) x 3" (H) x 2.8" (D)/(102mm x 76mm x 70mm)
Weight 295 g / 10.5 oz. (without batteries and SmartMedia card)

а за Canon PowerShot A550 - той е като 560, но процесорът му е по стара версия а и дисплея е 2"



Публикацията е редактирана (08-01-08 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: asahi   
Дата:   09-01-08 00:18

Е кое му е малкото на функциите? Какво всъщност искаш да правиш с този апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Стоев   
Дата:   09-01-08 07:17

"Calendar Automatic up to the year 2099"....[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: asahi   
Дата:   09-01-08 08:33

Догодина ще е трагедия!

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: cumo   
Дата:   09-01-08 10:15

Свилене, за 350лв можеш да си купиш /ако намериш де/ Panasonic FZ20 настаро и няма да останеш разочарован ;)
Фотката е добра за парите си. Имам лични впечатления от нея и смея да твърдя, че за тези пари цепи всички възможни сапунери 3х,4х по пътя си!
Обмисли и този вариант!

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   09-01-08 20:35

PANASONIC DMC-FZ20EG-S е хубав, но цена с ДДС: 899.00 лв. в Техномаркета, а пък за втора употреба -> в Габрово живея 31 - 32 години и освен за коли и дрехи втора употреба / а и gsmи / не съм чувал...А asahi имах впредвид че е евтин за тези функции....

Оставам си на първоначалния избор Canonа, макар че видях че в нашето техномаркетче го няма м......му, че и в околните / Търново и т.н /. Проверих по другите възможни места в града ми там беше между 395 лв и 357 лв, а уж в една държава живеем...[smilie10].



Публикацията е редактирана (09-01-08 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: navy   
Дата:   09-01-08 20:47

Някой ДСЛР на старо за 400 лева?
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Prakticar   
Дата:   09-01-08 20:47

А помисли ли че за тези пари можеш да вземеш на старо прекрасен лентов апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: navy   
Дата:   09-01-08 20:59

Благодаря, но не е за мен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Стоев   
Дата:   09-01-08 21:21

Prakticar написа:

> А помисли ли че за тези пари можеш да вземеш на старо прекрасен
> лентов апарат?

А защо не бинокъл, а?[ezik] [ezik] [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: djogata   
Дата:   09-01-08 21:41

Във базара има Панасоник ФЗ30 на 6000 кадъра за 475 лева:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=174728&t=174728&phorum_uriauth=


Има и разни други хубави неща, ама все около 500лв, сигурно са ти много? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   09-01-08 21:41

Какво ще кажете за това:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=1&product=2492&show=additional#slides-pane...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Стоев   
Дата:   09-01-08 21:47

Я, това било ВР[smilie7]




Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   09-01-08 22:25

Kакво ще кажете за идеята ми да пазарувам от photopavilion.com ? В смисъл от там ли най евтино ще си купувам нови неща, или има друг online магазин от където "пазарувате" вие ?



Публикацията е редактирана (09-01-08 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Стоев   
Дата:   09-01-08 22:52

От павилиона, ама не онлайн - там и кафенце ще те почерпят...[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: navy   
Дата:   09-01-08 23:00

и масаж ще ти направят [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Стоев   
Дата:   09-01-08 23:03

Нейви, ако издадем още някоя тайна ще получим спец бонус изразен в 10% на следваща покупка...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: navy   
Дата:   09-01-08 23:06

искам 2нд хенд дслр до 400 лв [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Стоев   
Дата:   09-01-08 23:12

Вземай цанон[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   10-01-08 21:13

Здравей те.
Теглих днес заем, ще взема Канона [smile] !
Благодаря на всички !
А колкото да не е online а на място => София, Варна и Пловдив са ми достатъчно далече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   11-01-08 20:06

Здравей те приятели !
Да знам че ви писна от мен, но днес взех заем и понеже "минимума" е 400 лева, та пред мен стана дилема:
1.Canon PowerShot A560 329 лв. - Photopavilion.com/ или

2.Canon PowerShot A570IS /409 лв. - Photopavilion.com/ или

3.Fujifilm FinePix S5700 + подарък 1GB SD карта
/ 399 лв. - Handy / промоция

но проверих за последния:
Тип сензор: CCD
Вид цветен филтър: RGB
Фокусно разстояние: 38 mm - 380 mm
Max.апертура: F3.5 - F13.6
Скорост: 4 – 1/1000 сек.
Сменяем обектив: Не
Автоматичен фокус: Да
Помощен лъч за автоматично фокусиране: Да
Оптичен стабилизатор: Не
Ръчен фокус: Да
Най-близко фокусно разстояние: Да (1 cm)
Вградена светкавица: Да
Режими на свекавицата: Автоматичен, светкавица вкл./изкл., бавна синхронизация, намаляване ефекта "Червени очи", намаляване ефекта "Червени очи" + бавна синхронизация
Намаляване ефекта “червени очи”: Да
Възможност за включване на външна светкавица: Не
Настройки:Автоматичен, дневна светлина, облачно, изкуствена светлина (волфрамова жичка), флуоресцентна светлина
ISO: Auto, 64, 100, 200, 400, 800, 1600
Визьор:Да (Electronic)
Видео клипове: Да
Формат на клиповете:AVI
Max.Резолюция на клипа: 640 x 480, 320 х 240 (30 fps)
Запис на звук: Да
RAW/TIFF режим: Не
Директен печат: Да
Самоснимачка: Да
Начин на съхранение: SD/xD Picture Card + Internal Memory
Пиксели на LCD:230,000
Видео изход: Да
USB поддръжка: Да 2.0
Software:FinePixViewer, Image Mixer VCD2 LE for FinePix

много ме притеснява че няма Оптичен стабилизатор,а е 10x [smilie2]

Моля ПОМАГАЙТЕ ! /Обещавам за последно [smilie5] /



Публикацията е редактирана (11-01-08 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Prakticar   
Дата:   11-01-08 21:19

Айде холан, баба ти само с оптичен стабилизатор е снимала.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: drex   
Дата:   12-01-08 01:14

гледах скоро неква обява за Canon SD1000, дам .. е я :
директно ти я "пАствам":

Е тука е обявата

http://www.canon.com/camera-museum/camera/dcc/data/2007-/2007_ixyd_10.html?lang=us&categ=srs&page=ix...
Snimal sam s nego samo 6 snimki. Kupih go za sebe si, no ve4e ne mi triabva zashtoto mi podariha profesionalen.
Prodavam go s kutia i diskove i SD karata zena 400 lv.



P.S. не го знам къв е, спецовете ше кажат, така по характеристики добре изглежда :)
имаше някъде и S2 IS 2ра ръка за под 400лв.. така че мисли, аз съм мноооого доволен от моя S5 [smilie24]
Успех!!

P.P.S. ей ся го разгелдах в павилиона го имало за 399,може да я спазариш за по-тънко тогава ;)ама да си кажат спецовете...



Публикацията е редактирана (12-01-08 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: next_time   
Дата:   12-01-08 01:46

Човек толкова енергия хвърляш в шопинга, че не е ясно дали после въобще ще ти се снима.

Разликите не са толкова големи колкото е чуденето ти[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: boreto   
Дата:   12-01-08 11:14

Взимай A570 IS и мирясай, че ще си докараш някоя болест от притеснение...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   13-01-08 17:59

Здравей те.
Вече поръчах А560 на Канон, но сега имам следните въпроси към Вас:
1.Предложете ми зарядно от което сте доволни /марка /и модел/ и съответно какви батерии да взема / технически данни или модел и т.н /
2. Карта памет
3. Калъфче

Благодаря предварително
Петров

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Стоев   
Дата:   13-01-08 18:04

sanyo[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   13-01-08 19:03

Нещо повече можеш ли да ми кажеш ? Моя колежка си е взела Varta...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: asahi   
Дата:   13-01-08 20:18

Поздрави на колежката! Тя ако си вземе Сеат Ибица и ти ли ще си вземеш?

Саньо Енелоп. Ей тва е батерията днес.

Отговори на това съобщение
 Батерии, зарядно и други
Автор: svilenp   
Дата:   14-01-08 22:11

Здравейте приятели.

Имам следния въпрос относно зарядно и батерии:
Днес разгледах по щандовете на магазините в Габрово /от където съм /и съм поставен пред избора на следните марки UNIROSS /2100 мАч са батериите в комплекта с зарядното - ~ 16 - 20 лв / и Дюрасел /2500 мАч са батериите в комплекта с зарядното - 32 лв /, като марки Sanyo не видях никъде [smilie10] , тук таме по "сергиите" има и Energy / или нещо такова /.
Мисля да избера Дюрасела, като че ли му имам повече доверие...
Ако има значение апарата е Canon PowerShot A560.

Каква карта памет / 1 Гб / ще ми препоръчате

Какви "модули" могат да се "закачат" на този модел фотоапарат / в смисъл: филтри и т.н /



Публикацията е редактирана (14-01-08 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: boreto   
Дата:   14-01-08 22:21

Eнилупи имаше миналата година в Метро.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 22:39

Униросс е хубаво, ама има и 2500, дето е малко по-добро (изпробвано е). Жената взе комлекта със зарядно от фирма "Вали" преди година-две.


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   15-01-08 20:29

Здравейте
Въпреки написаното от мен по горе, днес взех Панасоник зарядно с 4 батерии 2100 мАч / по убеждението на един приятел, че ги е ползвал и е доволен / и 2 батерии Панасоник 2600 мАч. Освен това взех карта 1 Гб Кингстон и чантичка Vanguard - дано не съм сбъркал... А за "модулите" някой ще кажели..?
А иначе пробвах апарата набързо: в напълно тъмна стая направи снимка на автоматично => стана даже по добре от колкото на светло [smile] .

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »