Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:05

Здравей те приятели !

Избор на цифров фотоапарат ?

Знам че такъв въпрос сте чували много пъти, но аз ще Ви докажа че съм погледнал на много места и имам по конкретни въпроси.
Реших и аз да си купя фотоапарат, но тъй като не разполагам със средства реших, че мога чрез Ти Би Ай Кредит да си взема апарат до 250 лева. До тук добре, реших да видя информация в Нета по въпроса …И така след 3 / буквално / дена ровене /, защото почивах толкова / съм още по объркан …. Направих си нещо като „наръчник”, който попълних от : https://photo-forum.net/ebook/ , няколко статии в PC Magazine, от списанията Computer Build – които следя редовно и десетки мнения по форумите / лошото че 99 процента от мненията са между 2003 и 2005/6 година / и започнах да преглеждам фотоапаратите ……
В заключение може да се каже, че за „без пари” не може да се намери нищо, „е чак нищо някой ще кажат” …но кажете ми супер ли ще е апарата, ако няма възможност за ръчни настройки, CCD голяма матрица съобразена с MP, светосила, стабилизатор на изображението, жива хистограма, настройка на бялото, визьор, ISO, RAW, приоритет на блендата или ……т.н и други неща за които преди 3 дена не бях чувал дори. Стана много дълго…, за това спрях се на Canon PowerShot A560 - ~ 339 лв е да за 250 няма нищо, което да отговаря или поне да е близко до горните изисквания – и съответно това означава една година поне ”на пост и молитва - ТиБиАй на молитва „ .Знам че Panasonic имат стабилизатор на изображението на всичките си модели / OIS /, но за тези пари аз не можах да си харесам модел, който да е по добър от на Canon / по повечето параметри съдя / И Canon имат модели с IS , но са много скъпи.

Та кажете ми : Как Ви се вижда избора ми, да ли пък не съм пропуснал нещо / за по малко пари …Някой имали впечатления за Канона, който съм си избрал да взема.

Много лошо е че съм от Габрово а тук на г….на географията има само Техномаркет и Зора, от части Технополис и gsm магазините като места за закупуване с кредит…
Моля Ви за отговор ! С уважение: Петров

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:07

От позицията на града, в който живея (Дряново) верно Габрово е на гъза на географията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:11

Моля ако неможеш да ми помогнеш, не ми пиши !, все пак Габрово, ако наистина е на г.. на географията твоя chukov познай къде е...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chiphead   
Дата:   07-01-08 21:14

ай ся, сбийте се на тема - кой играе хорото по чорапи, че да не си хаби музиката [smilie18] [smilie18] [smilie18]

успех с избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:18

По принцип мога да ти помогна, но не мога да се сдържа и да не си спомня как 97-98-ма се ходеше с фенерчета вечер из Габрово

Уличното осветление беше лукс, с който и селата в дряновска община разполагаха, но не и окръжния град[smilie5]

А сега набърдже
1. Няма апарат за 250лв. дето си струва да се дават пари за него
2. ТБАй ще те натоварят сериозно
3. Не си купувай картата от техномаркет (купи си я от Терабайт например) - ще спестиш добри пари
4. понади някой лев и вземи това
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&base=1&catalog=2&product=1948&show=additional

стабилизаторът е сериозна екстра

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:20

Ако все пак решиш да почерпиш (понякога и в Габрово стават чудеса) пусни една бутилка гроздова по рейса до Дряново аз ще си я взема от шофьора [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-01-08 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:22

Благодаря и извинявай че те засегнах, просто съм свикнал аз наляво и на дясно да казвам колко е тъп града ми, но все пак...[beer] сори [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: milenmarinov   
Дата:   07-01-08 21:23

Габрово-Дряновска/Севлиевска/.....тема...[smilie5] [smilie5] [smilie5]

По темата..мисля че избора ти е добър.
Но и малко по "елементарен" фотоапарат ще ти служи добре.Бих препоръчал това но е малко по-скъпо.....
Nikon
Nikon Coolpix S200 + подарък памет 1 GB
7 мегапиксела, 3x оптичен зуум, 4х цифров зуум
Код: 1950
Наличност: Да (Варна) Цена:
359.00 лв. с ДДС

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:31

Ок ще почерпя някога...А за апарата този го гледах ама много ще ме озори Тибиайски...[smilie2]пък и за стаб. на изобр. само,100 лева ми се виждат много макар да знам за какво са..[smilie2] А иначе изборът ми за марка прав ли е ? Видях че си човек който се занимава сериозно с фото, така че, ти на мое място би ли се спрял на тази марка и т.н..



Публикацията е редактирана (07-01-08 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: anaksagor   
Дата:   07-01-08 21:39

виж в базара нещо на старо
примерно това:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=174728&t=174728&phorum_uriauth=

нямам време да се разтърся, сигурно има и много други оферти.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: kaic   
Дата:   07-01-08 21:41

Като сме тръгнали на съседска раздумка /аз съм от Севлиево/ бих те посъветвал:
1. Никога не хули града си в който живееш, опитвай се да го хвалиш-така би привлякъл интерес към него и би се завъртяло колелото на икономиката. В твоят случай нищо добро не чакай в бъдеще, няма как да провокираш интерес, и обиждаш самият себе си.
2.По темата - "Canon PowerShot A560" който си избрал също няма пълни ръчни настройки. но е един изключително подходящ апарат за семейни снимки, който би те подготвил за бъдещо усъвършенстване.
3. Обърни внимание на Samsung S 850. Бони доста добре го е описал в тази тема https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=573457&t=573457&phorum_uriauth=

него поне го има в техномаркета, според мен бягай от Ти Би Ай, в края на плащането ще си платил колкото за много добър апарат, а ще имаш сапунерка.

П.С. Фен съм на Canon и само предлагам алтернатива в предвид ценовото ограничение съчетано с възможности.
С най добри чувства...


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:43

Купи си канона
Аз лично самсунг не бих си взел но това не е разговор за тоя форум

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 21:46

Благодаря, ама в Габрово е 379лв / Самсунга / и на горе, да има стабилизатор на изображението, но пък няма визьор и т.н но ми идва скъп...[smilie2]



Публикацията е редактирана (07-01-08 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: surg   
Дата:   07-01-08 21:49

svilenp
всичко започва от това какви снимки ще искаш да правиш...ако са САМО тип семейни снимки, то задачата ти е много проста....
истината е , че за пари под 300-350 лв, нищо не си струва....ако ще с тези снимки....то не е фатално какво ще вземеш точно, се ще имаш снимми за семейния албум...

тук избора на Канон а560 е чудесен, той няма пълни ръчни настройки, да знаеш, няма и ИС, но при зоом до 3-4 той не е и нужен ако се спазва елементарна техника на снимане...
лично го купихме и тествахме с един приятел, и съм впечатлен от снимките които прави...
+отлично видео...


ако обаче искаш да се опитващ да правиш повече от семейни снимки, то ти трябва дори с образователна цел поне, апарат дори от по нисък клас като за който говорим,апарат с РЪЧНИ настройки за бленда, за скорост и за двете...
важно е и е съзидателно...тогава най евтин и добър вариант е А570 ИС към момента, ако не можеш да намериш А610/630/640, които може би още ги има някъде из БГ...виж и А720,[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 21:57

А630 и А640 са осезаемоп по-скъпи
на цената на ДСЛР на старо са

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: mujimasa   
Дата:   07-01-08 21:58

...ммдам,Канона според мен е добър избор.Една позната имаше от тази серия,но по-стар модел и се справяше доста добре.Големият му плюс са ръчните ръчните настойки.Иначе съм имал Панасоник LS1 и смея да твърдя,че Панасоник имат най-доброто меню-лесно,интуитивно и добре организирано.Стабилизацията лично аз не усетих да има голям плюс,но като цяло по ми хареса от Канона(мисля,че модела беше А520).Единственият проблем е с високото исо,но за сметка на това светкавицата му беше по-добра от канонската.Казвам това на база тестване на моя с този на познатата в еднакви условия,доколкото бе възможно.Бих ти предложил Панасоник LZ6,за 379 лв. с 6x оптичен зуум.Лично аз ползвах зуума за да имам по-дефокусиран фон.Ето един пример за какво говоря:
http://212.36.3.59/site_pics/166/u_1126696681_101.jpg


Снимката е правена с Панасоник ЛС1.

Лично моето мнение е,че за начинаещи по-добрият избор е Панасоника,предимно заради менюто,което при Канона е по-объркващо.Шумът ще го имаш и при двата.И двата снимат в .jpg.Другият плюс за мен е 6х зума.Искам да повторя,че това е мое лично мнение!!!Все пак изборът си е твой,но който и да вземеш,да знаеш,че е голяма краста.
Ако желаш да попиташ нещо по-конкретно,то с удоволствие бих ти отговорил.
Желая ти успех и много уловени моменти!!!...


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 22:04

Мужимаса
позволявам си да ти опонирам единствено по една причина
На панасоника му е шумна картинката даже и на 100 ИСО

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: mujimasa   
Дата:   07-01-08 22:15

хм,чуков,не съм много съгласен,поне не за 100 исо.За мен проблемът идваше от 100 нагоре,но дори при 200 исо се ядваше.Виж 400 и 800 исо са направо неизползваеми,а все пак моят модел е по-стар от предлагания.И все пак,за да не навлизаме в излишни спорове(предполагах,че ще ме захванете за шума;),това е моето мнение.Не задължавам никого с него.Просто едно предложение,а ако автора на темата сметне за интересно,то тогава вече бихме могли да подискутираме повечко(даже ще поровя за стари снимки,ако се наложи:).Нека все пак човека си реши и да не го обръщаме в поредната тема в спор за това кой е по- по- най- [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 22:17

Благодаря Ви на всички ! Бил съм и в други форуми, но такъв като този няма - толкова бързи отговори [smile] Колкото до Габрово, аз живея 31 - 32 години тук а родът ми е в Русе така че за мен Габрово е тъпо, като го сравня с Русе, но както и да е.SAMSUNG DIGIMAX S850 го видях не е лош, но матрицата му ми се струва много малка за тези пиксели и смятам че снимката сигурно няма да е много добра, пък и за 10 лв отгоре на Канона в Техномаркета не предлага кой знае какво, а колкото до А570 ИС да той ми е фаворита !!!![smilie24] има всичко което искам, но 439 лв е с цели 100 лв горница от А560 която и без това ми е скъп [smilie2].

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: chukov   
Дата:   07-01-08 22:20

спор няма
просто навремето кандардисах един приател да си купи ФЗ30
хареса ми функционалността на апарата, направията абе хубава машинка

Разочарова ме обаче цветния шум в тъмните места на снимките, снимани на 100 ИСО

Бях занулил контраст цветност шарпнес

После гледах и на един колега машинката (сапунерче) и там видях шума

Отдавам го на алгоритъма, с който се обработва сваления от матрицата кадър
Не знам
иначе действително Панасоник предлагат повече екстри в един апарат отколкото конкурентите (при един и същи ценови клас)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: mujimasa   
Дата:   07-01-08 22:22

Гледам Канона ти е на сърце,просто искаш да се убедиш,че няма да сгрешиш в избора си [smile] .
Ако наистина го искаш,то не се колебай,добра машинка е и не би съжалявал.И все пак не забравяй,че за да правиш добри снимки,не стига само добър апарат.Но доколкото разбирам си схватлив,така,че взимай апаратчето и Добре дошъл в Клуба [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: nbg   
Дата:   07-01-08 22:26

Прегледай все пак и в базара за втора употреба, има доста добри предложения. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: svilenp   
Дата:   07-01-08 22:36

Благодаря на всички ! Прочетох това за което дойдох в този форум надявам се че ще се "видим" пак и ще мога да покажа "нещо" и аз.

Мujimasa мисля че сме от една "порода"....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: surg   
Дата:   07-01-08 23:08

mujimasa опппааа грешка...сори



Публикацията е редактирана (07-01-08 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрови апарати - за без пари или ....
Автор: IDD   
Дата:   07-01-08 23:27

и зада те объркам съвсем, ама добронамерено, виж и фуджитата....
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=754935&t=754935&phorum_uriauth=
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »