Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: hose   
Дата:   05-01-08 20:51

за диаметъра говоря
пък отварят до немислимите 1:1

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: nomadsl   
Дата:   05-01-08 21:10

Защото при телеметричните апарати няма пространство за огледало /както при SLR-те/ и това позволява на инжинерите по оптика да не хвърлят усилия по изграждане на оптични конструкции - тип ретрофокус дизайн. Обективите за телеметричките са в много по-голяма степен симетрични, което позволява по-висока коригируемост на аберациите. Въобще близостта до фокалната равнина си е предимство, ако ъгълът на падане на формиращите изображението лъчи към нея не е от значение.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: stenly   
Дата:   05-01-08 21:52

и с по малко лещи-т.е. с по добри оптични характеристики...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: hose   
Дата:   05-01-08 21:55

хм... да

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: icikonti   
Дата:   05-01-08 22:47

Защото поради описаните причини от nomadsl , са по-добрите обективи, що се отнася до рязкост на изображението.Принципа "По-простото е по-добро" се е в пълната сила тук!!!
Ама другите недостатъци , в тоя забързан век , ги правят почти неизползваеми.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: Снежанка   
Дата:   05-01-08 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: asahi   
Дата:   05-01-08 23:17

Снежка влезе с касата.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: hose   
Дата:   05-01-08 23:21

е няма как - всяко нещо си има добри и лоши страни - предимства и недостатъци

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: хари   
Дата:   06-01-08 00:13

Ние по-бавните фотографи, мразим телеметричните камери и обективи.Карат ни да мислим излишно!Па ний мразим да мислим.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: tonevjr   
Дата:   06-01-08 00:19

Само дето тези(по-скоро този[smilie5]) които отварят до 1:1 хич не са малки[smilie5] [smilie24] Иначе ти казаха![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: pstoev   
Дата:   06-01-08 15:55

ако не се лъжа те увеличават образа не със серия от сфери4ни стъкла а със серия от предаващи обараза сфери4ни огледала...образа влиза през единия край,проектира се върху сфери4но гледало в края на обектива после се отразява в друго такова и накрая образа се коригира от серия стъкла в дъното на обектива и така..

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: Arutha   
Дата:   06-01-08 16:10

pstoev , май ни обясни за рефлексните обективи, а не за телеметричните [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: icikonti   
Дата:   06-01-08 16:13

Да-pstoev обясни за огледалните, не за телеметричните![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: next_time   
Дата:   06-01-08 23:52

tonevjr

Този които отваря до 1 е доста по-малък от 50мм за СЛР които отварят на 1,8 или 1,4.

А аз не виждам нито един недостатък които да ги прави неизползваеми, даже си мисля че точно сега те са едни гърди напред.Както показват и цените им

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: itilien   
Дата:   07-01-08 00:12

недостатъци да искаш :) То не случайно СЛР-ите са добили по-широко разпространение ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: next_time   
Дата:   07-01-08 00:47

Има само един - многооооо скъпи.

СЛР-ите са евтинки и затова са толкова разпространени.Като при колите - тия дето са най-разпространени не са наи добри, просто са най-достъпни.

Да има проблем с дългата оптика, ноооо тои не касае повечето потребители[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: 35mm   
Дата:   07-01-08 10:30

На Коледа се приготвих за семейни снимки с един Никон Д200, Пентакон 6 х 6 и един Киев 4А. Всичко това на 12кг статив. Киев-а му се скъсаха ширитите на затвора някъде по средата на първия филм (бях взел към 15 филма за него). Все пак получените снимки с него след това ги показах на семейството - питахе ме как такова фотоапаратче за около 25 лв и дето даже се е счупило прави такива хубави снимки (копирани оптически на стара аналогова машина)- обектива беше Хелиос 103 1.8/53мм. Като цвят и детайл най-се харесваха снимките от Киева. Филм: AGFA Color HDC 200 Negative.



Публикацията е редактирана (07-01-08 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: icikonti   
Дата:   07-01-08 13:14

Острота майка,острота бай-35mm !!!Малко лещи, проста изработка, няма допълнителни, за да се "докара" фокусното разстояние до 50 мм /като при огледално-рефлексните/.Там кат' си пише 53 мм- си е точно 53 мм.
Ама тоя централен затвор, барабар със затворниците в него, действа кат' бленда- демек потъмнява краищата.Естествено на късите скорости....Бавно се работи.Не виждаш изображението от обектива, ами друго изображение - от прозорчето.Местиш паралакси, гледаш телеметрични точки и т.н. и т.н.
Ама накрая като го изкопираш-БОНБОН.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо телеметричните обективи са толкова малки?
Автор: 35mm   
Дата:   07-01-08 13:21

При огледално-рефлексните мога да затворя доафрагмата на 5.6 например и да фокусирам ръчно върху матово стъкло с клин и микропризма с увеличители на изображението закачени на визйора за да фокусирам точно поради фокус шифта който причинява настройката на диафрагмата.
При телеметричните това не може да се направи и се нядавам че обективите са корегирани за това добре за фокус шифт, понеже това е важно за тях.(тези които имам).
Няма и много макро аксесоари, няма и теле (аз имам един 4/135мм, ама Цайс сега за новия ИКОН изобщо не правят нищо над 85мм).
Не виждам ефекта от филтрите също така.
Но никога няма да спра да имам и поддържам една телеметрична 35мм система.

Ето това ми е незаменимо.

http://212.36.3.59/site_pics/177/m_1199705166_DSC00020.JPG


Имам два и единия даже го нося с мен и когато снимам с огледалния: използвам го като режисьорки визьор, да видя как ще изглежда сцената през определен обектив.



Публикацията е редактирана (07-01-08 13:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: