Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: diddoo   
Дата:   05-01-08 11:12

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=19&base=1&cat=30&product=2479&show=additional#sli...

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: diddoo   
Дата:   05-01-08 11:17

някой ползвал ли е такава карта? интересува ме струва ли си да дам още пари за SanDisk Extreme III 4.0 Gb при условие че показателите им са едни и същи даже на Transcend са по добри да не говорим за цената. Всичко идва само от марката май?????
благодаря предварително:))))

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: elmaduro   
Дата:   05-01-08 11:20

За толкова пари получаваш толкова.Не съм работил с нея и по добре някой форумец, който знае да каже.Лично за мен има две карти-Extreeme и Lexar UMDA.[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: elmaduro   
Дата:   05-01-08 11:23

Работя с Lexar 300x и картата е просто безумна.Само че в БГ не съм ги виждал да се продават.Казват че Екстриим е същата, като нея, е аз предпочитам да не се съглася[smilie5] .
По добре дай малко повече пари и си вземи по хубавата.Няма да сгрешиш[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: diddoo   
Дата:   05-01-08 11:34

Знам че SanDisc се водят най добри. Имам такава марка само че от SD. Честно казано имам SD Lexar,Kodak,SanDisc и Kingston разлика не съм виждал, но тях ги ползвам с друг клас апарати(Canon S3 IS). При Compact Flash картите е важна скороста(все пак имаме RAW файлове и те са по 7/8 МВ, а не 2/3МВ) на прехвърляне на информация, което при картата за която питам е 21-и нещо мегабита/сек. Отскоро ползвам такъв тип карти и на теория ми е ясно. Затова питам напрактика има ли смисъл да давам пари заради марката, която по често продава отколкото показателите на стоката????[smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: asahi   
Дата:   05-01-08 11:46

И на бавната, и на скъпата карта снимките ще са еднакви.
Съвременните карти, които сравняваш, са по-бързи от апаратите, които ги "пълнят" с информация. При снимане няма да забележиш разлика или тя ще е в изключително комплицирани случаи - дълго снимане в серия, но без да препълниш буфера н аапарата.
Разлика можеш да откриеш при четене от картата към компютъра и то ако използваш бърз четец. Бързите четци не са много и са скъпи.
Може да срещнеш разлика в гаранцията на картите. Тя действително струва пари. На практика при правилна употреба няма проблеми и при двата вида.

Прецени си приоритетите.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: darksorrow   
Дата:   05-01-08 11:53

като asahi, с две ръце [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: ivodam   
Дата:   05-01-08 12:26

asahi: Хм, и каква е "правилната употреба" на една карта, Асахи?

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: diddoo   
Дата:   05-01-08 13:46

Благодаря на всички. Засега ще взема Transcend 4GB CF 133x, пък после ще пиша какво е впечатлението ми.[smile] [smile] [smile] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: diddoo   
Дата:   05-01-08 13:47

мисля, че може да закрием темата[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: borisyankov   
Дата:   05-01-08 17:39

Няма как да ти е кой знае какво различно впечатлението [cool]

Transcend са надеждна марка, макар и да не рекламират толкова като Lexar и SanDisк.

Това което забравят всички да напишат е, че флаш паметта по принцип е мнооого по-надеждна от други носители на информация. Тоест някоя безименна флашка ще ти даде много по-малко проблеми от марково DVD или марков HDD (те се използват за различни цели разбира се :)

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: bobihot   
Дата:   06-01-08 01:25

До колкото знам Тази трансценд- (трябва да се провери) е УДМА, което дава висок трансфер и ниско натоварва процесора. За Сандиска 4 е такъв. Но трябва и апарата да го поддържа. Иначе съм фен на Трасц-а, никакви проблеми. [smilie6] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: navy   
Дата:   06-01-08 01:37

бавни са [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: asahi   
Дата:   06-01-08 10:09

Правилна употреба е когато не я поставяш в непривични за нея ситуации - да я използваш с нестатндартни устройства, да я вадиш при четене/запис, да прекъсваш по друг начин този процес, да не я подлагаш на електростатични разряди през нея, да не я прегряваш, да не пишеш и бришеш на едно и също място повече от 100 000 пъти.
С две думи - да я използваш по предназначение.

Може да се пере - пробвано неколкократно.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за Transcend 4GB CF 133x
Автор: IvoM   
Дата:   06-01-08 13:30

За прането мога да се присъединя към асахи, и sd съм пускал в пералнята нямат проблем (беше kingston, нали за марки си говорим)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »