Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 въпрос за фокус ...
Автор: arminius   
Дата:   04-01-08 23:11

Здравейте всички, :)
Искам да попитам как се проверява дали един обектив фокусира точно?Имаше някакви тестове,които показваха дали има проблем с back focus или с front focus или нещо такова беше.. искам да разбера дали моят д80 с обектив 18-135 фокусира точно?
Взех го съвсем скоро ,няма и седмица и съм ептен новобранка с тоя тип апарати..
тъй че ако има някакви чалъми... ??
Мерси предварително [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за фокус ...
Автор: asahi   
Дата:   04-01-08 23:15

Подарък от бай Гугъл. Има и още.


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за фокус ...
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-08 23:38

ами виж ако имаш проблеми с фокуса и си от една седмица с ДСЛР проблема е много по вероятно в техниката ти на снимане. Малко вероятно е да е апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за фокус ...
Автор: arminius   
Дата:   04-01-08 23:55

Мерси Асахи,доста полезно инфо ..прочетох го и се пробвах,ама като свалих снимката и я погледнах фокуса беше отишъл бая нагоре,към 30-40мм над средната линия.. И няма две мнения по въпроса,че причината е в задапартното устройство ,ама сякаш направих всичко както беше
описано в теста и се омазах [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за фокус ...
Автор: hotsnail   
Дата:   05-01-08 00:00

От статив щракаш нали? С дистанционното или със таймер 2 секунди, нали? И използваш централната точка за АФ? (предполагам мига в червено като фокусира)

А и последно не си изключил АФ-а,нали?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за фокус ...
Автор: arminius   
Дата:   05-01-08 00:07

от статив щракам на 2 секунди таймер с централна точка и аф-с..и светкавицата пуснах.. фокусира си нормално ,да. Не знам, може би нещо тия 45градуса ми бягат.. До колкото разбрах обектива (18-135mm f/3.5-5.6G) трябва да е сложен на 18мм примерно и ф-3,5..и на Aperture priority правилно ли съм разбрал ..?[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за фокус ...
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-08 10:53

на 135 / ф5,6 (внимавай обаче да не ти е по-близо листа от минималното фокусно разстояние) за другото имаш картинки

http://focustestchart.com/images/chart/setup.jpg


как трябва да изглежда постановката и къде трябва да се премериш. Хубаво е да го направиш с някои по-светосилен обектив примерно 50/1,8.


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за фокус ...
Автор: arminius   
Дата:   05-01-08 11:54

на 135 значи, довечера ще пробвам така .Аз го бях настроил на 18/ф 3,5.. И евентуално ако не фокусира в ценъра точно ,това коригира ли се някакси и от обектива ли се получава или от камерата? [shtrak] питам по принцип, не че на моя му има нещо (поне така ми се иска) по-скоро аз съм инди... [smilie21] [beer]



Публикацията е редактирана (05-01-08 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за фокус ...
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-08 12:11

Може да е обектива, може да е и камерата. и двете се оправят. По-скоро и на двете им няма нищо[smilie24], ти бъркаш някъде при теста.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »