Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моля ви за съвет
Автор: pav4eto_89   
Дата:   03-01-08 14:26

Имам колебания какъв точно фотоапарат да си купя и се колебая между Sony DSC H3 и Samsung Digimax NV20.Тъй като финансите ми не са много солидни се чудя дали е по добре 12мега пиксела с 1:72" матрица или 8мега пиксела с 1:2.5". Забелязах, че за апарат с наистина добра матрица трябва да дам не по малко от 850 лева и тъй като бюджета ми е по скромен, моля да ме посъветвате на кой модел от българския пазар да се спра.
Благодаря!
За по-услужливите от вас оставям още няколко модела, които ми се сториха на изгодна цена спрямо параметрите им : Sony DSC-S800 ; Olympus SP-510 UZ и Samsung Digimax L80 [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: doca   
Дата:   03-01-08 14:30

1.Матрицата на Сaмсунга е 1/1.72 ", което e доста различно от 1:72".
2.Ще правиш ли клипове и за какво ще го ползваш въобще.



Публикацията е редактирана (03-01-08 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: elmaduro   
Дата:   03-01-08 14:31

Вземи си сонито, май е по добро.Да кажат съфорумците със сонита, щото аз говоря на изуст малко.За олито знам че е пръчка, какво ще кажеш за Паналайките?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: pav4eto_89   
Дата:   03-01-08 14:32

ами ще го използвам за любителски цели, иначе имам интерес към фотографското изкуство, но не мисля че с такъв апарат ще е кой знае какво...колкото до грешката която съм допуснал - съжалявам, и все пак не е толкова фатална мисля :)



Публикацията е редактирана (03-01-08 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: prism   
Дата:   03-01-08 14:35

NV20 не е лош, но 12 меги са му много. Сонито също е приличен апарат, ама все още никой нищо не е казал за него из нета. Виж Panasonic FZ18 и Fuji S6500fd.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: pav4eto_89   
Дата:   03-01-08 14:35

Panasonic-ите от ниския клас нещо не ми допаднаха много, иначе знам колко много ги хвалят, но не са за моя джоб :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: ka   
Дата:   03-01-08 14:37

погледни в "Базар", може да си харесаш нещо 2-ра ръка...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: vladihg   
Дата:   03-01-08 14:38

С серията на Сони е много слаба[smilie23] като изключим с600. Там където на обектива пише Сони ленс положението е трагично[smilie19] Samsung Digimax NV20 не съм го пробвал(снимал съм с по-стари модели) но като цяло мисля че е най-оптимален добър вариант от посочените модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: doca   
Дата:   03-01-08 14:49

Виж, в този форум участниците са предимно с Канон, Никон, Пентакс и Панасоник. Има някои форумци и с Фуджи.
За Самсунга зная, че имаше оплаквания за изгорели пиксели, иначе матрицата му е 1/1.72", като предполага добра работа на по-високи ISO и че апарата ще бъде с по-малко шум. Но тези 12 MPx ме притесняват, въпреки, че резолюцията може да се подбере ръчно.
Според мен от посочените 2 модела/защото има и други подходящи/, с по-утвърдени качества е Сонито.



Публикацията е редактирана (03-01-08 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: Synthy   
Дата:   03-01-08 14:55

8 на 1/2.5 или 12 на 1/1.72 е точно все тая. при едното просто имаш повече пиксели, иначе са един дол дренки

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: pav4eto_89   
Дата:   03-01-08 14:57

като гледам май нито съм уцелил марката нито магазина... [smilie2] някой може ли да ми препоръча тогава магазини, в които се продават прилични апарати до 600лв?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: prism   
Дата:   03-01-08 15:00

Еми няма значение магазниа според мен. Аз моя S850 си го взех от мултирама. Бяха изложили някаква не много читава бройка, но специално ми извадиха чисто нов апарат и за 6 месеца всичко си е ок, въпреки че по едно време имах леки притеснения(за щастие неоснователни) за матрицата. Общо взето добри цени има в магазините, където има всякаква електроника, в специализираните фотографски дерат здраво...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: plamss   
Дата:   03-01-08 15:06

Павчето, провери и тук [smilie24]
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&base=&cat=46&producer=&from=&to=

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: pav4eto_89   
Дата:   03-01-08 18:46

мисля, че намерих идеалния апарат за моя бюджет :)
какви са отзивите (предполагам, че все някой е чувал нещичко) от Panasonic Lumix DMC-FZ8 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: vladihg   
Дата:   03-01-08 19:29

Сони Х3 е по-добро от ФЗ8 - тук на ФЗ им викат Паналайка шумолайка - иначе Панасониците хващат око на външен вид[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: stesla   
Дата:   03-01-08 19:41

Има и друг вариант ,втора ръка . Като пример в базара има "Канон про1".Стара е машината, но ако е редовна си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: realnoncho   
Дата:   03-01-08 19:52

Мда Панасоника не е лош, виж и Канон СХ(ЕсЕкс)100

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: pav4eto_89   
Дата:   03-01-08 20:58

благодаря за предложението, но четох че SX100 шуми повече от очакваното :)
И сега, ако може да чуя някакви наистина аргументирани доводи за и против SONY DSC H3 и PANASONIC LUMIX FZ8, защото явно това ще бъде моят избор на основа доста прочетени страници как да изберем апарат както и много потребителски мнения. Имайте предвид, че апаратът ще бъде използван предимно за запечатване на спомени и след това ще си опитвам късмета като фотограф [shtrak]

Колкото до апарат на старо - би било по добре за мен да си взема на изплащане :), иначе не съм си и мечтал за Canon Pro1



Публикацията е редактирана (03-01-08 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: pav4eto_89   
Дата:   03-01-08 22:16

хайде де не ме зарязвайте на финалната права[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: elmaduro   
Дата:   03-01-08 22:23

Споко няма да те зарежем, няма да се сдух[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: surg   
Дата:   03-01-08 23:59

1. забрави за ОЛимпус 510...

2. за по ограничени пари ФЗ8 е чудесен избор, но както и при ВСИЧКИ други апарти от този клас, не очаквай много от ИСО над 200 , и е въпрос на правилни настройки....по добрият е ФЗ18...

3. СОнито е по лош вариант по ред причини.
4. Канон СХ100 е още по лош поради наличие на САМО дисплей...
5. Канон С3 3 под прага ти от 850 лв...и е чудесен апарат...
особено ако го внесеш от САЩ...

успех

PS

размера на матрицата и абс. брой пиксели изобшо не е най важното....общото качество, ергономика, живот на батерии, вид дисплей, вид достъп до ръчни настройки, и най важното каква снимка излиза са мноооого по важни....

ПС2
[smilie3]
ако ще снимаш само семейни снимки....изобщо не се кахъри...езимай каквото можеш и каквото ти харесва на вид...и ще имаш семейни снимки...



Публикацията е редактирана (04-01-08 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: pav4eto_89   
Дата:   04-01-08 00:05

благодаря ти surg
считам съвета ти за изключително ценен и компетентен и се надявам наистина да е така :)...поне на мен ми звучи достоверно казаното от теб (admire)
само 1 въпросче - как би бил написан с латински букви моделът на канона който ми препоръчваш, защото нещо не можах да се ориентирам да го погледна



Публикацията е редактирана (04-01-08 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: surg   
Дата:   04-01-08 00:11

С3


http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/canon-powershot-s3-is-p3175160.html


ФЗ8


http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/panasonic-lumix-dmc-fz8-p12373014.html

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: CuMo   
Дата:   04-01-08 01:10

Снимките в профила ми са от H2, тъй че Sony не са за подценяване ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за съвет
Автор: anatolij   
Дата:   26-01-08 16:01

как да направя свсни снимки с Olympus SP 510uz [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »