Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CANON A 550 Power Shot
Автор: златина   
Дата:   02-01-08 21:34

Здравейте,
Преди няколко дни си купих КАНОН
А 550.Снимките ми излизат адски тъмни.Пробвах да отстраня проблема като увеличих експонацията, но няма промяна.Дайте съвет.....

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: nabis   
Дата:   02-01-08 21:35

дай пример

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-01-08 21:38

Започни от тук:
https://photo-forum.net/ebook/start.htm


Изчети я от-до. Не подминавай нищо, само защото си мислиш, че го знаеш. След това пиши къде е бил проблемът [smilie24] [shtrak]



Публикацията е редактирана (02-01-08 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: asahi   
Дата:   03-01-08 00:17

По въпросът ти си личи, че не подхождаш задълбочено към проблема.
Към четивото на Албирео ще добавя менюала на апарата.
Не бързай да реагираш остро - сигурно допускаш някаква (или накакви) елементарна грешка поради прибързаност. Четенето на горните четива дисциплинира мозъка и подрежда знанията.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: vladihg   
Дата:   03-01-08 10:55

Включи апарата на автоматичен режим, а не на ръчните настройки и нямаш грижи[shtrak] Остави и ИСОТО само да се нагжда към обстановката.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: ALBIREO   
Дата:   03-01-08 12:19

Що за съвет е това? [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: kolcho   
Дата:   03-01-08 12:28

Включи апарата на "автоматичен режим" и направи няколко снимки в стандартни условия - например навън около обяд при нормална осветеност.Свери онова, което виждаш на дисплея на апарата с това, което излиза на екрана на компа.Ако и в двата случая снимките ти изглеждат "тъмни" - следва да се обърнеш към продавачите на машинката.
Не обръщай внимание на умниците, които ще се изпотрепят да ти дават съвети как да промениш нещата чрез ръчните настройки - ако апаратът ти не е в състояние да даде приличен резултат при тези условия - има някъкъв проблем - това е несъмнено!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: chukov   
Дата:   03-01-08 12:32

И не на последно място

Не си слагай пръста пред обектива [smilie3]

Тоя чалъм го знаехме само аз и един стар фотограф, ама той умря отдавна

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: vladihg   
Дата:   03-01-08 14:24

ALBIREO ...
Специално тоя модел на Канон е с доста по-сложно "индивидуално" меню и без книжка с упътване на български език човек трудно може да се оправи с ръчните настройки. Там за активиране и деактивиране на различни режими се натискат по два бутона едновременно за не знам си колко секунди и т.н. Затова препоръчах да се включи "автоманичния режим" където снимките трябва да са си ОК. [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: ALBIREO   
Дата:   03-01-08 15:27

Според мен, проблемът не е с апарата. От начина по който е формулирана темата, оставам с впечатлението, че проблемът е в задапаратното устройство. Ако все пак проблемът е в техниката - гаранционен сервиз [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: kolcho   
Дата:   03-01-08 16:02

ALBIREOСпоред мен, проблемът не е с апарата. От начина по който е формулирана темата, оставам с впечатлението, че проблемът е в задапаратното устройство.
Зле си с впечатленията, приятел!
Защото момата чистосърдечно си е признала, че не е особено в час нито с модела на апарата, нито с фотографската теория/практика.
Единственото разумно и доброжелателно нещо, което може да бъде посъветван човек в такава ситуация, е да му се даде елементарен алгоритъм за тестване на новата машинка.Аз и още един колега направихме именно това, вместо любезно да философстваме за качествата на "задапаратното устройство".
Ти си предпочел назидателно да се подиграваш с един новак + пращане в дебелите книги.....
Въпрос на вкус.
Твоят, честно казано, не ми харесва - понеже намирисва на елементарна комплексарщина.
Дано да греша;-)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: the_shooter   
Дата:   03-01-08 19:23

А така, Колчо, някой да се застъпи за нас аматьорите. [smilie19]
Аз снимам от скоро с А560 (авто режима не винаги се орентира правилно).
Възможно е Златина да се бърка защото на екрана на Фотоапарата снимките изглеждат по - светли в сравнение с екрана на компютъра.


Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: vladihg   
Дата:   03-01-08 19:44

the_shooter Аз снимам от скоро с А560 (авто режима не винаги се орентира правилно).[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Авторежима на А550 е много по-добър от 90% от масовите сапунери. Това лято правих сравнителен анализ между тоя апарат и други на цена 250-500 лв. и установих, че е най-добрия избор като съотношение цена - качество.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: the_shooter   
Дата:   03-01-08 20:50

vladihg след направения и от мен "подробен" анализ на фотоапаратите в ценови клас 250- 400лв. стигнах о същия извод и затова си купих А560.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: bluegreen   
Дата:   04-01-08 08:55

Хубаво си приказвате, ама авторът на въпроса го няма :)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: El_Fuego   
Дата:   04-01-08 09:54

златина, а като си го купи преди няколко дни дали си даде труда да прочетеш И ДВЕТЕ КНИЖКИ (краткото и подробното ръководство) с инструкции на български, които вървят с апарата?

Въпросът ти звучи като "купих си печка и яденето все излиза сурово от фурната, вдигнах температурата - нищо". Как очакваш хората да разберат какъв е проблемът, без да си показала кадър с пълен EXIF.

Прочети всичко от линка на ALBIREO и двете книжки на апарата. Ако има нещо, което не си разбрала - заповядай да питаш пак.


Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: ALBIREO   
Дата:   04-01-08 11:15

kolcho - по-полека с определенията кой е зле.
Сигурен съм, че авторката е ползвала светкавица и от неправилния режим/настройка са се получили еднакво тъмни снимки при различни експозиции (което е нормално в някои ситуации, но няма да кажа кои и защо).
Нямам какво повече да добавя, без присъствието на авторката на темата в дискусията ни.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: kolcho   
Дата:   04-01-08 11:23

ALBIREO написа:

> kolcho - по-полека с определенията кой е зле.

Интересно - въпросната норма важи ли и за останалите?
За ALBIREO, например?
Който отново е изиграл комплексарската сценка "ако ви кажа колко много съм в час, просто ше се гръмнете, ама - няма да ви кажааааа!"
...............
Пич - на мен ми е смешно, като гледам тези етюди, ама питаш ли се на момата какво й е?
Хайде - прояви доброжелателност към нея, аз не съм важен[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON A 550 Power Shot
Автор: ALBIREO   
Дата:   04-01-08 11:35

Хехе [smilie18]
Айде, комплексарчето се изнася и няма да ви се бърка повече в работата [smilie24] [shtrak]
Извинете, че се намесих, за последно ми е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »