Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 здравейте, искам съвет
Автор: vbaramski   
Дата:   31-12-07 15:02

Здравейте, имам Сони а 100, с двата китови обектива 18-70 и 75-300, от време на време ми се налага да снимам на закрито в заведение примерно или в домашна обстановка, но снимките ми се струват излизат тъмни, нямам допълнителна светкавица, а също така и обектив с добра светлосила тези моите са Ф3.5 - 5.6 дали с по-свтъл обектив ще се подобрят нещата или с една външна светкавица или наи-добре ще е и с двете, или бихте ли ме посъветвали ко да си купя парво, защото добрите обективи на Сони не са много евтини.
Любител съм и не разбирам много, затова търся съвет от вас, за което предварително ви благодаря и ....Весели празници на всички!!!


Отговори на това съобщение
 Re: здравейте, искам съвет
Автор: ALBIREO   
Дата:   31-12-07 15:05

Виж тази тема:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=749241&t=749241&phorum_uriauth=


Цените на обективите им са ненормално високи.

Отговори на това съобщение
 Re: здравейте, искам съвет
Автор: ka   
Дата:   31-12-07 15:07

предлагам ти 2 варианта:
1). вземи си статив, така ще снимаш на дълги скорости без риск от вибрации, това ти е евтиното решение
2). светлосилен обектив върши добра работа в къщи, примерно 50 мм на 1.4, предполагам има такъв в портфолиото на Коника-Минолта-Сони

и ЧНГ



Публикацията е редактирана (31-12-07 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: здравейте, искам съвет
Автор: loveforever   
Дата:   31-12-07 15:21

Какво значи тъмни?
Покажи примерна снимка за конкретна препоръка, а иначе най-простия вариант е зададеш компенсиране на експонацията примерно с една степен. Виж на какъв тип мерене е апарата - матрично, централно, или спотово - понякога и това оказва голямо значение.

Отговори на това съобщение
 Re: здравейте, искам съвет
Автор: autosvet   
Дата:   31-12-07 15:23

Светкавица. Всичко друго е компромис много голям. 1,4 не винаги стига за заведение.

Ако имаш пари за светкавица и светлосилна оптика заедно още по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: здравейте, искам съвет
Автор: SLR   
Дата:   31-12-07 15:23

На първо време си вземи външна светкавица[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: здравейте, искам съвет
Автор: kameliya   
Дата:   31-12-07 15:26

Аз защо си мисля че ти трябва светкавица? Обектив си купи после като имаш пари, но светкавицата винаги ще ти послужи. По-добре 1 обектив + 1 светкавица, отколкото 2 обектива - сеткавица. Това е моето лично мнение: пояснявам преди пак да скочат срещу мен с нападки...

Отговори на това съобщение
 Re: здравейте, искам съвет
Автор: chiphead   
Дата:   31-12-07 15:31

кви точно стативи се ползват в нощно заведение - на дълга експозиция - дет - сички мърдат кат хлебарки ???

според мен - допълнителна мощна светкавица, обективите после ... да не говорим, че на 1,8 - кат фанеш на некой окото на фокус - другото е на безфокус ...

зимай външна мощна светкавица - кат не ти стига - и обективи със стабилизация ...

Отговори на това съобщение
 Re: здравейте, искам съвет
Автор: vbaramski   
Дата:   31-12-07 15:43

засега разбирам, че ще е добре да си купя 50мм ф: 1.4 и една външна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: здравейте, искам съвет
Автор: Orlin   
Дата:   01-01-08 00:34

Да, добре разбираш.

Външната светкавица е на порядък по-добре от вградената. Няколко светкавици е на порядък по-добре от една.

Светосилния твърд обектив си е хубав отвсякъде. За конкретен Сони/Минолта не мога да кажа - не ги познавам.

Стативът е задължителен за един сериозен фотограф.

Но всичко това ще е безсмислено, ако фотографът няма възможностите да се възползва от предимствата на техниката.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »