Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: apollo   
Дата:   29-12-07 18:06

Всъщност идеята е да се систематизира информация относно местности и обекти на територията на България, които непременно трябва да се видят/което за нас означава и фотографират/[shtrak]

От много места сме гледали снимки, чели впечатления и т.н и т.н... кой обаче е най удобния маршрут до тях, както и други подробности относно времето, климата на местността, пък дори и подходящ сезон/макар че всеки е такъв/[smilie24]

Ясно е че визирам най вече природни обекти, защото те обикновено са и по отдалечени/до степен забутани/. Последното пък е предпоставка там да ходят хора които истински ценят природата[smilie24] Не че в нет-а не може да се намери инфо но по един начин мисли един турист а по друг любител/профи/фотограф... а пък ние повечето сме някъде по средата[smile]

Предлагам на "Админите" да помислят и по свое усмотрение да въведат било то графа или подкатегория в някое ъгълче на сайта, където който желае да сподели информация, която ще е полезна на всички нас [beer][beer] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: kokolin   
Дата:   29-12-07 18:11

Точно около празниците,темата е меко казано неподходяща !! Няма да се учудя ако някой начертае маршрут бурето -масата -съседната кръчма -леглото /или канавката /[smilie18] .
Но иначе поткрепям идеята .
Весели празници !!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: berber   
Дата:   29-12-07 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: apollo   
Дата:   29-12-07 18:32

Който желаеееее... който желае [smilie24]

Който е скръндза и не иска да издава "Светите места" да е жив и здрав [ezik] [beer]

Всъщност май е по добре да се прехвърля да си спамя наред с другите в темите за величието на К или пък Н или пък О и т.н... явно там много се мисли [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: ALBIREO   
Дата:   29-12-07 18:38

Идеята хич не е тъпа.
Вместо тур оператори да ни събират парите да ни развеждат, сами можем да го правим, като знаем кое-къде се намира.
Всеки от нас обикаля насам-натам да снима какво ли не. При добро желание, всеки може да отдели малко време и да даде маршрута си.
Нещо повече, който разполага с GPS към телефона си (примерно), може да си инсталира софтуерче на гугъл, което ти маркира пътя и ти визуализира на гугъл ърт от къде си минал.
Снимковият материал към тази "карта" ще е идеалното описание "къде-какво може да се види".

Аз бих участвал, само да си взема GPS [smilie5]

А тези, които си мислят, че хубавите места се издават по този начин на "лошите хора", които ще ги замърсят и застроят - спокойно. Те вече ги знаят [smilie24]
Хората, които искат да правят бизнес от това, търсят и работят по въпроса с намирането им доста по-усърдно от всички нас...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: alexoff   
Дата:   29-12-07 18:39

Аз се кефя на блога на Иво Сотиров:

http://ivoso.blog.bg/

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-12-07 19:02

Супер идея аз съм за и считам че ще е много полезно!

Относно GPS идеята е много добра, има много добри програмки с въжможност за експорт към гугъл мапс[smilie5]

Ето една програмка вървяща почти на всеки телефон, конвертирал съм си доста карти за нея, каня се да си направя и на витоша, пирин, рила ...

http://mapnav.spb.ru/site/


и аз се каня да си взема някой ГПС, но ще го оставя за напролет, скоро гледах че нокия са пуснали някакъв с нов чипсет, надявам се да е доста по чувствителен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: mcujovani   
Дата:   29-12-07 19:10

От мене ГПС-а от другите местата, просто който ходи да снима някаде на такова местенце може да ми хвърля по едно ЛС на мен или на другите разполагащи с ГПС и така да се правят картите ........ идеята не е лоша никак даже

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: djart   
Дата:   29-12-07 19:15

темата си е готина, преди месец си мислех за подобна. браво на Аполо[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: apollo   
Дата:   29-12-07 19:19

Всъщност нека администраторите решат дали този вариант им допада и как биха организирали и обособили подобен вид информация така че да е удобна за ползване от всички... нещо като постоянно разширяваща се база данни пречупени по наш си "фотографски" начин [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: maldito   
Дата:   29-12-07 19:23

[smilie24] bravo za ideata[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: Стоев   
Дата:   29-12-07 19:25

apollo написа:

Всъщност нека администраторите решат дали този вариант им допада и как биха организирали и обособили подобен вид информация така че да е удобна за ползване от всички... нещо като постоянно разширяваща се база данни пречупени по наш си "фотографски" начин [beer] [shtrak]

Имам една идея, ама може би ще претоварим сървъра, ако се реализира... (там за Търсачката де)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: stoychev   
Дата:   29-12-07 20:22

Страхотна идея!
Може да се направи нещо като във Flickr - към всяка снимка може да се добавя карта от maps.google.bg.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-12-07 23:35

Ми те сони са го напражили и даже софтуер имат такъв към тяхен ГПС и апарати, снимаш и то автоматично записва данните ;)

Тук по скоро е да има идея за местата, обслужване и т.н..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: elmaduro   
Дата:   29-12-07 23:45

Идеята е много добра.Браво, нещо креативно във форума.Къде мислиш че може да се помести техническата информация, карти, описания на маршрути и т.н.Аз лично се сещам за няколко по продължение на Искърския пролом.Там и има уникални места.[smilie24]


[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: paun   
Дата:   30-12-07 13:52

Ти по-добре първо опиши твоите маршрути около Белоградчик.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: bobihot   
Дата:   30-12-07 22:08

[smilie24] [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: PeterPAN   
Дата:   30-12-07 22:19

Ми ако има сериозно някой който е навит да помогне в изграждането на подобен НЕКОМЕРСИАЛЕН сайт аз съм навит, няма проблем с хостване, програмиране и т.н.. Имам нужда от помощ за дизайна ;) Общо оформление и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: bobihot   
Дата:   30-12-07 22:24

И нещо като пъте фотописи да може...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: elmaduro   
Дата:   30-12-07 22:51

Хайде да го направим.Идеята си я бива[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: navy   
Дата:   30-12-07 22:53

Ако се разсекретят фотографските находища, то всички ще имаме еднакви снимки [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Кък я мислите тази рабута [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: elmaduro   
Дата:   30-12-07 22:59

Е няма да се бием за точки де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: apollo   
Дата:   30-12-07 23:00

Идеята наистина си я бива [smilie24]

А снимките никога не са еднакви [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само ?!
Автор: navy   
Дата:   30-12-07 23:11

Продавам адски яки места за снимане край Варна [smilie7]
Никой не ги знае от фотографите [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски обекти, местности, маршрути до тях... тема за "Админ" и не само
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-12-07 23:13

нави - пусни оферта [smilie7] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »