Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: ibk   
Дата:   27-12-07 18:23

Честита Коледа на всички!

И така коледно - последните патенти на Пентакс:

1. Метод за стабилизация на Фул Фрейм сензор! Както изглежда, имат идея за стабилизация, дори и след като сензора е регистрирал всеки пиксел и всяка линия от снимката!

2. Почистване на сензора с помощта на светлина.

3. Стабилизация на изображението на Live View-то.

4. Автоматично преминаване в continuous shooting режим - т.е. снимаш на единични снимки и при определена честота апарат автоматично преминава в continuous режим.

5. Следящ АФ използващ заключване на фокуса, следене и комбиниране на следенето с contrast control focus и сензор, който изчислява движението. Или иначе казано - триизмерно следене на фокуса!

6. Превю на направената снимка във визьора!!! (Канон също са патентовали нещо подобно, но 3 дни по-късно от Пентакс.)

7. Low light AF range finding ability. Това ми е доста трудно дда го преведа, но май става дума за ултразвукова "помощ" на фокусирането при слаба светлина!

8. Грип с вградена допълнителна буфер-памет позволяваща повече кадри в секунда, както и по-голям брой кадри наведнъж.



И пак да ви напомня, че това са само патенти. Реализацията им може да отнеме доста време, в най-добрия случай някои неща може да се появят чак в следващото поколение апарати. Някой може и въобще да не влязат в действие. Важното е, че има иновации, а от това печелим всички (не е тайна, че компаниите доста често си разменят патенти.)

Та... честито!
[beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-07 18:33

Хубаво нещо са иновациите. Пентакс май не се плашат да пускат новости. [smilie24]


Някой от тях ми напомнят съществуващи неща:

Ако номер 4 ти е интересен викни някой приятел с Сони/Минолта да ти покаже как работи.

Пък на пролет от Сони обещаха и номер 1 да пуснат.

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: zaiko   
Дата:   27-12-07 18:39

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: mravunko   
Дата:   27-12-07 18:43

те и никон са патентовали VR шейсет и коя година, ама... кога са почнали да го ползват е друг въпрос ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: icikonti   
Дата:   27-12-07 19:04

Пентакс винаги са били малка фирма, но със сериозно присъствие, за разлика от Канон-голяма фирма с производство тип ширпотреба[smilie23] .


Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: pmartinov   
Дата:   27-12-07 19:11

G O L D ! ! !



Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: doca   
Дата:   28-12-07 07:03

[smilie11] [smilie11] [smilie11]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie25]

Ще класирам постинга на icikonti в "БИСЕРИ".

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   28-12-07 07:46

Ами не са гении..много от тези неща ги има работещи в много Никони....а за матрицата...каквото им дадат сони...което значи , че Сони ще излезнат по-рано с ФФ модел от Пентакс

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: ibk   
Дата:   28-12-07 10:06

В новия модел, който ще бъде обявен на 24 януари матрицата няма да е Сони. 14 Мп, ЦМОС, разработка на Пентакс (и произведена от Самсунг, Кодак или Далса).
...Та,май Сони вече не са това което бяха[smile]

Кои са тези много неща, които ги има в Никоните?


Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: praetorian   
Дата:   28-12-07 10:13

icikonti, пожелавам ти една шир потреба от типа 1Дс Марк 2 или 3 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: fff   
Дата:   28-12-07 10:35

Сони са това което си бяха, ама вече са на хорото и те [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: todorov   
Дата:   28-12-07 10:38

Приятни новини,
но преди да се впускат в патенти да вземат да си оправят малко набора от обективи, ако не искат да гледат на хубавите си тела окачени сигми [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: d256h   
Дата:   28-12-07 10:38

Ако новата матрица е цМОС лошо, дано не е, защото е много стара технология, сигурно ще е нМОС или подобна! А за Сони....аааа не ги подценявайте, те имат една от най-дългите традиции в развойната дейност на фотосензори още преди да е имало цифрови фотоапарати. Сега обявените дисплеи на био-основа са продукт на 30 годишни изследвания. Понеже тази дейност е една отделна индустрия, ще видите как в близко бъдеще ще излезнат фото-матрици на био-основа, които ще се различават потресаващо от сегашните шумящи, нагорещаващи се и капризни 'дървета'. Тогава ше питам аз какво ше правят Канон, освен Сони да ги купи накрая...[smilie5]



Публикацията е редактирана (28-12-07 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: praetorian   
Дата:   28-12-07 10:41

d256h, това което го изписа в кристалната си топка ли го видя ? [smilie18] Или хвърляш боб ?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: Cristinel   
Дата:   28-12-07 10:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: 314   
Дата:   28-12-07 10:48

ой на батко гладните пиленца[smilie3]
а парички заделени за тия 'патенти' вече имате ли?[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: otvorenia   
Дата:   28-12-07 10:53

Еми то е ясно. От масовото производство идват печалбите. Да не би да искате Канон да ги правят най хубаво и по евтино от всички други.
Никон през годината си дигна продажбите точно заради ниския клас продукти.
Сони съм уверен че все повече ще се нареждат между сериозните фото фирми. Те например най много внимават да не би да продадат нещо евтино



Публикацията е редактирана (28-12-07 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: d256h   
Дата:   28-12-07 11:03

praetorian
Преди време бях в работна група точно по темата за сензори разработвани в Сони. Понеже се съмнявам, че ще може да разбереш много от подробностите в тази област ще се огранича само с потвърждение на казаното, ще видите каква революция ще настъпи в близките 2 години на тема фото-сензори...
===============
..но ти си младеж, който явно мрази да чете книжки, все пак времето е пред теб и може да станеш 'капацитет' в областтттттттта
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: otvorenia   
Дата:   28-12-07 11:30

d256h : Дай едно описание ако може, за тези сензори или виждане как нещата ще се развиват занапред.
Сони добре са се подготвили за матрици с висока резолюция. Визирам оптиката която ползват

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: praetorian   
Дата:   28-12-07 11:36

d256h, книжки за сензори наистина не чета, предпочитам да снимам. В какви работни групи си бил ми е все тая, няма да те занимавам в какви работни групи аз съм бил [smile] За момента Канон 1Дс Марк 2 ми предлага това, което искам. Ти чакай 2 години щом имаш време Сони нещо да измъдрят. Гледам и в другите теми нещо Канон не можеш да ги дишаш [smile] И защо ? [smile]
А иначе плазмите ми вкъщи са Сони [smilie18] [smilie18] И блурея също [smilie18] [smilie18] Стават [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: d256h   
Дата:   28-12-07 11:52

Нещата са стигнали до следния момент:
Матрицата я има, като такава, работеща, може да се пипне и т.н. Основния проблем са бактериите и плесените, колкото и да е чудно. Технологията са базира на разбити, откъснати части от митохондрии (електроцентралите в клетката). Нещата са докарани до там, че един биплогичен, светочувствителен радикал има чувствителност 1 фотон, което представлява максималната теоритична чувствителност за регистриране на светлина. Зад радикала има други 3-4 молекули, които се използват за регистриране на неговото 'улавяне на фотон', зад тези молекули има несъвсем нова МОС технология за преобразуване на сигнала от молекулите в стандартен електрически, разбираем за останалите електронни елементи. Матрицата е в пъти по-тънка от сегашните, така отпада проблема с тежките изисквания за телецентричност на оптиката, поне що се отнася до частта 'проекция на образа върху матрицата. Матрицата не загрява, като сегашните и на практика хаби много малко ток! Поради това, че фоточувствителните биологични структури на матрицата се полагат в среда на гел, която в последствие изсъхва и остава трайно възниква проблем с бактериите и плесените, защото се оказва, че много им се услажда защитната гел. Проблема е много голям, защото гела трябва да пропуска светлината, да не я деформира и да държи фиксирано микроструктурите. Към момента има поне 4 решения на проблема, но окончателния вариант ще стане ясен до месеци. Затова казвам, че до 2 години на пазара ще стане много интересно. Новите матрици са несравними със сегашните! Въпроса е колко ще ни изръсват за тази 'новост'..
====[smilie18]
за бъзик си представям, че наред с комплектите за почистване на оптика ще си имаме и такива за почистване от бактерии...бъркаш в джоба, вадиш антимикотичен спрей за обувки, напръскваш си матричката, избърсваш и снимашшшш...
смеххх...
Ама ще видим действителността, само да сме живи и здрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: fff   
Дата:   28-12-07 11:57

Къде е гаранцията, че това ще се използва за фотоапарати?

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: praetorian   
Дата:   28-12-07 12:03

d256h, интересна информация [smilie24] Звучи като научнофантастичен филм, дано влезе в приложение преди 2090 г. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: d256h   
Дата:   28-12-07 12:09

praetorian, Канон не ги дишам за камери иначе нямам забележки към другите им направления. А защо не ги дишам...ми аз съм технократ и като прочета нещо за даден продукт и като видя как работи тогава си вадя заключението. В този смисъл Канон са много назад спрамо Пентакс, Олимпус, а да не говорим за Никон. Аз снимам за кеф, което ми позволява да оценявам камерите без да съм обвързан с доставчици, търговска или клиентска политика. Често ходя по различни места в мрежата и си чета разни статии, мнения и там има едно нещо, което много ясно показва кой кой е в индустрията за правене на фотокамери. Без да обяснявам защо, но моето впечатление за тотално уважение сред японските фирми е за Пентакс. Над 40 години всички нейни конкуренити се равняват и мерят с тази фирма. Подобно е положението с Олимпус. Още от създаването си, идеологията е била не въобще за правене на камери, а за правене на камери бижута, перфектни. Нима Канон не може да си позволи да прави по-свестни масови обективи? Ми може но не иска, което сочи за отношението си към клиента, към стадото според тях. В последно време се забелязва опит за маскиране на пренебрежителната си политика към клиентите на Канон, но трудно се мие петното на гафа. Фирмата Сони е друга манджа. Там логиката и властта е на търговците, но слава Богу, има тъговци които разбират, че качеството на продукта е много важно за клиента. Затова аз предричам на Сони добро бъдеще в този бизнес, мого ги увъжавам и съм щастлив, че Минолта попадна в тяхни ръце, а не в някои, като на Канон. Смятам, че колкото и да е малко въздействието на отделната личност, на купувача, все пак Канон може да бъде наказан за отношението си, чрез не купуване на тяхната стока...естествено това е мое скромно, частно мнение



Публикацията е редактирана (28-12-07 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Не са ли гении ПЕНТАКС!
Автор: fff   
Дата:   28-12-07 12:22

Аз имам и друг въпрос. Макс 2 години.. Това не е ли малко фантастично за вкарване на радикална технология. Предполагам за производството на това няма да се ползват старите мощности. Докато се вкара в сериино производство... Докато се направи тяло (ако въобще е за този пазар), което да работи с тази технология... Да не забравяме и факта, че търговците не са като клиентите и използват едно нещо до абсолютния минимум. Тоест още дълго може да се пробутва старото. Защо да се впряга коня за новото? Та 2 години е фантастика за мен. Естествено това е виждане на базата на нещата които знам аз. Ти може да си по-информиран [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »