Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 почистване на лазерен принтер
Автор: val2007   
Дата:   21-12-07 21:26

Моля за помощ!
Някой дали помни командите за почистване на НР-ЛазерДжет 4М плюс?
И Изобщо - след смяна на касетата с тонера - какво трябва да се почисти, за да излизат незамърсени копия?

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: asahi   
Дата:   21-12-07 21:33

Сменя се касетата с нова.
Може и да си я ремонтираш, ама е много мръсна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: GenaDP   
Дата:   21-12-07 23:53

Някой дали помни командите за почистване на НР-ЛазерДжет 4М плюс?


Да, помня - пробвай с "ЧИСТИ, ТВОЙТА МАМА!" Обикновено помага...

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: kingofpain   
Дата:   22-12-07 00:00

дори и да има команда трябва машината (принтера) да се вкара в сервизен режим и после да му задаваш команда за някакво почистване, селфтест или профилактика. тва гоо има в сервизна документация и никой сервизен специалист не би го казал по форуми. за такова хората си плащат и ходят на обучение [smilie7]



Публикацията е редактирана (22-12-07 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: dedopop   
Дата:   22-12-07 18:54

Взимаш прахосмукачката и чистиш. При HP LJ 1100 помага. Не мислете, че в сервизите ползват някакво хай-тек оборудване, пак с прахосмукачката.

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: val2007   
Дата:   22-12-07 19:38

kingofpain написа:

> дори и да има команда трябва машината (принтера) да се вкара в сервизен режим и после да му задаваш команда за някакво почистване, селфтест или профилактика. тва гоо има в сервизна документация и никой сервизен специалист не би го казал по форуми. за такова хората си плащат и ходят на обучение
> [smilie7]
Публикацията е редактирана (22-12-07 00:01)

Ама ти от Марс ли падаш.!?!
Хич май не ти е ясно, че именно за това е Мрежата - да пребори кастовата херметичност на някои набедени профита, дето искат по 10 гущера за всяко свое изкихване...
Аз съм Профи в някои области и има Сайтове, в които съм сипал с шепи каквото с много мъки съм научил не из набедените учебничета и мануали...
Че няма на оня свят да нося наученото, я!
Ето една инструкцийка, ако някой също бачка с такъв бронтозавър като НР-LaserJet 4M+... http://www.feedroller.com/hp_lj_4_4plus%2B_5_instruct_d.html

Собственото му тегло е поне 25 кг - там е проблемът... А иначе пуска поне 6000 коректни копия...
Проблемът е най-вече в некоректното отношение на някои колеги, дето ти казват - ето ти рециклирана касета, сменили сме ножа -бачка перфектно...
Е, да! Ама - не! Не е сменен ножът, а са ти прибрали 60 лв. Затова - ако на някой му стиска и е сръчен - може и сам да опита...

Сигурно има и много друго Инфо в Мрежата - но нямаше време да ровя по специализираните Сайтове... Просто вчера бях на зор, гонеше ме краен срок за предаване и очаквах наистина някаква помощ, а не Сипане на съмнителни остроумия...
----------------
Всъщност - Бате Гугълчо показа и това: http://images.google.bg/images?hl=bg&q=LaserJet+HP-4M+-+cleaning+procedures&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=w...




Публикацията е редактирана (22-12-07 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: val2007   
Дата:   22-12-07 21:12

GenaDP написа:

> Някой дали помни командите за почистване на НР-ЛазерДжет 4М
> плюс?
>

Да, помня - пробвай с "ЧИСТИ, ТВОЙТА МАМА!" Обикновено помага...
-------------
А МОЖЕШ ЛИ ДА МИ ОТГОВОРИШ НА ЕДИН ПРОСТИЧЪК ВЪПРОС:
- ЗАЩО ТРЯБВА ДА ПРИСЪСТВАШ НАВСЯКЪДЕ И ДА СИ ВЪВ ВСЯКА МАНДЖА МЕРУДИЯТА...?
- МОЖЕ БИ СЕ СМЯТАШ ЗА НЕЩО КАТО ШАМПИОН НА ОСТРОУМИЯТА В ТОЗИ ФОРУМ..?



Публикацията е редактирана (22-12-07 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: kingofpain   
Дата:   22-12-07 21:43

без да спамим просто уточнение
казах горното само да обясня че не е толкоз лесно необучен човек, който не се е занимавал с тва да почисти принтера.
другото не съм се занимавал с такава машина за да давам съвет и да крия нещо
1100 е съвсем различен, а и прахосмукачката е нож с две остриета. ако замърсиш чрез нея оптиката отиваш на нов принтер
така и не разбрахме дали се е оправил човека

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: GenaDP   
Дата:   22-12-07 22:53

Автор: val2007
Дата: 22-12-07 21:12

А МОЖЕШ ЛИ ДА МИ ОТГОВОРИШ НА ЕДИН ПРОСТИЧЪК ВЪПРОС:
- ЗАЩО ТРЯБВА ДА ПРИСЪСТВАШ НАВСЯКЪДЕ И ДА СИ ВЪВ ВСЯКА МАНДЖА МЕРУДИЯТА...?
- МОЖЕ БИ СЕ СМЯТАШ ЗА НЕЩО КАТО ШАМПИОН НА ОСТРОУМИЯТА В ТОЗИ ФОРУМ..?


Щото ми е писнало да чета малоумия. А те из тоя форум взеха да преобладават...

1. Команда за чистене нема. Би трябвало да ти е ясно, че трябва да се отвори и да се извади мръсотията...

2. Ако можеше да броиш, щеше да установиш, че въпросите са ДВА.

3. Ти пък спокойно можеш да се кандидатираш за седмичния номинациЙ, макар че там борбата е доста оспорвана - може и да не те огрее...

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: val2007   
Дата:   23-12-07 02:41

Именно влизането в сервиз-режим всъщност бе проблемът - НР-то не щеше да влиза в него... След няколко рестартирания на принтера, все пак се появи и тестовото меню...
От сравненията със старата касета стана ясно, че новодонесенета "рециклирана" си е останала със стария нож - т.е. била е само напълнена с нов тонер...
След замяна с друга, реално проверена касета се възстанови доброто качество и изчезнаха сивкавите ленти...

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: asahi   
Дата:   26-12-07 18:36

Радвам се, че си сстигнал до добър отпечатък.

"Рециклирането" на касети е нож с много остриета. В крайна сметка се спестяват някакви пари за сметка на някакви нерви и компромиси с качеството. Ако някой желае може да разискваме темата по-подробно.

Много евтинджос изглежда при сделка за немалко пари да ти дадат документ, отпечатан на зле поддържан принтер. С нова касета отпечатъкът струва примерно 5 стотинки, с рециклирана - 3ст. Страшна икономия! Ао сложиш калпава хартия - още по-тънко.

Не си цапайте битовите прахосмукачки с тонер от принтерите. Те не улавят частиците от 0.3 микрона. Става мазало. За тази цел се използва примерно ей тази . Продава се в Бг за около 400 лева.

Весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: val2007   
Дата:   28-12-07 20:38

АСАХИ,
БЛАГОДАРЯ ТИ за съвета!
Това наистина е много Спешъл прахосмукачка - явно за професионалисти... явно става дума за много стабилна фирма, произвеждаща неща за специални случаи...

Иначе - това за рециклираните касети го знам... за последните 7-8 години обаче тази фирма, от която взех ЛазерДжета, беше коректна с мене... едва сега стана изцепката... но ден след гафа хората ми връчиха читава...

Предпоследната им касета издържа 4 години и половина, по грубо пресмятане - между 5 и 6 хил. копия...
За този принтер - НР-ЛазерДжет 4М-плюс новите касети са около 160 лв. Рециклираните са по 60...
Отделен въпрос е, че през 2002 г. ,когато го взехме беше със само 2 МБ памет... та трябваше да го подсиля петорно... Но е желязна машина - и най-вече - дуракоустойчива...

А тези прахосмукачки - Омега Сюприм - къде могат да се намерят? (Ако се смята за реклама - драсни 2 реда на лични, ако не те мързи...)

Весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: GenaDP   
Дата:   28-12-07 23:18

Хех... Имах 4-5 празни касети за LJ4, ама ги изхвърлих преди месец-два. Имам една умряла четворка, вътре е с касета, може и тонер да е останал. Плюс май някаква памет допълнително за него. Ако ти трябват - кажи да ти ги пратя.

Отговори на това съобщение
 Re: почистване на лазерен принтер
Автор: val2007   
Дата:   29-12-07 13:17

GenaDP,
БЛАГОДАРЯ МНОГО
за вниманието и за предложението!
Не съм сигурен дали си заслужава да му обръщам повече внимание на този НР-4М+... Все пак си е един "старец", макар и якичък... За работно добиче става, макар да е малко мудничък...
Благодаря ти още веднъж за вниманието... ще имам предвид предложението ти...
Най-хубаво в случая е, отношенията ни тук да са приятелски... техниката е без значение.
(Неслучайно Грузинците казват - "МОИ ДРУЗЬЯ - МОЕ БОГАТСТВО!"...

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! МНОГО ЗДРАВЕ И ПОВЕЧКО РАДОСТИ!
[beer] [beer]
Както и съответните Трапезни, Тостови и пр. Новогодишни [shtrak] [shtrak] ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »