Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Застраховане на фототехника
Автор: darksorrow   
Дата:   21-12-07 12:32

Наскоро говорих със съфорумец, който има солидни връзки в застрахователния бизнес и той съвсем твърдо ми каза, че няма начин фототехника да бъде застрахована от кражба на улицата.

Друг, обаче, приятел, ми е казвал, че всичко може да бъде застраховано срещу подходящата сума и при определените условия.

И понеже ми писна да ми крадат нещата, бих искал да проуча въпроса със застраховките на тези неща.

Всякакви мнения и опит биха били полезни. Благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: mcujovani   
Дата:   21-12-07 12:37

Преди около година, мисля имаше подобна тема, май равносметката беше, че в България никой не предлага подходяща застраховка. И на мен ще ми е интересно да разбера има ли промяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: zaiko   
Дата:   21-12-07 12:41

Баси... и аз съм се интересувал, ама май няма начин...


Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: dilov   
Дата:   21-12-07 12:48

Ади да ви кажа. Щото само преди седмица говорих с една позната от Алианц във София. Значи, аз и казах така: примерно да кажем, че съм във фотопоход с две хубави тела, и на всяко по един марков обектив - всичките тези неща са средно на цена по около 3000 лв, т.е. застрахователната стойност е някъде 12,000 лв. Исках да ми направи сметка за събития: грабеж, умишлено увреждане, природно бедствие. Каза ми, че годишната премия е към 350 лв.
Вижте, щом вече застраховат лаптопи, няма как да не застраховат фототехника.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: dila   
Дата:   21-12-07 12:52

Мда застраховат, ама взимаш застраховката, ако се докаже кражбата, а по нашите закони дори свидетел да имаш не е доказуемо :) минах през този ад !!! Полицаите ми казаха:
"Ние откъде да знаем, не сме били там, няма доказателства" въпреки свиделтелите :([smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: ALBIREO   
Дата:   21-12-07 12:57

След като пише, че се изискват свидетели и има такива, значи са длъжни да изплатят сумата. Ако не - съд!
А ченгетата, като не са сигурни, да направят разследване ве, нещо много ги мързи ми се струва [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: dila   
Дата:   21-12-07 12:59

ALBIREO : нали точно това ти казвам имах 10тима свидетели и ме претиха да пия една студена вода ченгетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: dilov   
Дата:   21-12-07 13:00

Ако е така - кофти работа! То тогава се обезмисля раутата.
Пак има лесно. Тогава трябва да си ходи човек с немската овчарка до колянце, един полуавтоматичен в джоба, няколко патрона, може и една граната за сигурно. Газът не е излишен. Не е зле да се знае бойното изкуство киу-ку-шин-кай и по-специално техниката малашигери...
... Ама що да е така...
---
В първия работен ден ще питам моята позната какви са изискванията на застрахователя и ще ви кажа. Да видим - да не е пък само едно събиране на пари. [smilie11]



Публикацията е редактирана (21-12-07 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: dila   
Дата:   21-12-07 13:04

dilov : май за сега това е единственото :)

много тъпо върши работа само , ако те оберат от офиса или вкъщи и полицията го докаже така ми каза една мацка от Алианс пък на мен преди време [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: ALBIREO   
Дата:   21-12-07 13:09

dila - нямат право да ти кажат така. Всичко се доказва. Ако не могат да са сигурни - трябва да разследват, за да бъдат сигурни. Случаите които им се възлагат, трябва да бъдат довеждани до край! К'ви са тия глупости - "Ми от де да сме сигурни" [smilie23] [smilie9]
Да ги уволняват [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: kornox   
Дата:   21-12-07 13:24

Влади, на една позната тези дни и свалили халогени и стъклата на огледалата.
1) от полицията и казали по телефона, че няма да се разкарват да описват, ами вместо това тя да им докара колата пред районното - неин си е проблема, че ще кара без огледала вечерта
2) застрахователите не покриват щетите, защото нямало следи от вандализъм, следователно тя можело сама да си ги е свалила
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: Тед   
Дата:   21-12-07 13:33

Автор: dila
Дата: 21-12-07 13:04

напиши една Жалба до началника на полицията и една Тъжба срещу неизвестен извършител при дежурен прокурор на Районна прокуратура.
Опиши ситуацията, свидетели - имена, дата, и прочие /данни на вещта, цена и др./.
Може да е кражба, може и да е грабеж - зависи от фактическата обстановка.

Ако направиш това - глей ко става.

Полицията гледа да не образува такива дела...щото им се води ..престъпна дейност и нали тряа престъпността да е малко... и такива мити работи.

100% съм убеден, че ще се развият добре нещата.
С протокола от Полицията - отиди при застрахователя.


Аз съм резервиран за друго - застрахователят да поема кражба /хмм грабеж - четете си полиците добре/ на улица или на открито.
Не съм чувал за такъв... ама може да кажете.

Има застраховки - но от дома и затворени помещения.
Идеята на застрахователя е да не правите т.нар. застрахователни измами - емм ..писнало ми е от апарата и аи...откраднат и..паричките за нов ей ги къде са.

По-добра застраховка от Аларма и СОТ не съм чул, ама като си извън къщи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: dilov   
Дата:   21-12-07 13:51

Добре ве, що не им хакнат по един чип и на апаратите?...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: dila   
Дата:   21-12-07 15:51

ALBIREO : Влади говорили сме си за този случай, ама май не помниш! Ченгетата отлазаха да се зан9имават и да разследват и въпреки свидетелите казаха, 4е не могат да пишат КРАЖБА :(
ТЕД: туй беше преди 3 години и пове4е, ако имаше кой тогава да ми даде съвет като теб щеше да е добре , ама нямаше :(:(:( сега ве4е отдавна свършено! Дано другите, оба4е с по-пресни случаи про4етат и се задействат !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: svetalcho   
Дата:   21-12-07 16:07

И аз питах застрахователи..казаха ми само от вкъщи..на улицата не застраховаме...ама на тях 3 дни след това им обраха апартамента[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: ALBIREO   
Дата:   21-12-07 16:13

dila - [shtrak]
Абе поне в дома е добре да се застраховат тия работи, поне човек да не се притеснява, като не си е вкъщи. Поне парите ще може да си възстанови, ако се случи нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: lansky   
Дата:   23-12-07 06:45

от вкъщи ще се покрие само ако не са използвани специални средства и може да се докаже взлом...


ако крадецът е влязъл с подправен ключ или шперц - пак пиете по една студена вода... четете си полиците какво пише със ситните букви [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: ksuhorukov   
Дата:   23-12-07 10:04

В чужбина отдавна има застраховане на техника срещу всичко. Дори срещу изпускане. Плащаш и те застраховат. Ама ние тука нали сме от третия свят..та затова. Вие да не си помислихте че сме Европейци...да, ама само на книга.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: BoriSoFF   
Дата:   23-12-07 10:07

Всичко, което е написано е вярно [smilie5]
Може да застраховате техника срещу кражба от дома и офиса. За юридически лица може да се застрахова преносима техника и извън офиса/дома - по време на превоз и дори на улицата. Дали изплащат обезщетение[smilie11]

И наистина всичко е възможно, но всичко си има цена [smilie5]
Най-добрия начин да се осведомите каква е цената и условията е да се доберете до централен офис на застрахователна компания и да си поговорите със съответния експерт [smile]

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на фототехника
Автор: Amigo   
Дата:   23-12-07 10:46

Полицията у нас съксс [smilie23] [smilie23] Като цялата държава [smilie9] Беззаконие и безхаберие, от личен опит с открадната техника го знам - и на лаптоп преди време, и после фототехника миналата зима [smilie23] [smilie23] Никой не си мърда пръста, а единият път така ми й казаха: пий една студена вода и толко [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »