Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon rumours..
Автор: liquid   
Дата:   20-12-07 19:25

Това е слухът.

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=24836605&page=1

========
I have a friend who works for Renesas Corporation, and he was talking to me about the development work they do with Nikon. He returned from a trip to Japan recently, and let me know some of the things going on. I'm not sure how much credibility to put on what he said - he doesn't follow photography, but since two of the four camaras ohe described were clearly the D3 and D300 he's got something right., The other two cameras are very interesting.

They seem to be the top end FX and low cost enthusiasts' FX which everyone has been asking for, but they seem to be coming out in a form completely different from what anyone expected. Both seem to be rooted in a homage to Nikon's past.

The low end FX camera is supposed to come in at around $3000, using the present D3 sensor. Its cost means the cost of the body has had to be severely restricted - but Nikon has taken a radical solution to this to meet the price restraints without compromising quality - the camera is not an SLR, it's a 'digital rangefinder'. AF uses contrast detection off the sensor, so there's no mirror or AF assembly. Metering is also off the sensor. The direct view finder has an overlaid internal QXGA LCD which displays variable frame lines (thus allowing zoom lenses) and, if MF is selected, a 'digital rangefinder spot' in which the rangefinder image is taken off the image sensor, and thus operates with a diagonal split. It shares the XGA rear LCD of the D3/300, which is the preferred mode of operation for macro work and non AF lenses. This is not an F-mount camera. Originally it was to use an updated Nikon S-mount, but will actually use an electronic M-mount. This has no mechanical couplings, so although standard M-mount lenses will operate, focus and diaphragm are uncoupled. It will be released with a remounted version of the 45/2.8 pancake, and other 'NM' mount lenses will become available, perhaps modernised version of classic S-mount lenses. An adapter allows mounting of F-mount lenses, with full function only for AF-S lenses. The lens mount decision has been made to allow the camera to be very slim, and it is somewhat smaller in size than a Leica M8, but styled after an SP. The whole thing has been contracted out, probably to Cosina. It has an 'S' series name, maybe SD or SP-D. There's also a rumour that the same camera will be released by Sony/Zeiss, badged as a Contax (having sorted out the wrangle with Kyocera).

As I said, my pal is not a camera nut, so didn't think to ask about detailed feature set, but if they're OK, for me the SD sounds like a brilliant camera, even if the F7 is way out of my reach, or needs. Would anyone else consider a camera this radical?

--
Bob
==========
И какво е това rangefinder camera?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: XiZoR   
Дата:   20-12-07 19:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: vga   
Дата:   20-12-07 19:30

rangefinder=телеметрична камера [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: liquid   
Дата:   20-12-07 19:31

Обяснете де

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: vga   
Дата:   20-12-07 19:33

еми погледни устройството на една Лайка камера например. мен ми харесва идеята имайки предвид че се заглеждам по нещо малко и удобно, а в същото време с качества-като М8 примерно, така че бих се зарадвал на една такава никонска камера...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: batdin   
Дата:   20-12-07 19:35

Това като отговор на Лайка може би?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: hose   
Дата:   20-12-07 19:40

на мен ми звучи като хибрид - ще фокусира и мери през матрицата, ще може да се слагат зоом обективи... кой знае...

аз отдавна бях убеден че до няколко години и сапунерките ще са с фул фрейм ама никой не ми вярваше... като нищо ще се окаже сапунерка с ФФ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: liquid   
Дата:   20-12-07 19:44

Сапунерка за 3000$?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: next_time   
Дата:   20-12-07 20:15

Най-после моя апарат.Малки размери, ФФ, МФ.

Знаех си че на Никон може да се разчита

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: pmartinov   
Дата:   20-12-07 20:46

next_time [smilie8]

Обещавам да се правя че не съм прочел какво си написъл отгоре ...




https://photo-forum.net/joro/emoticons/057.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: navy   
Дата:   20-12-07 20:47

Я, ще имаме туристическо за джоба [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: pmartinov   
Дата:   20-12-07 20:47

Време беше [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: next_time   
Дата:   20-12-07 20:48

В какъв смисъл да се правиш????? Кажи къде обърках - зле съм с англииския[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: pmartinov   
Дата:   20-12-07 20:53

Знаех си че на Никон може да се разчита

Това изречение обезмисли всички твои постове относно Никон в този Форум до сега ...

И на мен английския не ми е най-силния [smilie3]

Скоро сами ще се убедите в това което отдавна съм ви казал :

Канон е съдаден от търговци за търговци ,а Никон от фотографи за фотографи .


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: didesignbg   
Дата:   20-12-07 20:53

пресни слухове на има няма три месеца.
при това никонски, пък ако знаете че канон на 24 януари ще покажат две нови тела[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: pmartinov   
Дата:   20-12-07 20:56

И десет нови да покажат все тая ...[smilie5]

канон [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: next_time   
Дата:   20-12-07 21:56

Еххххх ..... Мартинов ......

Поне 20-30 пъти съм казвал че първия ми СЛР беше Никон ФЕ, първите ми обективи за СЛР бяха 35/2,8 ; 50/1,4 ; 105/1,8 никори.Първия ДСЛР исках да ми е Д70.Но ..... повечето никони не мерят дори със собствените си МФ обективи.Няма възможност да ползваш м42, лайка Р, контакс, олимпус, ролай обективи.Ако за теб никонските обективи са върха - за мен не са.На мен ми харесват други.За съжаление мога да си ги ползвам само с тяло Канон.Ако сега трябваше да избирам какво да взема бих си взел Д200 и цаисовете ЗФ.Но понеже ги имам за контакс не виждам причина да взимам Никон.

А относно изказванията ми по повод Никон/Канон - Канон води доста сериозно във всяко отношение.Наи малкото предлага на феновете си продукти които Никон с клизма вадят няколко години по-късно.
А и в общи линии не харесвам дигиталното, не харесвам нито канон нито никон, но не мога да забележа че телата на никон са по-пипнати.Снимам за удоволствие - това означава на лента и с телата и оптиката на няколко легендарни фирми между които не са никон и канон.Цифровия ми ДСЛР винаги ще е Канон защото може да снима с всички добри обективи - дори и никонски.А за телеметрията какво по-добро от диги сапун с М баионет.Или още по-добре да снима с всичко[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: pmartinov   
Дата:   20-12-07 22:28

[smilie5]


Пак ще си говорим [smilie24]


[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: otvorenia   
Дата:   20-12-07 23:47

Върха в момента комплексно са Олимпус 3/4 обективите. Просто нямат слаб обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: vga   
Дата:   20-12-07 23:50

бе не знам дали чак са върха но наистина останах много впечатлен от тях на Мелник. много са добри, специално изчислени за матрицата. само се чудя ако дай боже един ден матрицата на олимпус се удвои по хоризонтала и вертикала какво ще стане? айде, да не се удвои но да се уголеми като пак се пази пропорцията и цялата идея на системата, как ли ще се покажат тогава обективите... интерсно ще ми е. но печата от китака сравнен със канонски обектив беше убийствен. добре че на гърба пишеше кое е с канон-а та канонци да почнат да вадят лупите да ни убеждават че там имало 2-3 тревички повече [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: pmartinov   
Дата:   20-12-07 23:53

Бони с ФЗ 50 ги направи сами да си говорят,а с Оли просто стават за смях [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: Стоев   
Дата:   20-12-07 23:55

Долу Никон[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: otvorenia   
Дата:   21-12-07 01:59

Не знам кой става за смях, ама както е тръгнало Оли да се развива ще хване точно тоя сегмент хора дето не искат да носят тежка техника. Маркетинга го показа. Канон продаде най много 350Д-400Д, а Никон Д40-Д40х.
Още преди година казах че ще има изненади при 3/4 системата, казвам го и сега.Уточнявам че тази система не е само на Оли а и на други фирми. Ами ако Фуджи реши да пусне нещо в тоя сегмент. Те и на матрици и на оптика са супер.
Искате само една фирма да доминира на пазара? Просто не става па била тя Никон или Канон.



Публикацията е редактирана (21-12-07 02:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: hose   
Дата:   21-12-07 16:44

и слава богу че няма монопол никоя фирма[smilie24]

а иначе - кой знае - като нищо ще се окаже че е сапунерка за 300 долара[smilie5]

но каквото и да е - със сигурност ще излязат сапунерки с ФФ - ако не 2008 то 2009 - 100% - няма как да продължат да взимат парите на хората иначе - няма причина хората да си сменят апаратите

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon rumours..
Автор: papy33   
Дата:   21-12-07 17:26

Голяма краста е да вървиш по гребена на технологичната вълна, особено в областта на цифровата фотография.
Мисля си, че сега сме все още в зората на развитието и.

Като си помисля колко пари има да инвестираме в нова техника, до като се стигне до там, че сапунери да вадят добро качество на 3200 ИСО и това да обезмисли постоянният ъпгрейт на техниката. https://photo-forum.net/joro/emoticons/310.gif



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »