Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: rtv   
Дата:   19-12-07 10:16

Привет,

Някой има ли впечатления от различните цифрови фоторамки (онези TFT играчки, заменящи хартиените снимки на бюрото), които се продават по магазините. При бюджет около 400 лв., коя би била най-добра като изображение? Другите възможности като обем на паметта, дървена или пластмасова и т.н. не ме интересуват - само "картината".

Предварителни благодарности!


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: asahi   
Дата:   19-12-07 10:23

Че те са под 200 лева - какво му мислиш?

Преди време търсих и купих Полароид за подарък. Рамката на устройството се сменят - имаше 3 вида. Матриците на тези в Техномаркет са еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: d256h   
Дата:   19-12-07 11:00

В Техномаркет видях два модела на Самсунг и на Хюлет-Пакард. Единия модел имаше и допълнителен слот за USB драйвче, ако искаш да ползваш външна допълнителна памет...
И двата модела изглеждаха добре, но имаше разлика в цената, може би това ще е водещото при избор!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: djogata   
Дата:   19-12-07 11:18

Хмм, сори за спама, ама колко пиксела им е разделителната способност на тези рамки и харесва ли ви картинката от тях?

Защото съм гледал няколко модела, като идея е доста интересно, но качеството на изображението хич, ама хич не ме впечатли - хайде да кажем че изображението беше достатъчно ярко и контрастно, но първо пикселите си личаха и второ полутоновете бяха много зле (то при малък брой пиксели и малък брой битове на пиксел явно това е ефекта).

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: rtv   
Дата:   19-12-07 11:43

И моя въпрос е такъв: чий образ е най-добър...
Има рамки и под 200 лв. ама образът им е като правен с цветни камъчета. 9" Philips ми харесва може би най-много, но го намирам по 520 лв, а то човек да купи монитор с компютър втора ръка за тези пари. Та ако някой е забелязал нещо с добро качество, нека сподели...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: surg   
Дата:   19-12-07 12:37

всички рамки под 150-200 лв са с хор. брой пискели окол 400 и нешо, и имат лош образ....


един вариант е този....
http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=20045

който е 800х600, но лично не съм го виждал...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: magnifico   
Дата:   19-12-07 13:20

Ми аз наскоро си взех една рамка на Филипс, но от Германия, тъй че нз колко ще струва тук...беше нещо от порядъка на 190евро...средно голям дисплей, слайдшоута и т.н. Има 12мб вградена памет и работи с няколко вида мемори карти. Аз лично бих ти препоръчал да си вземеш такава, която да си е само за снимки, щото има и разни дето пускат клипчета и мп3-ки, което е малко тъпичко...сеш ли се :P
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: surg   
Дата:   19-12-07 21:35

айде някои да каже наистина опит с таквиа рамки в БГ, има интерес, но няма наблюдение...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: asahi   
Дата:   19-12-07 23:16

Ти как си го представяш този човек - да е ръчкал 5-6 модела, да ги е тествал под вода или?

Рамката се купува и се подарява. Най-много да смениш някой път снимките с по-нови. През останалото време я гледат баби, дедовци и внуци. Сериозен човек няма да и отдели повече от 5 минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: surg   
Дата:   19-12-07 23:57

за мен най важното , че ми отказаха такъв подарък, жени, не ги дъпра техниката....[smilie25]


а иначе ми доста интиресно....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: asahi   
Дата:   20-12-07 00:12

Знайш ли какви парфюмчета има за тези пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: surg   
Дата:   20-12-07 00:14

о знам, инвестирал съм и там, но....ми бепе мрак тази рамка, тя така и нямаше ПС да гледа снимки....
както и да е

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: mitku   
Дата:   20-12-07 10:27

Вие се майтапите с парфюмчетата, но тези LCD фото рамки (ВСИЧКИТЕ, до една) имат СЪЩАТА практическа "стойност" (кавичките са умишлени) като парфюмчетата... т.е. - буквално са пълен булшит и пари, хвърлени на вятъра.
Така че, жената, която е отказала такъв подарък е постъпила много умно [smilie24]



Публикацията е редактирана (20-12-07 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: damyan_rm   
Дата:   20-12-07 11:14

на мен колегите ми подариха една такава щуротия ...

Cons:
- 480х234 пиксела
- цветност + ~25% някъде
- няма контрол на яркост/контраст - явно заводски си е преконфигурирана за снимки снимани с -2Ev и то в AdobeRGB :-)
- не може да завърта автоматично на 90г. ако искаш да я ползваш в portrait или landscape трябва сам да си ги завъртиш и нагласиш преди да ги сложиш на картата (SD или MMC)
- няма random превъртане - както си ги сложиш - така си се извъртат

Pros:
- 6 Вата консумация - т.е. става чудесно за икономична нощна лампа
- за баби и дядовци може да стане ... стига да не са много претенциозни


но оцених жеста им подобаващо с [beer] и сега си мисля за к'во друго мога да я ползвам

горното се отнася за 7" Mustek/PF-A702B

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми TFT фоторамка
Автор: access   
Дата:   20-12-07 15:47

T.photo 710 е около 200 лв крайна цена.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »