Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: skeig   
Дата:   18-12-07 22:26

Кажете кой от двата да избера - и двата имат предимства и недостатъци. Искам становището на тези, които са информирани или са работили с тях. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: Блясък   
Дата:   18-12-07 22:40

.... слушам с интерес ....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: asahi   
Дата:   18-12-07 22:43

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=741845&t=741845&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: Grandpa   
Дата:   18-12-07 23:49

Имам Тамрона, ползвал съм Канона.

Добра бройка от Тамрона е по-остра от добра бройка от Канона. И в центъра и в краищата.
Иди на photozone.de и виж там кво са изнамерили. На Тамрона е 2.8 е ОК, ама толкова (е Канона и това няма). На ф4 и нагоре си е много наред.

Но остротата не е всичко. Цветопредаването и в по-малка степен контраста на канона ми харесват повече. Канона е по-солидно изработен. Но и тамрона е ок.

С широк обектив бързината на фокусиране ми е през коридора та у банята, та дали е шумен, бърз, бавен ми е все тая.

Нещото, което на мен ме бърка най-много при Тамрона е кривата равнина на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: apollo   
Дата:   18-12-07 23:51

Тамрона можеш ли да го сложиш на ФФ [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: deyo   
Дата:   19-12-07 00:09

Автор: apollo
Дата: 18-12-07 23:51

Тамрона можеш ли да го сложиш на ФФ


Не. И това е може би най-големия му недостатък. Иначе и аз го имам, и съм много доволен. Дори не виждам разлика в остротата на ф2.8 и на ф4 (ползвам го на 6мп матрица).
Друг недостатък е, че на ф2.8 винетира в края. Тамрона също е доста солидно изработен, в това отношение оплакване нямам. Като цяло съм много доволен, и за мен е голямо предимство пред Канона това, че има ф2.8. Затова, ако не планираш в бъдеще да ползваш ФФ, по-добре вземи Тамрона, тъй като е по-светъл, по-остър, по-евтин, и с по-голям обхват от канона.
Още нещо - при мен поне фокуса е много бърз, не знам как е на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: otvorenia   
Дата:   19-12-07 03:03

Винаги съм препоръчвал Тамрона, по евтин е от Канона, 1 бленда по отворен а и 10мм по дълъг. Фокусира много бързо със шум за разлика от USM на Canon
При моя тест направен съвместно с 3-ма форумци (рязкост по краищата, аберации и дисторсия) за мене лично пак бих предпочел Канона. Важно е че е ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: pacy4   
Дата:   19-12-07 08:11

Tamron RULZ ! ! ! Внимание, този обектив е много остър дори и на 17мм/2.8 ! ! ! Недостатък- не е фул фрейм, фокусира МАЛКО по - бавно от усм-ите при слаба светлина и все пак е достатъчно бърз.
Винетирането не е проблем, не се усеща въобще дори и при обрабоките. Имам го повече от година и съм безкрайно доволен.
Може да го сравняваш по качества с canon 17-55/2.8 usm is, само дето този е скъп та не се пипа,а даже и Л не са му сложили, освен това се пълнил с прах яко.
Ако смяташ да ъпгрейдваш към фул фрейм,17-40.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: sauron69   
Дата:   19-12-07 09:22

и мойто мнение е такова. Ползвам Тамрона и съм много доволен от качеството му. Достатъчно остър и бърз. Малко е по шумничък, но това не мисля че е сериозен недостатък. Всъщност най-сериозния му "минус" е че не става за фул фрейм, ако имаш намерение да купуваш такова тяло. Ако не- мисля че това е идеалното съотношение цена/качество. За ФФ Канон 17-40 вече е задължителен. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: pacy4   
Дата:   19-12-07 09:38

Абе какво значение има колко е шумен - да не сме рибари ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: skeig   
Дата:   19-12-07 16:03

Благодаря на всички! Щеше да е добре някой да прати по снимка от двата...за сравнение[shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (19-12-07 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 17-40mm f/4 USM L или Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP Di II XR
Автор: kef   
Дата:   19-12-07 16:48

Имам този обектив от 2 седмици, но не съм снимал много с него. Доста се чудех дали може да се закачи на ФФ, но тъй като изглеждаше невъзможно огледалото да се счупи, направих няколко пробни снимки на моя лентов ЕОС. За съжаление се получава механично винетиране - 2 примера:

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=148754



http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=148755


[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »