Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: logrus   
Дата:   18-12-07 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: penman   
Дата:   18-12-07 17:49

Ако не държиш на голям зум, който при липсата на оптична стабилизация и малка матрица(S 5700) е безсмислен, по-доброто решение е F40fd. Преки впечатления нямам и от двата апарата, но снимам много често с F31fd, и качеството не е кой знае колко по-лошо от Пентакс К100Д. Въобще това е чудесен сапунер, но едва ли ще го намериш някъде. За F40fd прочети ревюто от http://www.apertura.ru/materials/fujifilm-f40/

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: Rosencho   
Дата:   18-12-07 17:57

F31fd няма равен, но е по-скъп и трудно се намира. Заслужава си да се опита доставка от САЩ.


Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: Rosencho   
Дата:   18-12-07 18:02

... май има промоция или е грешка, ако е това цената-действай на секундата http://www.handybg.com/?p=3&m01=1&m02=3&m03=15&m04=587



Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: logrus   
Дата:   18-12-07 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: the_real_   
Дата:   18-12-07 21:17

според мен най си эаслужава S6500 -599лв

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: boreto   
Дата:   19-12-07 08:37

Ако не те притеснява размера - S6500.
Ако държиш са е джобен - F31.

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: hooliganmartin   
Дата:   19-12-07 09:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: kokotoo   
Дата:   19-12-07 12:39

ееееееее това със Хенди е вица на годината[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: basstoon   
Дата:   19-12-07 16:58

Не съм сигурен какъв е вицът на годината с Хенди, защото аз си го купих от там. Държах да е точно F31fd, а от фирмата вносител ми казаха че само в Хенди са останали 3 бройки. Цената за този модел беше 599лв, а за F50fd беше 559лв, което си звучеше съмнително. Обадих се в офиса на Хенди. Господинът с който говирух се съгласи, че определено има аномалия и каза, че ще ми звънне по-късно. След около час се обади и ми съобщи, че след разговор с вносителя цената е коригирана и вече е точно колкото на www.fuji.bg [thankyou]

С промоцията -5% за покупка с карти на ОББ го купих за точно 350,55 4лв. Като имате предвид че в момента тези апарати вървят по $700 в eBay мисля че не е толкова лоша сделка [cool]

Ако F31fd са свършили, струва ми се че има останали F30, които са със същата матрица, но друг процесор (няма го разпознаването на лица). На търсещите - успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: logrus   
Дата:   19-12-07 19:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: Bird   
Дата:   20-12-07 14:50

В Пловдив го няма, днес имах работа по магазините и поразпитах, звъннах на телефоните на handybg и fuji.bg и от двете места ми казаха, че количествата са изчерпани и не очакват да получат пак. [smilie2]
Жалко, щеше да е хубав подарък...



Публикацията е редактирана (20-12-07 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: lucky_lychano   
Дата:   20-12-07 16:14

На fujifilm.bg има още F40

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: logrus   
Дата:   20-12-07 21:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: Rosencho   
Дата:   20-12-07 22:17

Не слушай продавачите-разбира се, че ще те убеждават само за да купиш нещо. Въобще не може да се прави сравнение между двата апарата: Никона е с доста по-малък сензор и повече мегапиксели = доста повече шум. Няма и приоритет на бленда и на скорост и най-дългата му експонация е 4 секунди срещу 15 секунди на Фуджито. Наскоро купих Фуджито за мои познати и имах възможност да си поиграя с него. Качеството на снимките е наистина чудесно. По-добро от това е само снимка от огледално-рефлексен апарат. Иска ми се и аз да си го купя :-) Не се предавай! Заслужава си. Успех! http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=fuji_finepixf31fd%2Cnikon...



Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: the_real_   
Дата:   20-12-07 23:12

vzemi F40. suhto si zaslujava i ka4estvoto e po-dobro.imat v nali4nost .moje i po kurier da go izpratqt.

www.fujifilm.bg

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: boreto   
Дата:   20-12-07 23:26

Ами F40 не е с ОНАЗИ матрица.
От апаратите с ОНАЗИ матрица все още се намира само F20.

http://www.dpreview.com/articles/compactcamerahighiso/

(страниците са 5)

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: the_real_   
Дата:   20-12-07 23:29

f 40 - i te 6te svur6at skoro...taka 4e deistvai[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: vga   
Дата:   20-12-07 23:39

хах, по-добро било качеството... аз имам Ф30, на сестра ми купих от САЩ Ф31 а на майка ми Ф40. снимах с трите едно и също-разлика почти нямаше. да не кажа даже че само на някакви безумни увеличения се забелязва. не знам какъв е тоя дефицит но модела в България. Ф30 си го няма, спрян от производство и така и така. Ф31 от амазон го купих а Ф40 от newegg.com доколкото помня. само Ф50 не съм пробвал понеже излезна след като си заминах от там. иначе за качеството като цяло... на фона на Никона ми се справя много зле. на фона на Фуджи С9500.... горе долу се приближава макар да не може да изкара детайла от по-големия обектив. маже повечко шума... бе приятно е. купих и Никон С5 но определено фуджито е значително по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: logrus   
Дата:   21-12-07 00:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: vga   
Дата:   21-12-07 00:08

boreto, ОНАЗИ матрица е леко подобрена но базата си е същата. недей да четеш какви ги пишат разни умопобъркани по сайтовете.Ф40 снима не по-зле от Ф30/31. подозирам че Ф50 ще снима и той толкова добре макар избушената си резолюция. логрус, купи си който искаш или намериш-все тая е. фокуса е еднакво бърз и на трите-всъщност е бая бърз, даже е значително по-бърз от С9500, което така и не разбрах защо е така. картинката е 99% еднакво детайлна и шумна. Ф40 е по-елегантен, кефи ме много. има един куп екстри и предварителни настройки. бе идеален джобен апарат. аз по-скоро бих си купил Ф40 от трите.а и май е по-евтин. аз го взех за 200 долара точно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: boreto   
Дата:   21-12-07 09:09

Ами увеличението на пикселите не ми се струва подобрение. Като гледам снимките при ISO 1600 на F31 и F50 виждам, че F50 шуми повече, въпреки че шумоподтискането е направило снимката по-малка детайлна от F31 (или поне същата). Разбира се аз си мрънкам, защото не ми трябват повече от 6 МРх и бих предпочел Фуджи да бяха сложили оптична стабилизация и обективче от 28мм на F31... но уви...
А иначе F40 и F50 отвяват всякакви други джобни играчки (без F20/30/31).

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: Rosencho   
Дата:   21-12-07 10:03

Даа наистина за съжаление по-новите модели не са по-добри като качество на снимката от F31. F40 е с орязани ръчни настройки (приоритет на бленда и приоритет на скорост)и само с 4 секунди дълга експонация. При F50 мегапикселите са наистина прекалено много за сметка на качеството на снимката като ниво на шум. Не без значение е и значително по-големия брой снимки, които могат да се направят с F31 с едно зареждане на батерията, например при F50 този брой е два пъти по-малко. F31 си остава безспорен лидер.


Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: boreto   
Дата:   21-12-07 10:32

Ами всъщност F40 е ужким ъпгрейт на F20, който също няма ръчни настройки... Все пак можеш да му зададеш с какво ISO да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: fuji finepix F40fd или Fuji Finepix S 5700
Автор: basstoon   
Дата:   21-12-07 11:10

Малко ми е странно че са свършили. По принцип магазинната мрежа на Хенди е доста голяма и е сигурно че няма само ако от централния офис са го потвърдили. Аз като го купувах (точно преди един месец) ми казаха, че има 3 бройки в магазините на Витошка. Отодох, влязах и веднага го видях. До него се мъдреше и F30. Че има интерес има, но така... като топъл хляб?

Аз доста се чудих кой модел да взема, преди да разбера, че има останали F31fd. Загубих няколко дни в проучване, реших да синтезирам накратко това което научих.
Тези сапунери не правят чудеса. Основното им предимство е, че влизат в джоб и могат да снимат с прилично качество на високи чувствителности. ISO 1600 – 3200 са използваеми за малки снимки. На ISO 400 изглеждат както другите на 100. Обаче нямат стабилизация. Такава има в най-новия F50fd, там обаче говорим за 12MP, което за сапунер си е безумие и предимството от малкия шум отива на кино.

По принцип F31fd е осъвременена версия на F30. Същата матрица, но с различен процесор и променени настройки на обработката. От друга страна е F20, който е със същата матрица, има по-малка батерия (230 срещу 500 кадъра) и не поддържа един от "ръчните" режими. Малката батерия го прави по-тънък, така че не е ясно дали е предимство или недостатък. "Ръчните" режими са в кавички, защото освен за +/- корекция може да се избира автоматика с приоритет на бленда или скорост. Няма задаване на ръчно на експозицията. Доколкото знам другият режим при който задаваш само корекция си е там. Още един недостатък е, че екрана на F20 е по-скапан (по-ниска резолюция)
Новият F40 е осъвременена версия на F20. С малката батерия (затова пък е по-тънък от F30/31fd), без A/S режимите, с по-добър екран и нова матрица, която вместо 6 е 8МП.
Трудно е да се каже дали загубата от новата матрица е кой знае колко голяма. По форумите има доста потребители, които твърдят, че са решени разни дребни проблеми и разликата в снимките е минимална, освен при най-високите чувствителности. От друга страна получаваш голям плюс – възможност за използване на SD карта! Плюс забавната функция face detection, която работи само в автоматичните режими, но върши супер работа за автопортрети.

Според мен избора си е труден.
Ако високата чувствителност е основен приоритет – F30 и F20(виж екрана!).
Ако ръчните режими и голямата батерия са важни – F30
Ако се изприщваш от xD карти и горните неща не са критични – и F40fd е добра алтернатива на F31fd.

Ако още не си разбрал какво да избереш виж тези теми във форумите на dpreview

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1012&thread=25417436


http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1012&thread=25417572


Виж и това ревю. http://www.pbase.com/arn/fuji_f30


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »