Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Първи резултати и отчет
Автор: markishky   
Дата:   16-12-07 14:24

Здравейте,

Уведомявам ви официално за нещата, ставащи при мен:

На 9.12. постъпих в болницата „Свети Августин” (Sint-Augustinus, Belgium) в офталмологията им.

Адресът на болницата е този:
AZ Sint-Augustinus vzw
Oosterveldlaan 24
B-2610 Wilrijk
Tel. (03) 443 30 11, Fax (03) 443 43 74
Сайт: http://www.gvagroup.be

e-mail: sint-augustinus@gvagroup.be
(Wilrijk е нещо като квартал на Антверпен).


Лекарите бяа тези:

Dr. C. Claes (главен)
Dr. V. Boeyden
Dr. G. Haverbeke
Dr. F. Nerinckx
Dr. A. Van der Veken

Секретарката на офталмологията им: Mrs Rita Denie,
Tel. +32 3 443 31 72
Fax +32 3 443 45 80


Припомням, че повече информация за болницата и планираните ми операции можете да видите на http://f-gallerries2.hit.bg/Appointment.doc
, а информация за цените на направените ми опрации – на http://f-gallerries2.hit.bg/Hospitalisation_costs.doc
(цените за мен са в червен шрифт – 5 000 евро при стая тип „Ward”, демек обща - най-евтината възможна).

Бях опериран 2 пъти: на 10.12. и на 12.12. – всяко око по веднъж. Бяха (т.е. били са) много неприятни, тежки и дълги витреоретинални операции с продължителност съответно 3 и 5 часа, под пълна анестезия, с много трудни моменти след това – които вече си спомням. Очаква ме възстановителен период от поне 3 - 4 седмици, когато според белгийските лекари ще настъпят първите положителни резултати. Аз обаче забелязах такива още на 3-тия ден. Макс. добър резултат според тях ще може да се очаква след 2 - 3 месеца, но тук нещо неприятно – след 4 месеца настоятелно ми препоръчват още 2 операции за премахване на помощни материали, поставени ми при миналите две. Ще търся начин да направя следващите операции у нас, макар че не е никак разумно да сменям хирурзите си на средата на лечението...
Всъщност тои Бони ме пита дали няма да се наложат допълнителни процедури, свързани с още разходи (мисля, че тои е запознат по неволя с този тип операции), но тогава не знаех как ще се завъртят нщата. В България ме лекуваха по различен начин – не можех да предвидя.



По-долу показвам снимки на документи, удостоверяващи разходите на средствата.

Ето го върнатото суифт-съобщение от Белгия, в потвърждение на това, че сумата от 5 000 евро е била преведена на сметката на болницата Sint Augustinus:


https://photo-forum.net/static/forum/2007-12/owxu5396.JPG


http://f-gallerries3.hit.bg/Belgium/Swift_from_Belgium.jpg




Следват самолетните билети София-Брюксел отиване-връщане за мен и жена ми (тя - като задължително необходим придружител) на обща сума 1140 лв. и влаковите билети Антверпен- Брюксел. Пазя и билети от вътр.-градския транспорт и разни касови бележки за др. предвидени и непредвидени разходи, но мисля, че ще е банално или смешно да ги публикувам всичките.


https://photo-forum.net/static/forum/2007-12/nefu6483.JPG


http://f-gallerries3.hit.bg/Belgium/Samoletni_bileti.jpg





https://photo-forum.net/static/forum/2007-12/cccu3222.JPG


http://f-gallerries3.hit.bg/Belgium/Antverp_Bruksel_vlak.jpg





На админите на Фото-форум ще пратя Medical report-ите от двете операции, които нарочно не публикувам тук, тъй като все пак съдържат доста лична информация.

Колкото до болницата – сигурен съм, че в следващите 50 г. у нас едва ли ще се появи подобна, с такова обслужване, техника, дисциплина и ред! Въпреки всичко, спомените ми ще са неприятни, шредвид трудностите които имах. За капак, белгийските лекари отказаха лечение на едно 4 годишно момиченце от Козлодуй, с тежки увреждания по ретините и на двете очи. Лично занесохме и показахме там нейните документи, но отговорът бе отрицателен поради тежките увреди.
Срещнахме се обаче с друго БГ-семейство, завършило успешно очно лечение на сина им, които подобно на мен били мотани от академик Василева.

Засега толкова, че в момента ползването на компютър ми е противопоказано.

С големи благодарности към всички дарили средства, участвали в изложбата или в организираните търгове!

По-късно ще публикувам още подробности по случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: boreto   
Дата:   16-12-07 14:44

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: chiphead   
Дата:   16-12-07 14:44

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: g06ky   
Дата:   16-12-07 15:16

Az jiveq v sasednia kvartal ako ostavish nqkakav telefon bih mogul da ti doida na poseshtenie


Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: Safira   
Дата:   16-12-07 15:21

Uspeh!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: ecobo   
Дата:   16-12-07 15:25

Браво! Радвам се за теб!
Не мисля, че имаше нужда да даваш отчет... По-скоро ми се ще да дават отчет хилядите нароили се "благотворителни" организации, които са особено активини по Коледа.
Не можах да помогна при първите операции (не че не съм имал пари, по ред други причини), но с радост ще помогна за бъдещите... [smilie24]
Не е разумно да сменяш болницата.
[beer] [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: Vinsent   
Дата:   16-12-07 15:34

Браво, markishky!
Почтен човек![smilie24] [smilie24] [smilie24]
Радвам се, че имаш подобрение! Вярвам, чи бихме се справили и със средствата за другите две операции!
Желая ти успех! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: мимолета   
Дата:   16-12-07 15:35

Сметката, по която можем да превеждаме пари:

IBAN (сметка №): BG09IORT80061001907500
BIC: IORTBGSF
ТБ Инвестбанк АД, клон Шумен,
титуляр Пенчо Димитров Маркишки.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: apollo   
Дата:   16-12-07 15:37

Пенчо отчета си го дал отдавна на всички под формата на великолепна база данни [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Пожелавам ти много незабравими нощи под зведното небе в наблюдения и астрофотография [smile] [beer] [shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-12-07 17:20

Пенчо - не сменяй болницата!
Кажи колко пари ще трябват, ще се организираме пак да помогнем. Трябва да се доведат нещата до край [smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: IvcheTo   
Дата:   16-12-07 17:24

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-12-07 17:24

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: former   
Дата:   16-12-07 17:31

И според мен не бива да сменяш болницата. Сигурен съм, че можем да се справим. Успех[smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: Стоев   
Дата:   16-12-07 17:36

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: DPV_Editor   
Дата:   16-12-07 17:57

Пенчо, [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Не я сменяй! Дай ще помогнем пак колкото можем! След всички толкова добри новини и успешни операции, няма смисъл накрая нещата да се провалят!

Успешно възстановяване! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: PolarBear   
Дата:   16-12-07 19:11

Не сменяй болницата в никакъв случай! Пак ще помогнем!

И дай Боже, по-бързо възстановяване!

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: мара   
Дата:   16-12-07 19:24

[smilie24] И КАТ НЕ СЪМ УЧАСТВАЛА 1-Я ПЪТ, СЕГА МИ Е РЕД[smilie5] пак там ;) не е гот да се поемат рискове...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: Тед   
Дата:   16-12-07 19:28

И аз така мисля - трябва нещата да се довършат докрай - от там където си започнали.

За 4-ири месеца ще съберем средствата. Не се притеснявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: nsirakov   
Дата:   16-12-07 19:39

МАРКИШКИ с ТЕБ СМЕ!!!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: asahi   
Дата:   16-12-07 20:02

Това е добра новина [smilie24]
Ще измислим още нещо да помогнем.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: markishky   
Дата:   16-12-07 20:56

Да, ама не беше предвидено да стане тъй!
Има останала неизползвана горница от 800 евро, която ще отиде явно за следващите процедури, за които ще ми са нужни общо 5 000 евро.
Получавам обаче интересни съвети от българи, живеещи в Белгия, с които се видяхме. Дават ми акъл как да обърна генерално нещата и дори да отворя път към чужбина за други нуждаещи се... За сега няма да казвам подробности, щот може и нищо да не стане. Може би ще ми трябва помощ от хора с юрид. образование - за сега незнам още.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: boni   
Дата:   16-12-07 21:36

Ами аз си мисля, че трябва да се раздуха тая история! Има вече основание за това! Не може Здравната каса и експерти да се лигавят с хората и да им казват, че няма шанс, а след това да се окаже че шанс всъщност има! Много е лесно да се орежат нуждаещите се, за да има пари за тъпи разходи на чиновници, командировки, бензини и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: asahi   
Дата:   16-12-07 21:43

Аз пък си мисля, че акад. Василева може да въздейства на Здравната каса да оправят пропуска.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: miton   
Дата:   16-12-07 22:01

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи резултати и отчет
Автор: tenax   
Дата:   16-12-07 22:36

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

ще помогнем и са втората операция

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »