Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никонци помощ!Роу->джепег-Как?
Автор: bip   
Дата:   14-12-07 23:57

Спешно ми е нужна помощ от пекани Никонци.Снимах в .НЕФ ,но впоследствие ми е необходим само Джепег.Знам ,че Ви звучи смешно,защото си има Файн,Нормал и Бейсик за Джепеците,но така стана и моля дайте съвет как да стане транформацията ,използвайки Никон Кепчър НХ ,да речем.
И още един въпрос:Как да ресайзна джепега след това от размер 3039х2014 на 2932х1944,без да се получат изкривявания на образа?
Благадаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Никонци помощ!Роу->джепег-Как?
Автор: navy   
Дата:   15-12-07 00:00

Еdit -> Size/Resolution...

Save As -> jpg

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонци помощ!Роу->джепег-Как?
Автор: bip   
Дата:   15-12-07 00:02

Поправка "3039х2014 на 2932х1944" да се чете
3039х2014 на 2592х1944.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонци помощ!Роу->джепег-Как?
Автор: bip   
Дата:   15-12-07 00:03

Благодарско Морски![beer]
А ресайза?

Отговори на това съобщение
 Re: Никонци помощ!Роу->джепег-Как?
Автор: navy   
Дата:   15-12-07 00:06

Именnо, чрес Size/Resolution [smilie7]
Но аз всичко правя във фотошоп, по лесно ми е...

Отговори на това съобщение
 Re: Никонци помощ!Роу->джепег-Как?
Автор: thefly_   
Дата:   15-12-07 10:17

Колега bip,

забелязах, че си регистриран(а) от 3 години в този форум. По-надолу следва моята гледна точка. Тя може да се различава от тази на другите форумци, но за мен си вАжи.

Колега, този сайт е за фотолюбители, т.е. - хора, които вече са снимали с фотоапарат, харесало им е и продължават да снимат. Т.е. имат основно понятие какво е снимка и как се случва и какво се прави с нея.

В желанието си за развитие всеки потребител е в правото си да разчита на помощ от по-напредналите съфорумци. Да поиска помощ, когато не може да се справи с нещо.

"Помощ" го тълкувам така - опитваш се, пробваш нещо сложно и ново за теб. Изчиташ де що каквото има из нет-а. Разцъкваш програмите, с които разполагаш. Напрягаш си мозъка.

И едва когато тези три действия не те доведат до успех, питаш тук. Правих това и това - не стана. Четох това и това - не стана. Мисля това и това - не стана. И тогава човек помага на драго сърце.

Когато въпроса ти е от такова същество, че предполага отговор RFM, тогава това не е молба за помощ, а проява на безхаберие, мързел и неуважение към колегите тук.

Така че, RFM, мамка му!

Отговори на това съобщение
 Re: Никонци помощ!Роу->джепег-Как?
Автор: bip   
Дата:   15-12-07 12:34

Ней,Ципокрило ти като се роди ,направо излетя ли?
Не виждам никъде да пише "само за професионалисти тук".
Ако ти изглежда безинтересен постинга ми,просто прескочи го!
Ако си решил да се заяздаш ,защото това ти е най-истинската същност-просто си сбъркал форума.
И все пак,приятен път накъдето и да си "литнал"!



Публикацията е редактирана (15-12-07 12:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »